Євросоюз планує обмежити проведення операцій з анонімними валютами: що відомо станом на сьогодні
Як стало відомо, ЄС може найближчим часом ввести заборону для постачальників віртуальних активів та банків на проведення операцій з використанням конфіденційних криптовалют.
До списку активів, з якими буде неможливо здійснювати будь-які маніпуляції, можуть потрапити Zcash (ZEC), Monero (XMR), Dash (DASH), Secret (SCRT). Таку інформацію надає спеціалізований новинний ресурс CoinDesk, роблячи посилання на відповідний законопроєкт.
В чому полягає суть законопроєкту щодо заборони анонімних криптовалют
Сам документ було ініційовано владою Чехії, яка пояснює такий крок необхідністю посилення боротьби з відмиванням коштів та використанням їх задля спонсорування злочинної діяльності. В тексті документа йдеться про те, що потрібно ввести заборону на зберігання та використання монет, які є в обігу на підставах анонімності. Дотримуватись цих умов мають фінансові, кредитні установи та постачальники послуг криптоактивів.
Очікується, що такі обмеження не завдадуть шкоди приватним користувачам та компаніям, що працюють чесно. Адже анонімними активами користуються далеко не всі. Так, в рейтинг бірж криптовалют на CryptoCart не включено жодного активу такого типу і це є підтвердженням того факту, що конфіденційні криптовалюти використовують досить рідко. А ті, хто робить це легально, матимуть змогу перейти на інші види активів та навряд чи відчують якісь незручності.
Документ вже було розіслано всім двадцяти шести країнам, що входять до Євросоюзу, задля ознайомлення, внесення правок та коментарів. Зазначається, що до таких заходів вдаються через бажання знизити ризик використання активів для нелегальних справ. Вірогідно, що криптоплатформи повинні будуть перевіряти особи клієнтів навіть для завершення транзакцій на суму менше 1000 євро.
Що ще потрібно знати про нововведення
Даний законопроєкт є доповненням до ініціативи Єврокомісії стосовно боротьби з ризиком відмивання грошей, яку було започатковано в 2021 році. Саме тоді вперше запропонували заборонити всім користувачам криптосервісів створювати анонімні облікові записи та започаткувати роботу AMLA – спеціального органу контролю за виконанням всіх рішень.
Ще раніше Євросоюзом було ухвалено регламент про функціонування ринків криптовалют. Та сам документ наразі ще не діє. В ньому є пункти про заборону проведення операцій з будь-якими анонімними криптоактивами за умови, що їх власники змогли оминути процедуру KYC.
В Україні всі ці вимоги поступово виконують. Так, нещодавно 5 провідних криптокомпаній світу погодилися надавати інформацію про клієнтів АРМА (національному агентству, що займається питаннями виявлення, пошуку, управління активами, що були отримані незаконним шляхом). Угода має на меті сприяти більш ефективному запобіганню порушенням та підвищенню рівня захисту всіх користувачів криптоактивів.
0