USD: EUR:
... в Запорожье
Як знайти роботу в США?

Як знайти роботу в США?

Якщо ви бажаєте влаштуватися на роботу в одну з американських компаній, вам варто дізнатися більше про специфіку цього процесу. Існують певні кроки, яких необхідно дотримуватися, а також рекомендації, які допоможуть вам знайти та отримати хорошу роботу. З цієї статті ви дізнаєтесь про те, як скласти резюме для пошуку роботи в США, де і як шукати вакансії, а також як працювати безпосередньо у США та дистанційно.

Як підготувати резюме для працевлаштування у США?

Резюме — це надзвичайно важливий документ в контексті американського ринку праці. До його створення необхідно підійти відповідально, адже переважна більшість роботодавців використовує спеціальне програмне забезпечення (ATS — система управління кандидатами) для фільтрування усіх резюме та відбору найрелевантніших кандидатів. Приблизно 75% заявок від кандидатів не розглядаються, а на одну вакансію припадає в середньому понад 200 заявок. Отже, одне із ключових ваших завдань полягає в тому, щоб створити резюме, яке дозволить «пробитися» на вершину списку найкращих кандидатів та отримати запрошення на співбесіду. Що потрібно для цього зробити?

По-перше, резюме необхідно достосувати до т.зв. американського стандарту. По-друге, його необхідно ретельно наповнити інформацією про ваш досвід та навички. По-третє, резюме необхідно відформатувати та наповнити ключовими словами так, щоб ATS-програма показала його роботодавцеві. По-четверте, важливо те, щоб зміст вашого резюме відповідав вимогам, які вказав роботодавець в описі вакансії. Уважно перевірте, чи всі вимоги знайшли відображення у вашому резюме.

На додаток до резюме варто написати супровідний лист (cover letter). Супровідний лист — це документ, у якому кандидат описує свою зацікавленість роботою і те, чому саме його/її навички допоможуть роботодавцеві досягти найкращих результатів. Крім того, так ви демонструєте свій ретельний підхід до подання заявки на вакансію. Обсяг супровідного листа не повинен перевищувати одну сторінку А4. Резюме та супровідний лист обов’язково потрібно редагувати перед надсилання кожному окремому роботодавцеві. Наприклад, якщо ви відгукуєтеся на вакансію менеджера з продажу, вам потрібно підготувати професійне резюме менеджера з продажу. Однак цей процес не повинен займати багато часу, тому може бути доцільно створити декілька шаблонів або одне розлоге резюме та супровідний лист.

Якщо у вас досі немає профілю на LinkedIn, вам, безумовно, варто його створити, налаштувати та заповнити інформацією відповідно до змісту свого резюме. Ви можете скопіювати потрібну інформацію з резюме та відредагувати її, дозволити іншим користувачам переглядати ваш профіль, додати позначку «Open to work». Крім того, в LinkedIn варто ретельно заповнити всі поля та вказати актуальні навички, оскільки це позитивно впливає на ваш профіль.

Як і де шукати роботу для працевлаштування в США?

Процес пошуку роботи та працевлаштування в США зазвичай складається з таких етапів: пошук вакансій, проходження співбесіди, подання роботодавцем заявок до Служби громадянства та імміграції США та Департаменту праці США, отримання робочої візи. Як діяти на першому етапі, а саме — де і як шукати роботу?

Насамперед (якщо ви розглядаєте можливість працювати в одній з кількох різних галузей) варто звернути увагу на ті сектори американської економіки, які розвиваються найкраще і де є попит на працівників, адже це забезпечить вищі шанси отримати високооплачувану та стабільну роботу. Наприклад, швидкими темпами розвивається галузь ІТ, тому в США є чимало вакансій, пов’язаних з розробкою програмного забезпечення, ШІ, інженерією та машинобудуванням, аналітикою, тестуванням. Крім того, спостерігається попит на фахівців з банківської справи, бухгалтерії, оподаткування, страхування. Чимало роботодавців шукають працівників освіти, соціальних працівників, медперсонал і, звичайно, працівників для сфери послуг та сфери продажів. До того ж американські компанії намагаються створити зручне робоче середовище для своїх працівників, а тому пропонують привабливі системи бонусів та інші додаткові пільги.

Якщо ж говорити про те, де саме варто шукати вакансії для працевлаштування в США, то тут у пригоді стануть насамперед спеціалізовані сайти. Одним із найпопулярніших сайтів для пошуку роботи в США є Indeed, який щомісяця переглядають понад 10 млн разів. Серед шукачів та роботодавців, які бажають співпрацювати дистанційно, популярним є сервіс Flex Jobs, на якому можна знайти вакансії від топових компаній, як-от Apple чи Dell. Перевагою Jooble є його партнерство з LinkedIn та Google, що значною мірою підвищує результативність пошуків. Вище ми вже згадували про LinkedIn, який дає змогу не лише шукати роботу, а й встановлювати та розширювати корисні професійні зв’язки.

Як працювати в США дистанційно та як отримати робочу візу?

Іноземці можуть співпрацювати з американськими компаніями, перебуваючи у своїй країні, за умови, що роботодавець погоджується на такий формат співпраці. У такому разі ви сплачуєте податки у своїй країні. Не всі компанії погоджуються на таке, однак якщо у вас є бажання працювати дистанційно, варто про це повідомляти на ранніх етапах, щоб компанія і ви мали змогу переконатися, що «підходите одне одному». Крім того, в такому разі вам потрібно представити себе якнайкраще і мати дійсно хороші навички, щоб переконати роботодавця в тому, що ви зможете бути ефективним дистанційним працівником та членом команди.

Зазвичай для дистанційної роботи працівника включають у штат або наймають як незалежного підрядника. Вважається, що підрядники мають більше свободи, адже не зобов’язані працювати за графіком компанії (який часто може припадати на нічний час), а можуть самі вирішувати, коли і як вони працюватимуть над тим або іншим проєктом. З іншого боку, незалежні підрядники не отримують різних бонусів та пільг, які мають штатні працівники. Якщо ж говорити про оплату праці, то існує чимало способів отримати винагороду за роботу. Традиційні міжнародні банківські перекази та SWIFT-перекази можуть бути не надто вигідними, тому можна скористатися більш гнучкими системами, як-от PayPal, Payoneer або Wise, попередньо переконавшись, що вони працюють в Україні та дають змогу користуватися всіма потрібними вам функціями.

Якщо ж ви бажаєте в’їхати до Сполучених Штатів, щоб працювати там, вам необхідно отримати неімміграційну візу для тимчасового перебування або імміграційну візу для подальшого отримання статусу постійного резидента. Щоб отримати неімміграційну візу, необхідно спочатку пройти співбесіду з роботодавцем та отримати пропозицію про роботу. Після цього роботодавець подає до Служби громадянства та імміграції США заявку від імені майбутнього працівника, який бажає приїхати до країни на роботу. Крім того, щоб ви могли отримати візу H-1B, H-1B1, H-2A та H-2B, необхідно, щоб роботодавець подав заявку до Департаменту праці, яка підтверджує, що його компанія не змогла знайти відповідного працівника всередині країни та планує найняти працівника-іноземця. Після затвердження цих важливих заявок ви можете сплачувати консульський збір та подавати документи у своїй країні на отримання неімміграційної візи. Переконайтесь, що ви зібрали всі потрібні документи та правильно заповнили всі дані, оскільки в іншому разі вам можуть відмовити. Крім того, отримання робочої візи в США передбачає проходження співбесіди, до якої варто підготуватися. Увесь процес отримання візи може зайняти доволі тривалий час (навіть до декількох місяців). Неімміграційні візи зазвичай дають право перебувати та працювати в США протягом 1–3 років. Після завершення цього терміну ваш роботодавець може подати заявку до Служби імміграції та громадянства США на її продовження.

0