USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі навчальні заклади мають самостійно вирішити, чи продовжувати заняття під час повітряної тривоги, – ОВА

У Запоріжжі навчальні заклади мають самостійно вирішити, чи продовжувати заняття під час повітряної тривоги, – ОВА

На підконтрольній Україні території Запорізької області засновники та керівники навчальних закладів мають самостійно вирішити, чи проводити заняття під час повітряної тривоги.

Про це йшла мова під час прес-конференції за участі очільника Запорізької обласної військової адміністрації Юрія Малашка та директорки Департаменту освіти та науки Запорізької ОВА Людмили Бухаріної.

Нагадаємо, батьки учнів Запоріжжя та Запорізької області з початку навчального року мали чимало скарг щодо організації навчального процесу через переривання уроків на час тривоги. Це питання нещодавно також стало предметом дискусії під час Ради оборони Запорізької області за участі батьківської громадськості.

У Запорізькій ОВА пояснили, що насправді призупинення занять для переміщення в укриття під час повітряної тривоги є обов’язковим тільки за умови навчання в очному форматі. Нашого регіону такі правила не стосуються, оскільки освітній процес відбувається виключно у дистанційній формі.

«Це питання справедливо викликало бурхливу реакцію батьківської спільноти. Ми, як Запорізька ОВА, маємо донести правила, які релевантні саме для нашої області, – зазначила директорка департаменту освіти та науки обласної військової адміністрації Людмила Бухаріна. – Наше завдання – забезпечити створення організаційних та технічних умов безпечного освітнього середовища. Засновники шкіл мають самостійно опрацювати з педагогічною радою та батьківською спільнотою порядок участі дітей у заняттях під час оголошення повітряної тривоги – продовжувати чи не продовжувати навчання онлайн під час повітряних тривог. У батьків є різні думки щодо цього – і за, і  проти. Поза межами навчального закладу, відповідальність за дітей несуть батьки. Щодо педагогічних працівників, засновники шкіл (місцеві ради, – прим.) маю створити безпечні умови – створити укриття у школі. Якщо такі умови створені, викладач продовжує працювати. Згідно законодавства, педагогічні працівники, які скористалися можливістю використовувати робоче місце поза межами школи у форматі дистанційної форми, самостійно несуть відповідальність за створення безпечних умов для себе».

У Запорізькій ОВА підкреслили, що засновники та керівники шкіл мають забезпечити безперервний навчальний процес. Це питання відповідальності місцевої влади, керівників закладів освіти, педагогічного колективу, батьків та учнів. Тому обласна військова адміністрація дала завдання засновникам навчальних закладів з’ясувати і опрацювати позицію батьків щодо проведення занять під час сигналів повітряної тривоги та ухвалити відповідне рішення.

Якщо буде погоджено рішення про продовження уроків під час тривоги, кожна школа має створити безпечні умови для роботи педагогів.

«Якщо ми визначили, що працюємо у дистанційному режимі, давайте забезпечувати цю форму навчання. А так виходить, що учасники процесу зголосилися її забезпечувати , а свої функціональні обов’язки не виконують. Не потрібно перекладати свою відповідальність на інших. Я сподіваюся, що нас почують керівники закладів освіти, батьки і зможуть разом вибудовувати якісну систему освіти, – підсумувала Людмила Бухаріна.

Конкретних термінів щодо вивчення позиції батьківської спільноти та ухвалення відповідних рішень у Запорізькій ОВА не визначили, але наголосили, що це питання потрібно вирішити максимально оперативно.

Нагадаємо, з 1 вересня усі школи Запорізької області працюють у дистанційному форматі.

На Запоріжжі десятки шкіл відправлять «на простій»: з чим це пов’язано

У Запорізькій міськраді прокоментували можливість навчання під час «повітряних тривог»


Читайте також:

Освіта під час війни. Як у прифронтовому Запоріжжі відновлюють укриття у школах і дитсадках, щоб частково відновити очне навчання, – ФОТО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0