USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі на Хортиці завершили реконструкцію Козацького кола, – ФОТОРЕПОРТАЖ

У Запоріжжі на Хортиці завершили реконструкцію Козацького кола, – ФОТОРЕПОРТАЖ

У Запоріжжі на Хортиці завершили реконструкцію громадського простору «Козацьке коло», де будуть проводити тематичні фестивалі, концерти й форуми.

Про це повідомляє «Перший Запорізький».

У рамках оновлення знакових об’єктів на Хортиці завершили капітальну реконструкцію головного майданчика для проведення масових заходів на острові – Козацького кола. На об’єкті замостили територію, встановили скульптурні композиції та козацький хрест, а також оновили та привели до ладу під’їзди та місця для паркування транспорту.

«Вперше на Козацькому колі масовий захід провели ще у 1989 році. Тоді тут одночасно зібралося близько 100 тисяч людей з усієї України. З того часу на Козацькому колі регулярно проводили різноманітні заходи, зокрема, фестивалю «Покрова на Хортиці». Це місце було популярним, але водночас абсолютно не облаштованим для масових зібрань. Це була просто ділянка землі, яка не мала жодних зручностей. Все це змінилося в рамках «Великої реставрації». Під час оновлення інфраструктури Хортиці на Козацькому колі зробили покриття, встановили інформаційні стенди, лави та урни, зробили вбиральню, в тому числі – і для людей з інвалідністю. Тепер ця локація зможе приймати різноманітні заходи не залежно від кількості людей», – розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

За словами керівника заповідника, за короткий час після завершення робіт Козацьке коло вже зацікавило чимало відпочивальників, зокрема, з маломобільної групи населення.

Партнером національного проекту відродження Хортиці виступає Група Метінвест. Метінвест залучився до проекту на самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Окрім майданчика для проведення заходів, на Хортиці покращують інфраструктуру для водіїв: вдвічі збільшили паркінг біля Козацького кола, підготували другий паркінг біля магістральної дороги, а також зробили між ними пішохідну дорогу, яка у разі потреби буде виконувати ролі аварійного виїзду.

«Під час будівельних робіт ми виконали благоустрій території, поклали плитку і зробили відсипання дрібним щебенем, змонтували нові архітектурні форми – скульптури, лавки, урни, підвели зовнішнє електропостачання для підключення бізнес-об’єктів. Також тут з’явився санвузол зі зручностями для людей маломобільної групи, – розповів представник проектного офісу Валерій Шевченко. – Біля магістральної дороги раніше був необлаштований паркінг. Після завершення робіт планується, що на ній зможуть зупинятися туристичні автобуси. Звідти туристи  новою пішохідною дорогою зможуть дістатися до музейних об’єктів. Паркінг біля самого Козацького кола ми збільшили вдвічі».

На території музейного простору у північної частині Хортиці з’являться 80 нових сучасних навігаційних стендів з необхідною інформацією українською та англійською мовами, а також шрифтом Брааля, що забезпечує їх інклюзивність.

Нагадаємо, в рамках державно-приватного партнерства острів Хортиця стане першим безбар’єрним туристичним об’єктом в Україні.

«На острові Хортиця будуть втілені такі рішення доступності, яких немає ніде в країні. Острів стане взірцем для наслідування, елементи безбар’єрності будуть зібрані в одному місці. Це буде видимий і відчутний ефект, який дасть право позиціонувати острів як «повністю безбар’єрний». Насамперед, це будуть доступні маршрути, продумані місця відпочинку, уважний персонал. Безбар’єрність буде скрізь: від стоянки до Музею. Наприклад, новий Музей відповідатиме усім нормам фізичної доступності та враховуватиме потреби аудиторії з ментальними порушеннями. А стежка Тараса матиме місця для відпочинку. Великий акцент робиться на доступній активності дітей і підлітків. На першому етапі це стосується ключових знакових об’єктівна Хортиці. Згодом ці рішення поширюватимуться на інші локації острова. Ми хочемо показати, що це можливо та це потрібно», – запевнила кураторка культурних проектів Вероніка Селега.

Оновлене «Козацьке коло» може одночасно прийняти до 5 тисяч відвідувачів. Вже цими вихідними, 14 серпня, на Козацькому колі відбудеться перший захід – Фестиваль сімейних цінностей, організований для 200 діточок соціально-вразливих категорій. Діти воїнів, що загинули в АТО, а також вихованці сиротинців та діти з інвалідністю зможуть під час цього невеличкого свята першими оцінити зручності нової локації. А за декілька тижнів, 28 серпня, розпочнеться масштабний музичний фестиваль ZOUND.

Нагадаємо, вчора на Хортиці з допомогою величезного крану встановили найвищий флагшток для державного прапору на пагорбі Єдності, який буде відкритий для відвідування 23 серпня. Останнім у цьому році завершать реконструкцію Музею історії запорозького козацтва, який нарешті відповідатиме всім нормам фізичної доступності та враховуватиме потреби аудиторії з ментальними порушеннями.

Як вже писав «Перший Запорізький», минулого тижня перша леді Олена Зеленська та заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко відвідали Хортицю і разом з представниками маломобільних груп населення – людьми з інвалідністю, людьми літнього віку, батьками з маленькими дітьми – ознайомилися з ходом перетворень на острові, де триває оновлення знакових об’єктів: пагорба з флагштоком, Музею та громадського простору «Козацьке коло».

Першій леді Олені Зеленській у Запоріжжі презентували нову айдентику Хортиці, – ФОТО, ВІДЕО


Читайте також:

Відчуй місце сили: відбулася всеукраїнська презентація брендингу запорізької Хортиці

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

1

местный2021-08-12 17:09:06
Да забетонируйте уже всю Хортицу! Идиоты!