У Запоріжжі відкрили першу підземну школу: як вона виглядає, — ФОТО

У Запоріжжі відкрили першу підземну школу: як вона виглядає, — ФОТО

Першу «підземну» школу побудували у Запоріжжі за пів року. Будівельники працювали цілодобово і без вихідних. Днями навчальний заклад на базі школи №88 відкрив двері для учнів. Офлайн тут зможуть вчитися 1000 дітей.

Про це повідомили на сайті Запорізької обласної військової адміністрації.

Унікальний сучасний навчальний простір знаходиться на глибині семи метрів. Над шкільним поверхом – монолітна залізобетонна плита товщиною в 60 см та кількаметровий шар землі. За словами очільника області Івана Федорова, школа здатна витримати ракетну атаку. 

Колектив школи №88 долучився до обговорення технічного оснащення школи та внутрішнього дизайну приміщень. Вони щодня слідкували за просуванням робіт, а також брали участь у підборі меблів та в їх розташуванні.

«Потужно працював і технічний контроль, який перевіряв якість будівельних матеріалів – металу, бетону», – розповіла Людмила Златова, директорка школи.

В школі встановлені інтерактивні дошки та парти, які можна пристосувати під зріст дитини. «Підземна» школа пристосована і для навчання дітей з особливими освітніми потребами: є спеціальний підйомник для дітей на кріслах колісних, а також таблички-вказівники шрифтом Брайля для дітей з вадами зору.

«Є спеціальні пристосування в санітарно-гігієнічних кімнатах і кнопка виклику. Якщо в дитини виникнуть якісь проблеми, адміністратор, побачивши сигнал, прийде на допомогу. Для психологічного розвантаження дітей сертифіковані тренери проводять заняття з хібукі-терапіі. Хібукі – це іграшкова собака, яка допомагає дітям заспокоїтися та зняти напруження», – повідомила Людмила Бухаріна, директорка Департаменту освіти і науки.

В школі організовано харчування для учнів молодших класів. Кейтерингова компанія доставляє їжу до навчального закладу, а в буфеті її розігрівають.

Після першого навчального дня до адміністрації школи почали надходити заяви від батьків учнів, що навчаються в сусідніх альма-матер.

Проєкт підземного освітнього простору виготовили за кошти ЮНІСЕФ у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Реалізували проєкт коштом державної субвенції за співфінансування з міського бюджету. Загальна вартість проєкту склала 113, 9 мільйонів гривень. Зараз у Запорізькій області зводиться ще 10 «підземних»  шкіл. У них зможуть навчатися понад 8 000 дітей. 

Ворог завдав удару по критичній інфраструктурі Запорізької області: чотири населені пункти залишилися без світла


Читайте також:

Виїхав з окупації та вступив до лав ЗСУ: прикриваючи побратимів у бою загинув мешканець Запорізької області

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp 

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0