Смачний шашлик: рекомендації та маринади
Традиційно шашлик вважається стравою для пікніків. Нанизане на шампури м’ясо обертають над вугіллям, старанно стежачи, щоб не з’являлися язички полум’я. М’ясо можна приготувати і вдома, у цьому допоможе електрошашличниця. Хороший маринад та дотримання технології приготування забезпечують страві соковитість та насичений смак.
Правила приготування шашлику
Якщо шашлик готуватиметься класичним методом, на вугіллі за ним необхідно стежити. Це потрібно, щоб м’ясо рівномірно просмажувалось і залишалося соковитим. Можна використовувати для зручності мангал або спорудити піднесення над багаттям з підручних матеріалів. Головне, щоб ширина відповідала шампуру.
Принципи приготування:
- Вугілля має бути розжареним, але не надто гарячим.
- Потрібно гасити язики вогню, якщо вони утворюються.
- М’ясо слід регулярно перевертати, щоб воно просмажилося рівномірно.
- Відстань між вугіллям та шампурами має становити 10-15 см.
- У процесі смаження м’ясо можна змащувати сумішшю оцту та води.
Використання електрошашличниці дозволяє процес спростити. Функція автоматичного обертання позбавляє необхідності постійно контролювати смаження.
Маринади для шашлику
М’ясо має настоятися у спеціях не менше 3-4 годин, щоб просочитися. Для курки вистачить і 2. Цибуля нарізається кільцями і ретельно перемішується з м’ясом, щоб маринад рівномірно просочив усі шматочки. Потім його можна нанизати між шматками м’яса на шампур.
Для маринаду використовують:
- оцет;
- томатний сік або розведену пасту;
- кефір;
- оливкову олію;
- мінералку.
Вибраний розм’якшувач змішують із спеціями. Класичне поєднання перцю та солі – перевірений варіант. Можна використовувати готові суміші чи авторську рецептуру.
Спеції до м’яса:
- часник;
- кмин;
- мелені червоний та чорний перці;
- мускатний горіх.
М’ясо нарізають шматками приблизно 4 см, змішують з нарізаною цибулею, одним з розм’якшувачів та спеціями. Після цього його залишають настоюватися у холодильнику. Зазвичай це роблять із вечора, щоб за ніч шашлик просочився смаками та ароматами.
Вибір м’яса для шашлику
Основа шашлику – це м’ясо, і від його якості залежить смак страви. Свіжість можна визначити за його кольором – він повинен бути рівного відтінку без сірих або зелених плям, а запах – нейтральним, без кислинки або затхлості. Також м’ясо має бути пружним на дотик, при натисканні швидко відновлюючи форму.
Найпопулярніші варіанти:
- Свинина – найчастіше використовується шия, оскільки це соковита та м’яка частина.
- Яловичина – краще вирізка або ребра, вони зберігають м’якість.
- Курка – вибирають стегна або філе, але не забувайте, що філе сухіше.
Шашлик готують і вдома, і на природі. Можна зробити з приготування ритуал і затишно сидіти біля вогнища, повертаючи шампури. Результат виходить не гірше, якщо використовувати електрошашличницю. Нікому не доведеться відлучатися від колективу, переживати про вугілля, дрова і спеціальне місце.
Матеріал опубліковано на правах реклами
0