USD: EUR:
... в Запорожье
Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 1-6 листопада

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 1-6 листопада

Україна зараз воює не лише зі збройними силами росії, але і з величезним інформаційним військом країни-окупанта. Ворог використовує проти українців не тільки бойове озброєння, а й усі потужності своєї пропагандистської машини. Особливу увагу російські інформаційні війська приділяють окупованим територіям України. За допомогою мережі пропагандистських ресурсів тамтешніх жителів намагаються дезінформувати, розповсюджуючи антиукраїнські наративи.

Щотижня «Перший Запорізький» буде займатися розвіюванням найбільш популярних інформаційних фейків, у правдивості яких російські пропагандисти намагаються переконати жителів Запорізької області.

Окупанти створили велику мережу telegram-каналів, за допомогою яких цілеспрямовано поширюють антиукраїнські фейки серед жителів Запорізької області, зокрема – її окупованої частини.

Наші журналісти перевірили ключові маніпуляції і фейки, які ворожі ресурси поширювали  у період з 1 по 6 листопада 2022 року.

Фейк: українська влада тренує своїх спецназівців та диверсантів для захоплення Енергодара: центр навчання був знищений

«Киев тренирует своих спецназовцев и диверсантов для захвата Энергодара. ВСУ проводят постоянные тренировки по захвату Энергодара в районе Запорожья, заявил председатель движения «Мы вместе с Россией» Владимир Рогов. Порядка 230 диверсантов и спецназовцев Киева оттачивают свои навыки в пустом нефтехранилище на территории комбината «Звезда» в Запорожье. Вместе с этими мероприятиями боевики регулярно «пристреливаются» по объектам в Энергодаре, чтобы потом эффективнее провести высадку» (01.11.22).

«Заместитель командира казачьего штурмового батальона «Таврида»  Андрей Долженко в нашем стриме «Прекрасная Россия бу-бу-бу» – о попытках ВСУ подготовить диверсантов для атаки на Запорожскую АЭС: «Мы находились с мая на Васильевке, сзади – Запорожская АЭС. Противник готовил диверсионные группы водолазов в Запорожье. Но, мало того что у нас есть хорошие комплексы аэроразведки, у нас есть хорошая агентурная сеть. Ту базу, где противник подготавливал пловцов, выявили. Перед окончанием обучения центр был уничтожен» (03.11.22).

Джерело (канали у Telegram): Владимир Рогов, Главное в Энергодаре (01.11.22), Администрация города Васильевка, ЗаTV. Новости Запорожской области (03.11.22).

Спростування: як ми вже писали у попередніх оглядах, окупанти щонайменше раз на тиждень розповсюджують у мережі своїх пропагандистських telegram-каналів фейки про «українських диверсантів», які нібито намагаються дістатися берега Енергодара на човнах та захопити Запорізьку АЕС. Ці заяви не мають реального підґрунтя та розповсюджуються виключно задля створення «бурхливої діяльності» і виправдання своєї присутності.

Цей фейк вже спростовував Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України, голова Запорізької ОВА Олександр Старух та голова Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко.

Фейк:  у Європейському Союзі визнали Запоріжжя частиною росії

«В ЕС признали Запорожье Россией. После введения 8-го пакета санкций ЕС европейские банки отказываются переводить деньги компаниям и ФОП из  Запорожья. Они объясняют это тем, что Запорожская область Российской Федерации внесена в санкционный список. При этом под ЕСовские санкции попали и жители областного центра, временно подконтрольного режиму Зеленского. Похоже, ЕСовские чиновники что-то знают о будущем моего родного города и уже смирились с тем, что Запорожье – это Россия».

Джерело (канали у Telegram): Владимир Рогов, Администрация города Васильевка, Васильевка Онлайн (02.11.22).

Спростування: ця фейкова інформація не має жодного документального підтвердження. Неодноразово представники європейських країн та інституцій висловлювали свою підтримку незалежності Україні.

Зокрема, 30 вересня лідери усіх країн Європейського Союзу опублікували спільну заяву, у якій рішуче відкинули та беззастережно засудили незаконну російську анексію Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

Лідери заявили, що росія ставить під загрозу глобальну безпеку, навмисне підриваючи заснований на правилах міжнародний порядок та грубо порушуючи фундаментальні права України на незалежність, суверенітет та територіальну цілісність, основні засади, закріплені у Статуті ООН та міжнародному праві.

«Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо ні незаконні «референдуми», організовані росією як привід для подальшого порушення незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, ні їхні сфальшовані та незаконні результати. Ми ніколи не визнаємо цю незаконну анексію. Ці рішення є недійсними і не можуть мати будь-якої юридичної сили. Крим, Херсон, Запоріжжя, Донецьк та Луганськ – це Україна. Ми закликаємо всі держави та міжнародні організації беззастережно відкинути цю незаконну анексію», – вказано у заяві, яку цитує «Європейська правда».

Європейський Союз твердо підтримує Україну і продовжуватиме надавати сильну економічну, військову, соціальну та фінансову підтримку Україні стільки, скільки потрібно, додали лідери ЄС.

Фейк: ЗСУ обстріляли житлову інфраструктуру Мелітополя: місто захистила російська протиповітряна оборона

«В Мелитополе утром громко. Сегодня ранним утром в районе 5:40-5:50 в городе прогремело 6 мощных взрывов. Это боевики Зеленского в очередной раз попытались нарушить мирную жизнь освобождённого от нацистов города, пытаясь в бессильной злобе запугать мелитопольцев. ПВО России несколько раз успешно пресекла ракетные удары нацистов».

Джерело (канали у Telegram): Владимир Рогов, Новый Мелитополь, Главное в Мелитополе, Запорожье 24 Новости (03.11.22).

Спростування: Збройні сили Україні не завдають ударів по цивільній інфраструктурі. Втім наші захисники влучно б’ють по воєнним цілям аби знешкодити окупантів. Черговий удар по місцю дислокації російських військовослужбовців у Мелітополі відбувся вранці 3 листопада.

«Бавовна» замість будильника для окупантів Мелітополя. За попередніми даними, зруйнована частина захопленого рашистами заводу «Рефма», де розміщувався один з основних штабів особового складу окупантів. Рахуємо кількість ліквідованих орків», – повідомив про чергову «бавовну» міський голова Іван Федоров.

Згодом Генеральний штаб ЗСУ підтвердив удар по військовому штабу окупантів та оприлюднив результати вогневого ураження. Як стало відомо, були знищені до 10 одиниць військової техніки та поранені близько 50 загарбників. Окрім того, пошкоджені близько 80 одиниць військової техніки різного типу, які ворог розміщував в ангарах.

Десятки одиниць знищеної техніки та поранених військових: результати удару ЗСУ по базі окупантів у Мелітополі

Фейк:  російська армія ліквідувала техніку та базу польських найманців на Запорізькому напрямку

«В День народного единства снова уничтожаем польских оккупантов. 4 ноября 1612 года воины народного ополчения под предводительством Кузьмы Минина и Дмитрия Пожарского штурмом взяли Китай-город, освободив Москву от польских интервентов.

Обережно, це – елементи російської пропаганди!

Спустя 410 лет наши ратники громят польских оккупантов на моей малой Родине – в Запорожской области. Наши воины уничтожила технику и базу польских наёмников на Запорожском направлении. Польские оккупанты расположились в жилых домах, создав там перевалочный пункт. Их обнаружила разведка с беспилотника. По полученным координатам отработала наша артиллерия, попав точно в подъехавший автомобиль с нацистами».

Джерело (канали у Telegram): Владимир Рогов (04.11.22).

Спростування: як ми вже писали у попередніх оглядах, російським пропагандистам регулярно ввижаються «іноземні бойовики» у різних населених пунктам підконтрольної території Запорізької області. За версією рашистів, «бойовики» зайняли близько 90 соцоб’єктів та понад 18 підприємств міста Запоріжжя. Зокрема, завод «ЗАЗ» та Запорізький алюмінієвий комбінат. Звісно, будь-яких документальних підтверджень цієї інформації окупанти не надають.

Такі заяви напередодні або де-факто стають виправданням під час регулярних ракетних ударів та обстрілів по об’єктам цивільної та критичної інфраструктури.

«Запорізький гауляйтер владімір рогов заявив, що росія воює з польськими окупантами. Жодного поляка на цьому відео не постраждало. Як й не має жодної окупації поляками.  Просто росія на тижні святкувала день незалежності від Польщі, й колаборанти генерували тони контенту, де нібито проти них воює Польща, адже була підстава провести ще одну історичну паралель», – прокоментували фейк про «польських бойовиків» у Центрі національного спротиву Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Фейк: Запорізьку АЕС переводять під юрисдикцію Росенергоатому

«Запорожскую АЭС переводят под юрисдикцию Росэнергоатома. Об этом сообщили власти региона».

Джерело (канали у Telegram): Администрация города Васильевка (02.11.22).

Спростування: російська пропаганда вже не вперше поширує фейки такого штибу. Протягом жовтня окупаційні та державні ЗМІ рф робили такі фейкові повідомлення:

  • Російський президент доручив передати Запорізьку АЕС під контроль РФ;
  • Російський прем’єр-міністр підписав розпорядження про створення федерального державного підприємства «Запорізька АЕС»;
  • У РФ призначили нового директора Запорізької АЕС;
  • Російська компанія почала обслуговувати Запорізьку АЕС, станція вже працює за російськими стандартами, на російському паливі.

Державний оператор усіх українських атомних станцій ДП «НАЕК «Енергоатом» вважає указ путіна та інші видані в росії «документи» щодо Запорізької АЕС абсурдними.

«Нікчемні рішення Росатома щодо створення товариства «Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС» з юридичною адресою в москві є агонією уявного божевільного світу країни-агресора, в якому тепер дійшли до створення псевдопідприємств з назвами українських компаній, – повідомили в «Енергоатомі».

Також у державній компанії спростували заяви росіян про те, що Запорізька АЕС потребує російського палива. За словами голови «Енергоатома» Петра Котіна, який з моменту викрадення генерального директора ЗАЕС Ігоря Мурашова і до сьогодні взя на себе виконання обов’язків генерального директора Запорізької АЕС, на ЗАЕС достатні запаси ядерного палива.

Окупанти привезли на Запорізьку АЕС фейкового «керівника» та примушують персонал працювати на «росатом»

Окрім того, протягом останніх тижнів російські окупанти роблять усе, щоб змусити персонал Запорізької атомної електростанції підписати контракти з фейковим російським підприємством АО «Экплуатирующая организация «Запорожская АЭС», яким керує «Росатом».  Втім, станом на 28 жовтня з 6700 працівників, які залишилися працювати на ЗАЕС, лише близько 100 під тиском окупантів підписали контракти з російською компанією. Ще 4300 проукраїнських працівників ЗАЕС виїхали на підконтрольну Україні територію, повідомили в «Енергоатомі».

На Запорізькій АЕС залишилися працювати 6700 працівників: лише 100 підписали контракти з росатомом

В «Енергоатомі» вчергове повідомили, що Запорізька АЕС продовжує працювати під українським прапором, в українській енергосистемі, не дивлячись на ворожі провокації та дезінформацію.

Фейк:  «Енергоатом» цілеспрямовано знеструмив Запорізьку АЕС

«Возобновлена подача электричества на Запорожскую АЭС. Украина возобновила подачу электричества на Запорожскую АЭС, дизель-генераторы отключены, сообщил РИА Новости председатель движения «Мы вместе с Россией», член главного совета администрации Запорожской области Владимир Рогов. Несколько дней назад Киев обесточил две линии Запорожской АЭС, в результате чего атомная станция перешла на обеспечение собственных нужд за счёт дизель-генераторов. АЭС полностью отключили от украинской энергосистемы.

«Киевская сторона снова включила линии электропередач мощностью 750 киловольт и 330 киловольт, которые необходимы для обеспечения собственных нужд Запорожской АЭС. Дизель-генераторы на данный момент отключены», – сказал РИА Новости Рогов.

По его словам, Запорожская АЭС снова подключена к украинской энергосистеме. Радиационный фон на объекте в норме.

«Киевский режим, целенаправленно, без предупреждений, обесточив Запорожскую АЭС несколько дней назад, попытался навредить атомной станции, но наши специалисты справились и не допустили аварийной ситуации», – подчеркнул Рогов» (06.11.22).

«На Запорожской АЭС предотвратили теракт — секретарь Совбеза РФ Николай Патрушев» (03.11.22).

Джерело (канали у Telegram): Владимир Рогов, Васильевка Онлайн (06.11.22), Главное в Токмаке, Главное в Бердянске, Главное в Энергодаре, Главное в Пологах, Главное в Энергодаре, Энергодар Сегодня, Энергодар Сегодня, Запорожье 24 Новости, ЗаTV. Новости Запорожской области (03.11.22).

Спростування: Як повідомили у ДП «НАЕК «Енергоатом», 2 листопада у результаті рашистських обстрілів вкотре російськими окупантами були пошкоджені дві останні високовольтні лінії зв‘язку Запорізької АЕС з українською енергосистемою. О 23:04 станція перейшла в режим повного знеструмлення. Включились всі 20 дизель-генераторів.

«Обстріли та пошкодження двох останніх високовольтних ліній зв’язку тимчасово окупованої Запорізької АЕС з енергосистемою України була черговою спробою рашистів перепідключити атомну станцію до російської енергосистеми, – зазначили у державній компанії-операторі українських АЕС. – Найближчим часом вони намагатимуться відремонтувати та підключити лінії зв’язку ЗАЕС у напрямку тимчасово окупованих Криму та Донбасу».

Рашисти намагаються підключити Запорізьку АЕС до російської енергосистеми

Як вже повідомляв «Перший Запорізький», російські окупанти не вперше обстрілюють підстанції для знеструмлення Запорізької АЕС. Російська пропаганда активно розповсюджує наратив про те, що російські війська не будуть, як цього вимагає світова спільнота, демілітаризувати атомну станцію через провокації ЗСУ. Таку заяву на засіданні першого комітету Генасамблеї ООН зробив заступник голови російської делегації Костянтин Воронцов.

«Тобто росіяни вже навіть не намагаються приховати свої справжні наміри, вони використовують Запорізьку АЕС, як військову базу і опорну точку для свого захисту, адже розуміють, що, лише прикриваючись ядерними об’єктами, можуть відчувати умовну захищеність. При цьому вони ставлять під загрозу ядерної та радіаційної катастрофи весь світ», – відреагували на це повідомлення у ДП «НАЕК «Енергоатом».

Окупанти не збираються демілітаризувати Запорізьку АЕС через страх контрнаступу ЗСУ

Фейк:  у Мелітополі за російської влади успішно працює завод «Біол»

«Мелитопольский завод БИОЛ планирует расширять штат сотрудников и запускать алюминиевый цех, сообщил директор завода БИОЛ Александр Шатохин. В Запорожской области этот завод уже не одно десятилетние славится своей чугунной и алюминиевой посудой. Сейчас там выпускается 220 наименований товара, а работает всего 150 сотрудников. В планах увеличить количество работников и запустить алюминиевый цех. Директор уверен, что продукция завода БИОЛ на порядок выше по качеству, нежели из-за рубежа».

Джерело (канали у Telegram): Новый Мелитополь, Главное в Мелитополе, ЗаTV. Новости Запорожской области (01.11.22).

Спростування: з перших дніх окупації території Запорізької області російські загарбники роблять все для грабунку місцевих підприємств.

«Загарбники «віджимають» промислові підприємства, успішні виробництва – все, що може приносити прибуток. А те, що прибуток не приносить, просто розкрадають і розпродають, – розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров, коментуючи «націоналізацію» мережі магазинів «Меблі нова», – Роблять це через фейкову структуру зі складною і беззмістовною назвою, головна задача якої виявляти і «прихватизовувати» успішні підприємства»

У Мелітополі російські загарбники «віджали» бізнес: мер повідомив про новий випадок

У попередньому огляді «Перший Запорізький» розповідав, що в окупованому Бердянську росіяни захопили три великі підприємства: «Агрінол», Азмол» та «Бердянські жниварки». Російські пропагандисти називають це «взяти під зовнішній контроль». Таке рішення окупанти «виправдовують» тим, що власник підприємств нібито обіцяв збільшити кількість робочих місць та зарплату, а ще постачав паливно-мастильні матеріали ЗСУ.

Коментуючи цей випадок, у Центрі національного спротиву Сил спеціальних операцій Збройних Сил України повідомили, що «перехід під зовнішній контроль» насправді є рейдерським захопленням діючих українських підприємств.

На окупованій території Запорізької області росіяни захопили ще три підприємства

Місцеві журналісти вже повідомляли, що російські окупанти захопили завод «Біол» у Мелітополі – провідний український виробник литого посуду з алюмінію та чавуну, відомий на ринках України, країн СНД та Європи – ще на початку травня.

Фейк: за дорученням російського президента історико-археологічний заповідник «Кам’яна могила» стане філією федерального музею-заповідника «Херсонес Таврійський»

«Музей «Каменная Могила» получит новый статус. Поручение об этом пообещал дать Президент России Владимир Путин во время встречи с председателем Российского исторического общества, директором Службы внешней разведки РФ Сергеем Нарышкиным. Скоро наш музей, расположенный в Мелитопольском районе, станет филиалом федерального музея-заповедника «Херсонес Таврический». Это позволит сохранить уникальные объекты природного и культурного наследия Запорожской области, включая наскальные надписи древнего человека».

Джерело (канали у Telegram): Новый Мелитополь, ЗаTV. Новости Запорожской области (06.11.22).

Спростування: 5 листопада міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив про те, що російські окупанти вирішили присвоїти унікальну памятку давньої культури – історико-археологічний заповідник «Кам’яна могила».

«Рашисти на Мелітопольщині згадали про «Кам’яну Могилу». Якби могли вкрасти, то вже б тягли на росію, а так лише передають в управління севастопольському музею. Питання узгодив особисто путін. Цікаво це вже маразм чи ще поки просто неадекватне сприйняття реальності, – розповів Федоров. – Повідомляю загарбникам, що «Кам’яна Могила» з’явилася в наших степах за тисячі років до виникнення росії, пережила кочові племена і нацистську навалу, тож деокупації від рашистів точно дочекається».

Фейк:  ЗСУ регулярно обстрілюють Енергодар – місто-супутник Запорізької АЕС

«ВСУ за сутки выпустили по Энергодару и ЗАЭС более 20 артиллерийских снарядов — Минобороны России. Обстрелы нашего города велись из населенного пункта Марганец. Ответным огнем артиллерийские позиции противника были подавлены» (01.11.22).

«ВСУ за сутки выпустили 9 снарядов в район ТЭЦ Энергодара и территории рядом с Запорожской АЭС – Минобороны России» (02.11.22).

«ВСУ выпустили по Энергодару и территории, прилегающей к ЗАЭС, 15 крупнокалиберных снарядов, сообщили в Минобороны России» (06.11.22).

Джерело (канали у Telegram): Главное в Энергодаре, Запорожье 24 Новости, Главное в Токмаке, Главное в Энергодаре, Главное в Пологах, Запорожье 24 Новости (01.11.22, 02.11.22, 06.11.22).

Спростування: «Перший Запорізький» у попередніх оглядах вже спростовував фейки про вигадані рашистами «обстріли ЗСУ». Саме для дискредитації Збройних сил України окупаційні війська у пропагандистських ЗМІ регулярно завдають ударів по Енергодару та промисловим об’єктам, розташованим у близькості до енергоблоків Запорізької АЕС або ж входять до її структури. Окрім того, ворог завдає ударів по населеним пунктам, які знаходяться поряд з містом-супутником ЗАЕС.

«Місцевими мешканцями неодноразово зафіксовані та зафільмовані обстріли, здійснені окупантами з максимально близької до Енергодара відстані (з навколишніх сіл, що перебувають під контролем окупаційних військ). Тож всі спроби рашистів переконати світ в тому, що диверсії зчиняють ЗСУ, є недолугими та безперспективними. Хто є справжнім злочинцем, відомо всім», – повідомляв міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

«Що відбувається в Енергодарі? Окупанти б’ють по місту зі ствольної артилерії, зокрема, 120-мм мінометів з околиць інших населених пунктів.  Розповідають усім, що це роблять українські війська, і починають обстрілювати нашу територію. Тупа, примітивна провокація. Схема, знайома нам з вами ще з 2014 року, – пояснив голова Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко. Громади цього району знаходяться на протилежному від Енергодара берегу Дніпра і щодня знаходяться під обстрілами російських окупантів.

Нагадаємо, нещодавно, 30 жовтня, російські окупанти задля дискредитації Збройних сил України вчергове обстріляли Енергодар, влучили в одну з підстанцій – більша частина міста залишилися без світла.

Фейк: російська влада депортує з Запорізької області противників референдуму

«Бэтмэн изгоняет из Русского Запорожья , которая завралась в интернетах. Заметьте, что вещи взяла с собой. Так что не замёрзнет, мы гуманные люди. Для понимание, сначало предупреждение, а потом депортация. Так что данная мадам с первого раза не поняла».

Джерело (канали у Telegram): Васильевка Онлайн (03.11.22).

Спростування: такі показові «депортації», про які «Перший Запорізький» вже писав у  попередніх оглядах, російські військові вчиняють не вперше.

«Після проведення псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях посилюється терор і пресинг. Перш за все, це традиція, яка виникла у ворогів – примусова депортація, – повідомляв мер Мелітополя Іван Федоров і згадував випадок, коли пішки у напрямку Запоріжжя змусили йти жінку, у якої знайшли футболку з українською символікою.

Фактично, примусова депортація може чекати будь-яку людину, яка проживає на тимчасово окупованій території, за її проукраїнську позицію.

Приміром, у жовтні російські окупанти насильно вигнали із захопленої території Запорізької області священика Православної церкви України Святослава Пітерського. Не дивлячись на тиск російських військових, священнослужитель, який має авторитет серед своїх парафіян, не перейшов на бік ворога і не підтримав ідеї референдуму.

У Запорізькій області окупанти «видворили в Україну» чотирьох патріотів, серед них – відомий бізнесмен та політик, – ВІДЕО

Фейк:  російська влада запускає опалювальний сезон в Енергодарі

«Отопительный сезон начинается в Энергодаре. В нашем городе наконец-то будет тепло — глава Запорожской области Евгений Балицкий заявил о начале первичных мероприятий по организации теплоснабжения Энергодара. Сейчас идет заполнение систем теплоснабжения, после чего начнется повышение температуры в тепло сети. В первую очередь тепло получат соцобъекты, потом начнется запитка жилых домов. Окончательно тепло придет в дома в течение 6-8 дней. Такой долгий процесс разогрева связана с необходимостью круглосуточного мониторинга сетей из-за возможных повреждений в результате обстрелов ВСУ».

Джерело (канали у Telegram): Евгений Балицкий, Главное в Токмаке, Главное в Бердянске, Главное в Энергодаре, Главное в Пологах, Энергодар Сегодня, Энергодарский Связной, Запорожье 24 Новости, Запорожский Вестник, ЗаTV. Новости Запорожской области (01.11.22).

Спростування: окупаційна влада не в змозі забезпечити комунальні потреби населення тимчасово окупованих територій Запорізької області.

«Вже починається опалювальний сезон по всій країні. У самому Енергодарі тепломережі були забезпечені вторинним теплом з Запорізької атомної електростанції. Ми всі пишалися, що там сучасна система, що не потрібен ані газ, ані вугілля. Вторинне тепло йшло з енергоблоків. А в таких умовах, як сьогодні, непрацююча АЕС передбачає, що повноцінного опалювального сезону у місті енергетиків не буде», – повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух щодо долі опалення в Енергодарі.

Пізніше в «Енергоатомі» повідомили, що 2 листопада силами українського персоналу ЗАЕС було частково відновлено теплопостачання в Енергодарі. Також у житлових будинках з’явилася гаряча вода. Це стало можливим після переведення двох блоків станції у стан гарячого зупину.

«Наразі температура води становить 51 градус за Цельсієм. Цього недостатньо для забезпечення Енергодара теплопостачанням та гарячою водою в повному обсязі. Однак навіть така температура дає можливість уберегти комунальні мережі міста від пошкодження у разі настання холодів», – розповіли в Енергоатомі.

Запорізька АЕС відновила теплопостачання Енергодара

Фейк:  Збройні сили України завдають удари по цивільним об’єктам на підконтрольній росії території Запорізької області

«В Каменско-Днепровском историко-археологическом музее идут восстановительные работы. Напомним, 25 октября боевики ВСУ обстреляли здание музея. Пострадала крыша, крыльцо, фасад, взрывной волной перекосило входную металлическую дверь. Сейчас кровельные работы уже завершены. Металлическая дверь в музее нестандартных размеров и усиленной конструкции. Просто купить и поставить такую же невозможно. Поэтому рабочие уже сняли мерки и заказали аналогичную на заводе-производителе. Планируется, завершить все восстановительные работы в ближайшие две недели. Богатейшая коллекция экспонатов – более 40 тысяч уникальных предметов, остались в музее и находятся под охраной» (03.11.22).

«Боевики Зеленского нанесли артиллерийский удар по церкви на Запорожье. Обстрелы мирного населения со стороны преступного киевского режима продолжаются. Боевики ВСУ обстреляли сёла Любимовка и Высокое Михайловского района Запорожской области. В селе Любимовка снаряд попал в церковь. Нацистские черти прицельно бьют по православным храмам. Силами коммунальных служб и небезразличных жителей в данный момент идёт восстановление здания. В селе Высокое ударной волной были повреждены окна жилых, спортивного и административного зданий» (05.11.22).

Джерело (канали у Telegram): Владимир Рогов (05.11.22), Энергодарский Связной (03.11.22).

Спростування: Збройні сили України завдають лише ефективні точкові удари по воєнним об’єктам супротивника – зокрема, біля окупованої Запорізької АЕС (район міста Енергодар та селища Камянка-Дніпровська).

Приміром, 28 жовтня Генеральний штаб Збройних сил України у щоденному оперативному зведенні повідомив, що артилерійські підрозділи Сил оборони біля окупованого Енергодара знищили склад боєприпасів, до 5 вантажівок з боєкомплектом та 3 гармати Д-30. Того ж дня у штабі розповілили, що в районі Енергодара було знищено чотири гаубиці Д-30 та три вантажівки з боєприпасами. У результаті вогневого ураження було ліквідовано до 50 військовослужбовців противника, ще близько 40 – поранено. Крім того, на одному з напрямків уражено дві одиниці реактивних систем залпового вогню «Град» ворога разом з бойовими розрахунками.

2 листопада у районі Енергодара українські Сили оборони знищили зенітний ракетний комплекс С-300 та вантажівку з боєприпасами, а близько 20 військовослужбовців противника отримали поранення різного ступеня тяжкості.

В то же чай у Генеральному штабі ЗСУ повідомляють, що російські загарбники, зокрема, облаштовують вогневі позиції та розміщують свою техніку і особовий склад у цивільних будівлях: школах, церквах та лікарнях.

***

У мережі telegram-каналів, за допомогою яких російські пропагандисти цілеспрямовано поширюють антиукраїнські фейки серед жителів Запорізької області, більше 30 каналів, які можна класифікувати за тематикою:

1. telegram-канали голів або представників «окупаційних адміністрацій» (Владимир Рогов, Евгений Балицкий, Галина Данильченко і т.п.);

2. тelegram-канали окупаційних адміністрацій (Администрация города Васильевка, Администрация города Днепрорудное, Администрация города Мелитополя і т.п.);

3. тelegram-канали, що позиціонують себе, як незалежні ЗМІ (Запорожье 24 Новости, Васильевка On-line, ЗаTV. Новости Запорожской области, Запорожский Вестник, Главное в Мелитополе, Главное в Токмаке, Главное в Энергодаре, Главное в Бердянске, Главное в Пологах, Бердянск Актуально, Бердянск ЗаVтра, Энергодарский Связной і т.п.).


Читайте також:

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 1-9 жовтня

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 10-16 жовтня

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 17-23 жовтня

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 24-31 жовтня

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0