USD: EUR:
... в Запорожье
В прокуратурі повідомили, скільки мирних мешканців Запорізької області загинули за майже два роки російської агресії

В прокуратурі повідомили, скільки мирних мешканців Запорізької області загинули за майже два роки російської агресії

На січень 2024 року у Запорізькій області вже задокументовано і розслідується майже 9 тисяч проваджень відносно порушень законів та звичаїв війни. Це викрадення, позбавлення волі, катування, жорстоке поводження та вбивство цивільного населення, застосування заборонених засобів ведення війни.

Про це повідомив Микита Ковалевський, начальник відділу протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Запорізької обласної прокуратури, «Новинам Приазов’я».

За майже два роки повномасштабного вторгнення відомо про сотні вбитих і поранених, в тому числі дітей, внаслідок російської агресії.  

«В нас дуже невтішні цифри. Внаслідок порушення представниками Збройних сил РФ законів та звичаїв війни на теперішній час ми маємо цифру 554 – загиблі особи, з яких 184 – жінки, а також 27 дітей. Поранення отримали майже півтори тисячі осіб, з них – 98 дітей», – зазначив представник прокуратури.

За його словами задокументовані факти злочинів вчинені особами з офіцерського складу РФ, звичайними солдатами та працівниками комендатур. У більшості – це російські кадрові військовослужбовці. Втім часто ідентифікувати окупантів досить складно, бо під час здійснення злочину щодо цивільного українського населення вони намагаються приховати свою особистість: формений одяг, відсутність якихось ознак на шевронах, балаклави тощо.

Зруйновано будинки, постраждав чоловік: наслідки ворожих обстрілів Запорізької області, — ФОТО.


Читайте також:

На блокпості в Мелітополі улюбленець Кадирова спровокував конфлікт з російськими військовими: сутичка ледь не закінчилась стріляниною, — ВІДЕО.

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0