USD: EUR:
... в Запорожье
Приватний сектор зруйновано на 70%, десятки загиблих: як виживають люди на Гуляйпільщині під постійними обстрілами, без світла, води та газу

Приватний сектор зруйновано на 70%, десятки загиблих: як виживають люди на Гуляйпільщині під постійними обстрілами, без світла, води та газу

Прифронтове Гуляйполе, що в Запорізькій області, військові російської армії щодня обстрілюють. Вся інфраструктура в громаді або зруйнована, або пошкоджена. Вже понад два роки люди, що вирішили не евакуюватися, живуть без світла, води та газу.

Про це повідомив Сергій Ярмак, начальник Гуляйпільської міської військової адміністрації «Новинам Приазов’я».

Посадовець зазначив, що на сьогодні у 32-х населених пунктах громади залишаються близько 2,5 тисяч жителів. Переважна більшість з них, це люди пенсійного віку, які категорично не хочуть виїжджати. Два рази на місяць громада отримує гуманітарну допомогу і роздає місцевим мешканцям.

«Воду також підвозимо. Працює декілька свердловин, генераторами підіймаємо воду. Є домовленість з нашими ДСНСниками, які згідно з заявками та побажаннями людей завозять воду на домогосподарства. Також ми отримуємо бутельовану воду і роздаємо її людям», – повідомив посадовець.

Російська армія щодня нещадно завдає удари по громаді. На сьогодні, внаслідок ворожих обстрілів загинули 56 цивільних, ще близько 115 отримали поранення, каже посадовець. Зруйнована та пошкоджена ворожими обстрілами вся інфраструктура громади. За словами Ярмака, пошкоджено 49 багатоквартирних будинків: в якихось вибиті вікна, в деяких зруйновано пів під’їзду. 60-70% приватного сектору зруйновано російськими обстрілами.

«При комунальному підприємстві створена будівельна бригада. Завдяки благодійній організації «Пролісок» ми отримуємо будівельний матеріал і ця будівельна бригада ремонтує швидко об’єкти критичної інфраструктури. А паралельно хлопці в самому місті, по селах згуртувалися, отримують заявку від людей, кому який будинок треба відремонтувати, отримують на них матеріал і ремонтують ці будинки», – розповідає Ярмак.

З міста Гуляйполе вже евакуювали всіх дітей, але в селах такі сім’ї ще залишаються. Сергій Ярмак наголосив, що евакуація безкоштовна. Людей розселяють по гуртожитках чи санаторіях на заході України або під Києвом.

Ворог атакував Запоріжжя ракетою та безпілотником


Читайте також:

Викраденим мешканцям окупованого Бердянська російський суд виніс вирок

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0