USD: EUR:
... в Запорожье
«Запоріжсталь» впевнена в якості сталі для виготовлення тризубу на щиті «Батьківщини-Матері»

«Запоріжсталь» впевнена в якості сталі для виготовлення тризубу на щиті «Батьківщини-Матері»

Металургійний комбінат» Запоріжсталь» Групи Метінвест впевнений, що виготовлена на підприємстві сталь підходить для виробництва тризубу на щиті монументальної скульптури «Батьківщина-Мати».

Про це йдеться у повідомленні підприємства.

Нагадаємо, 25 липня на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України з’явилося повідомлення щодо невідповідності якості сталі ПАТ «Запоріжсталь» для виробництва тризуба на монументі «Батьківщина-Мати».

«Ми впевнені, що сталь виготовлена на «Запоріжсталі», підходить для виробництва тризуба. Комбінат не згоден з висновками Міністерства культури та інформаційної політики України і наведеного акту дефектовки. Вважаємо висунуті претензії упередженими та безпідставними і будемо захищати честь українського виробника і української сталі. Розуміючи всю важливість проекту, ми продовжимо виконувати усі взяті на себе зобов’язання у якості партнера виготовлення нового тризуба. «Запоріжсталь» на запит Міністерства культури та інформаційної політики України безкоштовно надав всю сталь для виготовлення герба та сплатив за розробку проєкту заміни радянського символу», – повідомили на «Запоріжсталі».

На підприємстві повідомили, що Міністерство культури та інформаційної політики України та генеральний підрядник проєкту ТОВ «Основа» визначили два типу металу для виготовлення тризубу: нержавіюча сталь «Запоріжсталі» завтовшки 1,7 мм та сталь закордонного виробництва завтовшки 1,5 мм.

Ключовими вимогами підрядника проєкту до виробника української сталі  була повна відповідність металу марці сталі AISI 321: товщина нержавіючого прокату 1,7 мм та повна відповідність металу марці сталі 12Х18Н10Т, яку використовували для зведення монументу у 1981 році.

Зливок відповідної марки сталі було прокатано до проєктної, погодженої з підрядником товщини у 1,7 мм на виробничих потужностях «Запоріжсталі».

Згідно вимог генпідрядника, прокат комбінату не проходив додаткову обробку поверхні металу, оскільки ці роботи підрядчик зобов’язався виконати самостійно на власному обладнанні.

«Перша партія сталі, виготовлена згідно вимог генпідрядника, була передана 29 червня на безоплатній основі, з дотриманням досягнутих домовленостей у рамках державно-приватного партнерства. Будь-які незначні відхилення товщини у партії прокату, поставленій підряднику, є нормативними та залишаються у межах допустимої похибки, про що підрядник був попереджений заздалегідь. Готові провести незалежну експертизу щодо якості сталі з «Запоріжсталі», – йдеться у повідомленні. – При вхідному контролі з боку підрядника до «Запоріжсталі» не було озвучено чи передано жодних актів дефектовки, претензій чи інших документів, які б засвідчували невідповідність нержавіючого прокату встановленим нормам якості, механічним або хімічним параметрам. Про начебто виявлені невідповідності прокату та неможливість його використання у проєкті реконструкції монументу «Батьківщина-Мати» підприємство-виробник української сталі дізналися із заяви Мінкульту від 25 липня».

На підприємстві підкреслили, що комбінат «Запоріжсталь», як виробник прокату для тризуба, повністю підтримує ідею декомунізації одного з головних символів країни і заміну радянського герба на новий тризуб на монументі «Батьківщина-Мати».

«Запоріжсталь» одним з перших запропонував всебічну допомогу у важливому для формулюванні національної ідентичності українців проекті. Ми вважаємо, що у таких величних символах повинна використовуватися сталь, вироблена на українських комбінатах, як символ спротиву агресії. Саме українська сталь, якій роками довіряють в Україні та по всьому світу, яка є у НСК «Олімпійському», новому саркофазі ЧАЄС, Дарницькому мості, найбільшому флагштокові України, мосту у Генує, лондонському хмарочосі Shard, та ще у сотнях відомих будівель і символів», – йдеться у повідомленні.

Розмір тризуба, який замінить герб СРСР на щиті монумента «Батьківщина-Мати» становить 7,6 на 4,5 метри.

21 липня 2022 року  у додатку «Дія»  закінчилось голосування «Як бути з гербом СРСР на щиті Батьківщини-Матері у Києві». Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що 85% відсотків проголосували за заміну герба СРСР на тризуб.

Як у Запоріжжі втілюють рішення з енергоефективності та використовують відновлювальні джерела енергії: історії успіху


Читайте також:

Щоденні обстріли, величезні руйнування та відсутність світла і газу: як виживає фронтова Гуляйпільська громада, – ФОТО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0