USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі можуть частково відновити очне навчання у школах

У Запоріжжі можуть частково відновити очне навчання у школах

У Запоріжжі з нового навчального року у деяких школах можуть частково запровадити змішаний очно-дистанційний формат навчання.

Про це в інтерв’ю Суспільному Запоріжжя розповіла директорка департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації Людмила Бухаріна.

За словами керівниці освіти області, наразі у нашому регіоні працює 414 шкіл. Усі вони організовують освітній процес у дистанційному форматі. Виключенням є лише три школи-інтернати, в яких навчаються діти з особливими освітніми потребами. Цим закладам дозволили змішаний формат роботи.

«Взагалі дистанційну форму навчання застосовують у крайніх випадках, коли інші формати навчання неможливі. Звісно, це впливає на якість навчання і на соціальну інтеграцію дітей. Ми багато втрачаємо. Тому є чимало батьків та вчителів, які вважають, що ми можемо поступово переходити на змішаний формат навчання. Але тут виникає питання безпеки та наявності у закладі облаштованих укриттів, – розповіла Людмила Бухаріна. – Звісно, про очний формат навчання у Запорізькому регіоні, на відміну від інших областей України, поки мова не йде. Але якщо більшість батьків будуть згодні зі змішаним форматом, і до вересня наступного навчального року буде відпрацьовано питання укриттів, я думаю, ми точно зможемо певну кількість шкіл перевести на змішаний формат навчання. Звісно, з урахуванням безпекової ситуації».

Та сама умова – і для позашкільних навчальних закладів. Деякі з них вже зараз працюють у  змішаному форматі за погодженням із Запорізькою обласною військовою адміністрацією. Складнішою є ситуацію з дитячими садочками. Оскільки за статистикою дитсадки набагато рідше мають найпростіші укриття, які рекомендовані до використання.

Запорізькі університети, кажу керівниця обласної освіти, поки що також працюють у дистанційному форматі. Але з нового року вони також планують переходити до змішаного формату навчання.

«Щодо професійно-технічних училищ: рішенням ради оборони у дев’яти з них, які знаходяться в Запоріжжі, дозволили застосувати змішаний формат навчання з урахуванням наявності укриттів у закладах, і на підприємствах, де учні проходять практику», – розповіла Людмила Бухаріна.

У департаменті освіти Запорізької ОВА зазначили, що Міністерство освіти разом з Державною службою якості освіти планують провести моніторингові дослідження у певних школах, щоб встановити, наскільки змінилась якість освіти внаслідок російського вторгнення і запровадження дистанційного формату навчання. Декілька шкіл Запорізької області також увійшли до переліку закладів, які братимуть участь у дослідженні.

У Запорізькій ОВА розповіли про величезні масштаби руйнувань прифронтових міст та сіл: деякі з них відновити вже не зможуть


Читайте також:

У Запорізькій ОВА розповіли, як будуть відновлювати зруйновані росіянами багатоповерхові будинки

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0