З сьогоднішнього дня в Україні забороняється використання одноразових пакетів
На першому етапі заборона стосуватиметься поширення тонких та надтонких пластикових пакетів у супермаркетах, аптеках, закладах харчування.
Про це свідчить закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”.
З 10 грудня набуває чинності закон, який забороняє використання одноразових пластикових пакетів. Йдеться про пакети із товщиною стінок понад 50 мікрометрів. Саме у них покупці зазвичай складають придбані товари (витримують вагу понад 7 кг).
З початком дії обмежень поліетиленові пакети як упаковки товару повністю не зникнуть. У магазинах можна буде використовувати надтонкі пластикові пакети (товщина стінок до 15 мікрометрів), в які покупці зазвичай набирають овочі та фрукти.
Закон також дозволяє використовувати біорозкладні або екологічні пакети, виготовлені з картопляного або кукурудзяного крохмалю.
З 10 березня 2022 року набуде чинності заборона на використання в торгівлі тонких (товщина стінок 15-50 мікрометрів), оксорозкладних (що містять добавки, завдяки яким швидше розпадаються на мікропластик) та надтонких пластикових пакетів.
Придбати їх можна буде лише для індивідуальних цілей за встановленими урядом цінами.
З березня 2022 року в торгівлі буде дозволено використовувати пакети, що біорозкладаються.
Доступними залишаться надтонкі пакети, але тільки як виробнича упаковка і лише певного розміру (ширина до 22,5 см, глибина – до 34,5 см, довжина – до 45 см разом із ручками).
Крім того, використовувати їх можна буде тільки для транспортування риби, м’яса, сипких продуктів і льоду і лише як первинне пакування.
З 1 січня 2023 року в Україні залишаться тільки біорозкладні пакети. Інші пластикові пакети будуть заборонені.
Якщо з 10 грудня 2021 року Держпродслужба зафіксує у торгових закладах безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів, то штраф становитиме від 1,7 тис. грн. до 3,4 тис. грн., а при повторному порушенні – до 8,5 тис. грн.
Після 10 березня 2022 року розмір штрафу за платне та безкоштовне розповсюдження тонких, надтонких або оксорозкладних пластикових пакетів складе від 8,5 тис. грн. до 17 тис. грн., за повторного порушення – від 17 тис. грн. до 34 тис. Грн.
Контролюватиме дотримання “антипластикового” закону Держпродслужба буде шляхом планових та позапланових перевірок магазинів, кафе, ресторанів та ринків.
Нагадаємо, у Шевченківському районі чотири дівчини віком від 15 до 16 років побили на спортмайданчику школи однолітків 16, 13 та 14 років. Також вони вимагали від них гроші, у зв’язку з чим у поліції відкрили дві кримінальні справи за хуліганство та вимагання. Згідно з результатами судово-медичної експертизи, тілесні ушкодження двох постраждалих кваліфікуються як легкі, ще одна експертиза продовжується. Найактивнішу учасницю бійки суд відправив на два місяці до СІЗО. Щодо ще двох підозрюваних застосовані запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту.
Читайте також:
Підготуйтеся до свят: де у Запоріжжі можна купити новорічну ялинку
На Запоріжжі школяр влаштував стрілянину в гімназії: постраждав один з учнів
Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp
Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!
5