USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі на Хортиці з допомогою величезного крану встановили найвищий флагшток для державного прапору, – ФОТОРЕПОРТАЖ

У Запоріжжі на Хортиці з допомогою величезного крану встановили найвищий флагшток для державного прапору, – ФОТОРЕПОРТАЖ

У Запоріжжі у рамках масштабної реконструкції на Хортиці встановили флагшток для підняття державного прапору на пагорбі Єдності.

Про це повідомляє «Перший Запорізький».

Сьогодні, 11 серпня, на Хортиці завершили важливий етап оновлення музейної інфраструктури. Поки триває реконструкція музею історії запорозького козацтва, на пагорб Єдності, де вже завершується реставраційні роботи, з допомогою величезного крану повернули флагшток для державного прапору.

«У рамках оновлення всього музейного комплексу нарешті облаштували пагорб, який зробили тут ще 60 років тому під час будівництва музею історії запорозького козацтва. Цей пагорб є найвищою точкою у північній частині острову, однією з найкращих візуальних локацій Запоріжжя, звідки відкривається чудовий краєвид на правий і лівий берег міста, русло Дніпра та Дніпрогес, – розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. – Під час розбудови безбар’єрного простору на Хортиці ми отримаємо завершений об’єкт, який буде відповідати усім нормам доступності для маломобільних груп населення з облаштованим зручним підйомом, оглядовим майданчиком та оновленим флагштоком».

Стежка на пагорб з оглядовим майданчиком побудована під кутом 5%, що відповідає нормам ДБН з доступності. Також відповідно до норм тут облаштовані зони, де можна перепочити. Тобто пагорб з флагштоком стає максимально безбар’єрним та зручним для кожного відвідувача.

Нагадаємо, до Дня Незалежності Національний заповідник «Хортиця» у рамках «Великої реставрації» для прогулянки на оновленому пагорбі створює унікальний формат осмислення історії – аудіоподорож із назвою «Шлях становлення української ідентичності».

За словами будівельників, заплановані роботи на пагорбі вже завершені більш ніж на 75%. Завершення оновлення має відбутися за графіком – до 23 серпня.

«На даний момент на пагорбі тривають роботи з благоустрою. Ми закінчуємо мощення підйому плиткою і озеленення схилів (газонна трава проросте вже через 7-10 днів), а також починаємо монтаж зовнішнього освітлення, яке буде вмонтовано у поручнях огорожі. Для зручності підйому буде встановлено трирівневе огородження, яке відповідає нормативам інклюзії: для людей з інвалідністю, людей похилого віку і дітей. Також буде змонтований відбійник для дитячих візочків та людей на кріслах колісних, – розповів представник проектного офісу Валерій Шевченко. – Головна робота на сьогодні – це монтаж 40-метрового флагштоку, який складається з чотирьох секцій. Для його встановлення використовується спеціальний кран з висотою підйому до 90 метрів».

Нагадаємо, в рамках державно-приватного партнерства острів Хортиця стане першим безбар’єрним туристичним об’єктом в Україні. Партнером національного проекту відродження Хортиці виступає Група Метінвест. Метінвест залучився до проекту на самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво. Аби всі перетворення відбувались якісно та правильно, компанія виступила ініціатором створення проектного офісу, який повністю керує процесом оновлення.

«Хортиця змінюється щодня – і в цьому немає жодних перебільшень. Концепція трансформації та переродження острова втілюється на наших очах, ми разом творимо майбутнє головної перлини Запоріжжя. Метінвест у цьому проекті – від моменту його зародження до оформлення у концепцію, яка оживає цієї миті на Хортиці, – зазначив генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко. – Сьогодні стали ще ближче до втілення задуму: після облаштування безбар’єрного доступу до найвищої точки острова, на пагорб Єдності встановлено флагшток, на якому невдовзі замайорить український прапор. Це найкраща відправна точка для старту подорожі, та знайомства з вражаючою, таємничою, гостинною та сильною Хортицею. Хто давно не був на острові – завітайте, будете приємно вражені».

Вже 23 серпня, у День Державного Прапора України, на оновленою пагорбі має відбутися масовий захід національного рівня – підняття найбільшого у Запоріжжі синьо-жовтого стяга.

Нагадаємо, флагшток на пагорбі біля музею історії запорозького козацтва встановили у 2011 році. Прапор вдалося підняти на висоту до 90 метрів над рівнем моря – на той момент найвищу в Україні.

Як вже писав «Перший Запорізький», минулого тижня перша леді Олена Зеленська та заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко відвідали Хортицю і разом з представниками маломобільних груп населення – людьми з інвалідністю, людьми літнього віку, батьками з маленькими дітьми – ознайомилися з ходом перетворень на острові, де триває оновлення знакових об’єктів: пагорба з флагштоком, Музею та громадського простору «Козацьке коло».

Першій леді Олені Зеленській у Запоріжжі презентували нову айдентику Хортиці, – ФОТО, ВІДЕО


Читайте також:

Відчуй місце сили: відбулася всеукраїнська презентація брендингу запорізької Хортиці

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

2

Горожанин2021-08-12 20:19:28
Это только мне кажется, что кривой? Или криво поставлен специально. По замыслу автора.
Ух-ты2021-08-12 17:12:58
Нет слов! Радость переполняет всех жителей г.Запорожье, от подобных достижений.