Втілити у життя ідею, про яку давно мріяв: House of Europe оголосила конкурс грантів на персональні проєкти
Програма House of Europe оголосила конкурс грантів до 4 тисяч євро на персональні проєкти для професіоналів, які працюють у галузях освіти, медіа, соціального підприємництва, культури та креативних індустрій із залученням Європейського Союзу або Великої Британії.
Про це повідомили на сайті програми.
House of Europe – програма, що створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС і Великій Британії. Втілюється Goethe-Institut за фінансування Європейського Союзу.
House of Europe підтримує персональні проєкти ініціативних українців, що пов’язані з темою національних спільнот та підходять працівникам сфер культури та креативного сектору, освіти та роботи з молоддю, соціального підприємництва та медіа. Це можливість втілити у вільний від основної роботи час ідеї, над якими вже давно роздумували, але не мали для їх реалізації фінансових ресурсів.
Програма персональних проєктів заохочує до саморозвитку та навчання, запуску нових особистих проєктів та передусім співпраці з ЄС. Експертиза європейських організацій та колег, долучених до проєкту, мають посилити ініціативу і вивести проєкт на новий рівень.
Відповіді на поширені запитання, про особливості залучення ЄС та підказки, які допоможуть виграти конкурс, можна дізнатися у записі прямого ефіру.
Персональним проєктом може бути, наприклад, різноманітні формати онлайн-навчання або участь у професійній події в ЄС онлайн, дистанційний доступ до роботи в європейських архівах, бібліотеках, наукових інститутах та лабораторіях, розробка навчальної програми за участі європейських експертів, створення медійного, дослідницького чи освітнього проєкту у співпраці з колегами з ЄС.
Щоб отримати підтримку, потрібна сильна ідея проєкту, мати статус фізичної особи-підприємця або домовитися з партнерською організацією. Необхідно подати резюме, бюджет проєкту та підтвердження від партнера з ЄС чи Великої Британії. Подаватися на персональний проєкт від House of Europe можуть і учасники попередніх хвиль, які вже отримували фінансування на свої проєкти.
Спланувати, втілити та відзвітувати за проєкт необхідно до кінця червня 2025 року.
Додаткову інформацію та поради також можна отримати у путівнику конкурсом.
Детальніше про кожну з можливостей – за посиланням:
- Гранти на персональні проєкти у сфері культури та креативних індустрій;
- Гранти на персональні проєкти у сфері освіти та роботи з молоддю;
- Гранти на персональні проєкти у сфері соціального підприємництва;
- Гранти на персональні проєкти у сфері медіа;
- Гранти на персональні проєкти для професіоналів, які працюють з темою національних спільнот.
Гранти на проєкт у сфері медіа
До участі House of Europe запрошує менеджерів, редакторів та журналістів локальних та регіональних медіа, які пишуть про перебіг бойових дій, культуру, економіку, займаються мультимедійною журналістикою, розслідуваннями та документацією воєнних злочинів, боротьбою з фейками тощо.
«Отримайте диплом школи розслідувальної журналістики, візьміть участь у воркшопі з письменництва, запустіть подкаст з гостями з усієї Європи, спробуйте себе у ролі організатора конференції для обласних медіа з хедлайнером з ЄС – ось лише кілька прикладів з тисяч ідей, які можуть стати вашим персональним проектом», – йдеться на сайті програми.
Гранти на проєкти у сфері креативних індустрій
House of Europe також запрошує долучитися до створення особистого проєкту із залученням ЄС або Великої Британії менеджерів, кураторів, експертів, дослідників, підприємців, митців, архітекторів, ландшафтних дизайнерів, урбаністів та представників творчих спеціальностей. У межах проєкту вони можуть реалізувати проєкти з популяризації української культури та мистецтва в ЄС, деколонізації культурних інституцій та мистецьких проєктів, збереження і відновлення об‘єктів культурної спадщини, децентралізації культури в Україні та ЄС тощо.
«Якщо ви працюєте у сферах музики, театру, танцю, кіно, дизайну, моди, візуального мистецтва та фотографії, аудіовізуального мистецтва, ремесел, музею, галерей, артринку, бібліотек, видавничої справи та літератури, фестивалів, креативних хабів, культурної спадщини, архівів, реставрації та консервації – ця можливість для вас», – зазначили в House of Europe.
Гранти на проєкти у сфері освіти та роботи з молоддю
Завдяки участі у цьому проєкті за підтримки Європейського Союзу педагоги та менеджери закладів освіти, співробітники молодіжних центрів та організацій, молодіжних працівників місцевого самоврядування та державних установ можуть спрямувати свої зусилля на персональний тематичний проєкт, який буде корисним для України.
«Пройдіть воркшоп з інклюзії, знайдіть нових партнерів під час онлайн-конференції або проконсультуйтеся з європейськими експертами щодо викладання іноземних мов та використайте нові знання для створення застосунку, що допоможе дітям опанувати англійську – ось лише кілька прикладів з тисяч ідей, які можуть стати вашим персональним проектом», – розповіли в House of Europe.
Серед пріоритетів програми, серед іншого: дослідження практик та принципів навчання у ЄС та Великій Британії, освітній менеджмент та розвиток управлінських навичок, молодіжні програми обміну між Україною та ЄС, розвиток молодіжних організацій, вивчення іноземних мов та багатомовна освіта, STEM-підхід у викладанні.
Гранти на проєкти у сфері соціального підприємництва
Учасниками цього напрямку можуть стати представники соціальних підприємств, що отримують прибуток від діяльності, а також тренери, ментори та викладачі у сфері соціального підприємництва.
«Пройдіть британську менторську програму, запишіть кілька епізодів подкасту з європейськими соціальними підприємцями або створіть курс для новачків у сфері соціального бізнесу», – такі ідеї персональних проєктів учасникам грантового конкурсу пропонують в House of Europe.
Отримавши грантову підтримку, можна реалізувати персональні проєкти, спрямовані на масштабування та посилення впливу соціального бізнесу, підвищення кваліфікації, популяризацію соціального підприємництва, ветеранські соціальні підприємства, соціальні підприємства з екологічною складовою.
Гранти на проєкти на тему національних спільнот
До участі у цьому напрямку проєктів House of Europe запрошує професіоналів, які працюють в організаціях національних спільнот або хочуть зробити проєкт на цю тему.
****
House of Europe – це програма, що заснована та фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС і Великій Британії. Програма втілюється Goethe-Institut і фокусується на культурі й креативному секторі, освіті та роботі з молоддю, соціальному підприємництві, медіа.
З 2019 року проєкт пропонував понад 40 програм для українців. Наразі House of Europe – це більш як 15 програм: гранти на персональні проєкти, поїздки на конференції, курси й стажування в ЄС і Великій Британії тощо.
Попередницею House of Europe є програма Culture Bridges, що сприяла діалогу між професіоналами та організаціями у сфері культури з України і ЄС.
Читайте також:
- Можливості Erasmus+: студент Запорізької політехніки рік безкоштовно навчався в одному з кращих університетів Німеччини
- Простір для втілення ідей, навчання та цікавих заходів: як у Запоріжжі працює молодіжний простір «Піпл.юа», – ФОТО
Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp
Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!
0