USD: EUR:
... в Запорожье
Новий голова Запорізької області висловив незадоволення темпами відбудови зруйнованих будинків

Новий голова Запорізької області висловив незадоволення темпами відбудови зруйнованих будинків

Новий начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров висловив незадоволення процесами відбудови частково зруйнованих будинків у Запоріжжі.

Про це повідомляє «Перший Запорізький».

«Складно оцінити процес процес відбудови, тому що немає результату. На сьогодні у жодному [частково зруйнованому] багатоповерховому будинку, що знаходиться на території міста Запоріжжя, відбудова не закінчена. Як наслідок, мешканці сьогодні ще не можуть повернутися в своїй квартири. Тож я думаю, що тут найкраща оцінка саме тих мешканців, які вже більше року чекають на повернення до своїх квартир, – розповів Іван Федоров. – Сьогодні складно відповідати, чи добре чи погано. По версії мешканців, які чекають більше року, точно погано».

За словами очільника області, сьогодні відбулася нарада з представниками Служби відновлення та міської ради щодо відновлення будинків.

«Є оптимістичні терміни, але я знаю, що ці терміни переносилися вже багато разів. Тож вірити оптимістичним термінам особисто я не готовий, – повідомив Федоров.  – Наступного тижня ми зробимо об’їзд всіх постраждалих будинків і подивимось на реальність чи нереальність виконання цих термінів».

Як розповів голова Запорізької ОВА, наразі в адміністрації розглядають варіанти альтернативних рішень для забезпечення власників зруйнованого житла нерухомістю.

«Мешканці, чиї квартири повністю зруйновані, хочуть квартири. Дійсно, є якийсь відсоток мешканців, які хочуть проживати в квартирі, яка буде відбудована. Але, на мою думку, якщо ми спільно з міською владою зможемо запропонувати альтернативне житло в найкоротший термін або гроші на це житло, то це буде одна з найкращих альтернатив», – поділився Іван Федоров.

Як приклад, голова області навів частково зруйнований будинок по вулиці Зестафонській, 8, який був пошкоджений у жовтні 2022 року. Для його відбудови досі не обрано підрядника і не розпочаті роботи. Ба більше, друга вціліла половина будинку перебуває в аварійному стані.

«Маємо в найкоротший термін опрацювати питання, яким чином можемо допомогти нашим мешканцям для того, щоб вони мали можливість придбати квартири або ми їм придбали квартири. І таким чином закрити це питання. Ми маємо давати право вибору», – сказав голова ЗОВА.

Голова ОВА розповів про погіршення ситуації на Запорізькій АЕС: 120 працівників не допустили до робочого місця


Читайте також:

Новий голова Запорізької області Іван Федоров розповів про заплановані кадрові зміни в ОВА

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0