USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі розпочали відбудову ще одного зруйнованого ракетою будинку: що планують зробити, – ФОТО

У Запоріжжі розпочали відбудову ще одного зруйнованого ракетою будинку: що планують зробити, – ФОТО

У Запоріжжі розпочали капітальний ремонт п’ятиповерхового будинку на вулиці Зестафонській,10, який у жовтні минулого року постраждав внаслідок російського ракетного удару.

Про це повідомляє «Перший Запорізький».

Це одна з чотирьох частково зруйнованих обстрілами багатоповерхівок, кошти на початок відновлення яких виділили з бюджету міста.

Вчора, 26 червня, представники міських служб, підрядники, проєктанти провели нараду на будівельному майданчику та поспілкувалися з жителями будинку, щоб дати відповіді на їхні запитання.

Тендер на капітальний ремонт будинку з відновленням несучих конструкцій виграла компанія СК «Стройінвест». Ця ж компанія виконує відновлення ще одного зруйнованого російською ракетою будинку – на вулиці Сталеварів, 16.

До кінця року заплановано виконати три черги робіт: посилення фасадів, заміну покрівлі (перша черга), ремонт квартир та сходових клітин, ушкоджених вікон та дверей (друга черга), заміну електромереж будинку, мереж опалення, водопостачання та каналізації (третя черга). На ці роботи передбачено 29,49 мільйонів гривень. В першу чергу, планується зробити посилення споруди будинку, зведення зламаних стін та ремонт «під ключ» 20 найбільш зруйнованих квартир першого під’їзду будинку.

Загальна вартість капітального ремонту цього будинку складає 77 мільйонів гривень (п’ять черг робіт). Наступного року планується виконати благоустрій території будинку та ремонт квартир інших під’їздів постраждалого будинку. Проєктом передбачена повна термомодернізація всього будинку, нова покрівля, посилення балконних плит тощо.

Зараз будівельники вже розпочали демонтажні роботи, за результатами яких, можливо, доведеться внести зміни у проєкт капітального ремонту. Через це можливі коригування графіку будівельних робіт.

Відбудовою дев’ятиповерховогобудинку за адресою Зестафонська, 8, який знаходиться по сусідству, буде займатися Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Розробку проєктної документації по цьому будинку вже профінансовано з міського бюджету і передали агентству. За словами заступника міського голови Віктора Гординського, зараз посадовці готують пакет документів для проведення тендеру.

Як раніше повідомляв «Перший Запорізький», вже розпочато роботи з відновлення частково зруйнованого будинку на проспекті Соборному. Згідно з проєктно-кошторисною документацією, загальна вартість відновлювальних робіт складатиме 141 мільйон гривень. Повна реконструкція будівлі триватиме, орієнтовно, два роки і буде розділена на декілька етапів.

Наступним розпочали відбудову 18-квартирного будинку по вулиці Кияшка, 22. Загальна сума відповідно до проєктно-кошторисної документації – 60,3 мільйона гривень. Завершення капітального ремонту, під час якого планується повністю відремонтувати будинок ззовні та всереді,  заплановане на груднь 2024 року.

23 червня розпочалися відновлювальні роботи частково зруйнованої багатоповерхівки на вулиці Сталеварів, 16. На початок робіт з міського бюджету було виділено 27,8 мільйона гривень.

Нагадаємо, ще сім напівзруйнованих багатоповерхівок будуть відновлені Службою  відновлення та розвитку інфраструктури у Запорізькій області за рахунок державних коштів «Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.


Читайте також:

Післявоєнна «зелена» відбудова Запоріжжя: яким має бути відновлення зруйнованих будинків

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0