Примусова паспортизація та чорні списки: що відбувається у Кирилівці після приходу окупантів

Примусова паспортизація та чорні списки: що відбувається у Кирилівці після приходу окупантів

З окупованої Кирилівки Запорізької області після початку широкомасштабного вторгнення виїхало близько 40% жителів. Ті, хто залишився, змушені брати паспорти РФ, адже загарбники складають «чорні списки» для ускладнення життя мешканців. Проте відкритих колаборантів в селищі небагато.

Про це в інтерв’ю «Порожні пляжі та бази відпочинку, комунальний колапс та брак кадрів: як живе в окупації Кирилівська громада Запорізької області» розповів начальник Кирилівської селищної військової адміністрації Іван Малєєв.

За його словами, російські документи отримали майже всі, тому що без паспорта там прожити неможливо.

«Люди вимушені йти на цей крок. Хочеться їм це робити чи ні, але вони змушені. Їм треба якось жити. Хоч я це і не підтримую, але розумію, що це просто безвихідна ситуація. У людей, які отримали російські паспорти раніше, сьогодні якось більш-менш ситуація краще. А тих, хто тримався до останнього, заносять у чорні списки як неблагонадійних, у них є проблема з працевлаштуванням та з усім іншим. Тобто люди сьогодні там виживають. Без паспорта не можна ані знайти роботу, ані оформити пенсію», — зазначив Іван Малєєв.

Спочатку із селища виїхало понад 50% населення, але згодом частина людей повернулася.

«На сьогодні вже розуміємо, що виїхало, мабуть, 30-40% мешканців. Бо деякі люди побули тут, подивилися, що не все так просто, і повернулися додому. Хтось виїхав за кордон. Інколи люди повертаються, але це можна зробити тільки через Москву і аеропорт «Шереметьєво», багатьох там просто не пропускають, влаштовують серйозні перевірки. На територію України потрапити досить складно, бо прямих коридорів немає, як раніше був через Василівку. Люди їдуть через Росію, Грузію – в бік Європи. Але є поодинокі випадки, коли і сюди приїжджають люди», — розповідає очільник Кирилівки.

Він наголошує, що у селищі є відкриті колаборанти, але їх небагато.

«Якщо брати загальну кількість мешканців громади, це приблизно 6 600 людей, то я думаю, відсотків 10-20 – це ті, які сьогодні підтримують окупантів. А ті, які безпосередньо пішли на співпрацю – це вже поодинокі випадки. Ми їх всіх знаємо і пам’ятаємо», — каже Іван Малєєв.

Бази відпочинку без туристів та полювання у заповіднику: як окупанти знищують запорізькі курорти


Читайте також:

Дефіцит кадрів та комунальні проблеми: запорізький курорт знаходиться в занепаді після окупації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp 

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0