USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі розпочнуть відновлення зруйнованого ракетним ударом багатоповерхового будинку на проспекті, – ФОТО

У Запоріжжі розпочнуть відновлення зруйнованого ракетним ударом багатоповерхового будинку на проспекті, – ФОТО

У Запоріжжі наприкінці травня розпочнеться відновлення багатоквартирного будинку, що одним з перших постраждав внаслідок російського ракетного удару.  Мова йде про частково зруйнований дім за адресою проспект Соборний, 151.

Про це повідомляє «Перший Запорізький».

Нагадаємо, внаслідок атаки ворога вночі 6 жовтня 2022 року російська ракета зруйнувала два під’їзди – 24 квартири. Внаслідок терористичного акту загинули 15 людей, з-під завалів вдалося врятувати шістьох мешканців, понад 45 запоріжців лишилися без житла.

Так виглядав цей будинок на ранок після ракетного удару

«Сьогодні знакова подія. За дорученням Офісу Президента України, за підтримки нашого великого бізнесу розпочинаємо відновлення наших зруйнованих домівок. Це перший будинок із чотирьох, якими опікується міська влада. Ще сім проектів вже передали до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. Тобто невдовзі  у Запоріжжі, після завершення усіх експертиз, почнуть відновлювати і інші будинки, – зазначив голова Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко. – Дякую місту за те, що швидко та оперативно дали людям надію на повернення до своїх домівок».

Голова Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко

У Запоріжжі з початку війни російські ракети частково зруйнували 11 багатоповерхівок, зруйновано 15 будинків приватного сектору. Крім того, пошкоджено понад 500 багатоповерхівок та понад 450 приватних осель.

Як вже писав «Перший Запорізький», в рамках Програми відбудови житлового фонду на позачерговій сесії міська рада виділила з бюджету на початок відновлювальних робіт у чотирьох частково зруйнованих багатоповерхівках 98 мільйонів гривень (пр. Соборний, 151 – 25 мільйонів, вул. Кияшка, 22 – 20 мільйонів; вул. Сталеварів, 16 – понад 27,8 мільйонів; вул. Зестафонська, 10 – 25 мільйонів).

За темою: Післявоєнна «зелена» відбудова Запоріжжя: яким має бути відновлення зруйнованих будинків

Секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв

«Сьогодні визначна дата, тому ми розпочинаємо проєкт відновлення нашої пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення – багатоповерхового будинку, який знаходиться на проспекті Соборному. Коли до нас приїжджав наш президент, він сказав, що необхідно не чекати завершення війни, а вже зараз відновлювати те, що зруйнували російські окупанти. Щоб люди могли повернутися до своїх оновлених домівок. Щоб місто Запоріжжя стало надійним тилом для наших військових, – розповів секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв. – За ініціативи президента ми починаємо відновлення разом з Запорізькою обласною військовою адміністрацією та нашими партнерами, соціально відповідальним бізнесом. «Запоріжсталь» Групи Метінвест, який знаходиться поряд і підтримує місто з початку великої війни», надав транш на перший етап робіт у розмірі 50 мільйонів гривень. Вже 29 травня ми розпочнемо відновлювальні роботи у будинку. Тільки разом, об’єднавшись, ми зможемо наблизити нашу перемогу та відновлення нашого Запоріжжя».

Будинок по проспекту Соборному, який є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення, був побудований за замовленням комбінату «Запоріжсталь» та введений у експлуатацію в 1955 році.

Операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко

«Сьогодні для нас знакова і велика подія. Свого часу «Запоріжсталь» була замовником будівництва цього будинку, тому підприємство зараз вважає своїм обов’язком взяти участь у його відбудові. На першому етапі ми виділяємо 50 мільйонів гривень на початок відновлення. За потреби ми також готові надати експертизу спеціалістів наших підприємств. Для нас велика честь брати участь у цьому будівництві. Таким чином крок за кроком разом з міською та обласною владою ми відновимо у Запоріжжі все, що зруйнувала Російська Федерація, – зазначив операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко. – Немає сумніву в тому, що Україна переможе. Це лише питання часу. Ми повинні робити все, щоб пришвидшити нашу перемогу».

Згідно проєктно-кошторисної документації, загальна вартість відновлювальних робіт складає 141 мільйон гривень. Реконструкція триватиме, орієнтовно, два роки і буде розділена на декілька етапів. Спочатку – відновлення зруйнованих конструкцій, ремонт фасаду, даху, роботи всередині та облаштування прибудинкової території.

Ретро-знімок частково зруйнованого будинку на проспекті Соборному

План відновлення передбачає не лише відбудову зруйнованої частини будинку, а й зовнішню реконструкцію усього будинку. Під час робіт буде збережена автентичність багатоповерхівки, яка має офіційних статус архітектурної пам’ятки, включно з відтворенням ліпнини та демонтажем «пластикових» балконів і несанкціоновано встановлених кондиціонерів.


Читайте також:

«Загибель риби і нестача води: як росіяни влаштували екоцид на Каховському водосховищі»

Загибель риби і нестача води: як росіяни влаштували екоцид на Каховському водосховищі

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0