USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі провели складну операцію з трансплантації та врятували життя жінці

У Запоріжжі провели складну операцію з трансплантації та врятували життя жінці

Відомий київський трансплантолог та команда запорізької обласної лікарні врятували життя 34-річній жінці, яка тривалий час хворіла на цукровий діабет. Операцію з трансплантації нирки провели в Запорізькій обласній клінічній лікарні. Донором стала мама пацієнтки.

Тривала хвороба жінки призвела до ниркової недостатності, а відтак пацієнтка потребувала гемодіалізу. Через особливості організму не було можливості сформувати артеріовенозну фістулу, тож жінці встановили тунельний катетер. Але якість життя через це стала в рази гіршою. Та й тривалість була під питанням. Тож мама зголосилася допомогти своїй дочці.

Пересадку нирки здійснила команда Запорізької обласної кінічної лікарні разом з відомим київським лікарем-трансплантологом (хірургом, онкологом, урологом) вищої категорії, відділення хірургії та трансплантації КНП «Київського міського центру нефрології та діалізу» Владиславом Закордонцем, з яким лікарня розпочала активну співпрацю.

«Операція тривала близько 4-х годин – це з урахуванням вилучення органу та самої трансплантації. Над проведенням операції працювала сильна команда. Було залучено ряд провідних фахівців обласної лікарні – декілька хірургічних бригад, анестезіологи, реаніматологи, лабораторна служба, трансплант-координатори», — розповів під час пресконференції Владислав Пилипович.

За словами лікарів, операція пройшла успішно. Донор і реципієнт у стабільному стані й почувають себе добре. Попереду – реабілітація та повернення до звичного життя.

«У мами усе буде так, як було до трансплантації. Що стосується доньки – протягом життя вона прийматиме імуносупресивні препарати та систематично приходитиме на планове обстеження. Крім того, імунна система пацієнтки буде в зниженому статусі, тож їй доведеться більш ретельно слідкувати за своїм здоров’ям», — зауважив завідувач відділення трансплантації та нефрології ЗОКЛ, лікар-трансплантолог, лікар-хірург вищої категорії, доцент, кандидат медичних наук Євген Гайдаржі.

Трансплантація для донора та реципієнта нічого не коштувала. Держава фінансує абсолютно усе.

«Для пацієнта процедура проходить повністю безоплатно. Обласна лікарня наразі підписала договір із Національною службою здоров’я України на проведення трансплантацій нирок та печінки. Відтак закладу повністю компенсуються всі затрати на цю надскладну серйозну операцію», — зазначив Ігор Шишка.

Загалом, за рік в Україні виконується близько 500 трансплантацій нирки. На листі ж очікування перебуває близько 2 тисяч людей, та кількість реципієнтів постійно збільшується. На відміну від кількості донорів. До речі, згідно із законодавством, в Україні запроваджене посмертне донорство. Людині, яка бажає стати посмертним донором, потрібно звернутися до трансплант-координатора, який є в кожному Центрі трансплантації та написати відповідну заяву. В середньому один донор може врятувати 5 реципієнтів. Втім, є нюанс.

«Якість родинної трансплантації в рази краще, ніж пересадка від померлої людини. По-перше, сумісність. По-друге, плановість. Крім того, операція відбувається в найсприятливіший час для реципієнта. А трансплантація від померлої людини – це ургентна операція. І в якому стані перебуває реципієнт – потрібно з’ясовувати безпосередньо під час хірургічного втручання. Але, на жаль, не у всіх пацієнтів є можливість мати родинного живого донора», — розповів журналістам Владислав Закордонець.

Вбив рідних: суд виніс вирок мешканцю Запоріжжя за потрійне вбивство


Читайте також:

Зупинки-укриття та відеокамери із розпізнаванням облич: у Запоріжжі втілюють в життя безпекові проєкти

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0