USD: EUR:
... в Запорожье
Роботи стартували півтора тижня тому: як у Запоріжжі будують підземну школу, — ФОТО, ВІДЕО

Роботи стартували півтора тижня тому: як у Запоріжжі будують підземну школу, — ФОТО, ВІДЕО

У Запоріжжі розгорнулося будівництво першої в регіоні «підземної школи». Вона стане частиною «Січового колегіуму» — одного з найпотужніших освітніх закладів регіону.

Про це повідомляє Запорізька ОВА.

«Вже розпочато будівництво «підземних шкіл» на 5 локаціях в Запорізькій області. Наша глобальна мета, щоб 50 тисяч учнів на території регіону змогли вийти в новому навчальному році в освітній процес офлайн», — сказав голова Запорізької ОДА Іван Федоров.

За його словами, увага приділяється не лише безпеці, а й дизайну майбутньої школи, який має бути інтерактивним, аби діти хотіли сюди приходити.

Будівельні роботи стартували півтора тижня тому. Наразі на будівельному майданчику йде робота.

«Копаємо котлован, доходимо до відмітки 6,5 метрів під рівнем землі. Далі зробимо підбетонку, гідроізоляцію, після цього буде заливатися нижня плита», — розповів головний інженер ТОВ «Позитив» Максим Гайдай.

Планується, що вже цього навчального року підземна школа при «Січовому колегіумі» відкриє двері для учнів. Укриття розраховано на 500 осіб. Навчання буде проводитися у дві зміни, тому загалом освітній простір вміщуватиме понад тисячу осіб.

Педагогічний колектив з нетерпінням чекає на нове укриття.

«Дітей у «Січовому колегіумі» майже 400, приблизно половина навчається дистанційно, адже в школі відсутнє сховище», — сказала директорка «Січового колегіуму» Валентина Єршова, наголосивши на важливості навчання в безпечних умовах.

Батьки ж переконані, що вихід в офлайн дозволить не тільки подолати освітні втрати, а й допомагатиме спілкуванню молоді.

«Якщо продовжувати навчання онлайн і не робити якісь кроки, ми просто втратимо наше покоління, а їм ще відбудовувати країну після перемоги, — додав батько одного зі школярів Ярослав Мотрич.

Освіта під час війни: відомий запорізький вчитель Олександр Жук – про мінуси дистанційки та потенціал підземних шкіл (ІНТЕРВ’Ю)


Читайте також:

Центр Запоріжжя без незаконних мафів та реклами: в Запоріжжі розпочали проєкт «Європейський проспект»

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0