USD: EUR:
... в Запорожье
Найближчим часом уряд відновить доступ до державних реєстрів у Запоріжжі та Запорізькому районі

Найближчим часом уряд відновить доступ до державних реєстрів у Запоріжжі та Запорізькому районі

Найближчим часом уряд відновить доступ до державних реєстрів у Запоріжжі та Запорізькому районі.

Про це повідомляють у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Нагадаємо, у Запоріжжі та Запорізькому районі зупинили доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів/інформаційних систем.

Причиною цього стало включення всієї території Запорізького району до переліку територій, на яких ведуться активні бойові дії або тимчасово окуповані. Відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, припинено доступ користувачів міста Запоріжжя та всієї території Запорізького району до Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України.

«Листом Запорізької ОВА від 03.03.2023 року подано пропозиції змін до переліку відповідно до зазначених наказів Головнокомандувача Збройних Сил України й виведення територій Запорізького району з Переліку територій, на яких ведуться активні бойові дії. Після набуття чинності відповідного наказу Міністерством щодо змін до переліку території електронні реєстри будуть розблоковані», – розповіли у Запорізькій обласній адміністрації.

Як зазначила депутатка Запорізької міської ради, юристка Регіна Харченко закриття доступу до реєстрів для жителів Запоріжжя означає те, що вони не зможуть отримати від держави певні послуги, які надавали нотаріуси або державні реєстратори.

«Громадянин не може розпоряджатись своєю власністю, своїми об’єктами нерухомого майна, тобто земельні ділянки, квартири, будинки, якісь об’єкти промислового використання – не можуть з ними проводитись жодні дії по розпорядженню. Також не можна щось придбати з об’єктів нерухомого майна, не можна подати заяву про отримання спадщини, не можна отримати будь-який документ, який видається органом реєстрації актів громадського стану – це свідоцтва про народження, свідоцтва про смерть, свідоцтва про одруження, подача документів до міграційної служби для отримання паспорту для виїзду за кордон», – цитує депутатку видання 061.

Через ці зміни місцевий бізнес не може внести зміни в уставний капітал, змінити свої КВЕДи, змінити кінцевих бенефіціарів або керівника, змінити місце реєстрації, щось орендувати, щось продати чи придбати тощо.

Уряд відреагували на численні звернення від мешканців Запоріжжя. За співпраці Мінреінтеграції, Міністерства оборони та Міністерства юстиції до зазначеного переліку внесли зміни. Наказом Мінреінтеграції від 9 березня 2023 року № 84 статус Запорізького району змінено на територію можливих бойових дій. Такий статус дозволить найближчим часом відновити доступ до єдиних та державних реєстрів.

У  Запорізькій області російські війська 134 рази обстріляли позиції Збройних сил України


Читайте також:

Стали відомі подробиці ракетних ударів по Запоріжжю та обстрілів населених пунктів області, – ФОТО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0