USD: EUR:
... в Запорожье
Все випалено: ворог повністю зруйнував один із населених пунктів Запорізької області

Все випалено: ворог повністю зруйнував один із населених пунктів Запорізької області

Російські окупаційні війська щодня завдають ударів по Запорізькій області. На сьогодні лише у Пологівському районі, частина якого знаходиться в зоні активних бойових дій, а інша – в окупації, зареєстровано близько 7 000 пошкоджених та зруйнованих приватних будинків, а також комунальної та державної інфраструктури.

Про це повідомив Артур Крупський, начальник Пологівської районної військової адміністрації «Новинам Приазов’я».

За словами чиновника у Пологівському районі є населені пункти, які повністю зруйновані. Ще місяць тому була інформація про те, що Малиновська територіальна громада на 90-95% зруйнована.

«На сьогодні практично жодної вцілілої хатинки там не залишилося. І там потрібно буде розпочинати з нуля відбудову. Картина дуже жахлива. Дві стіни і труба від печі. Таке враження, що там такі важкі снаряди по населеному пункту ворог застосував і тяжку артилерію, все випалено», – повідомив чиновник.

У таких населених пунктах заявок у рамках програми «єВідновлення» буде набагато менше, ніж на будівництво нового житла.

По темі: Зачистка інформаційного простору: як Росія знищила українські медіа на окупованій території

За словами Артура Крупського, у кожній громаді Пологівського району було створено комісії з обстеження та призначення компенсації. На сьогодні в систему «Дія» внесено близько 4610 постраждалих внаслідок російської агресії будинків.

«Якщо ми говоримо про багатоквартирні будинки, то до таких об’єктів уже внесено 583. Комісія вона веде роботу із залучення відповідної документації від громадян для того, щоб були повні дані для внесення необхідних документів», – каже Крупський.

Комісія з обстеження та визначення ступеня пошкодження житла або фіксації його руйнування у Пологівському районі поки що не має можливості працювати повноцінно. Тому розгляд заяв на отримання компенсацій призупинено до налагодження безпекової ситуації, каже чиновник. Власникам житла він радить по можливості робити фото-, відеофіксацію пошкоджень.

Ворог також щодня гатить по Оріхову, Гуляйполю й Малій Токмачці. У селі Мала Токмачка на сьогодні немає жодної вцілілої споруди.

Як фронтова громада на кордоні з Росією відбудовується після окупації та обстрілів. Досвід, який зможе використати Запорізька область


Читайте також:

Озброєні окупанти цілодобово чергують у дитячій лікарні у Запорізькій області.

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0