У жителя Запорізької області зафіксували рідкісне захворювання підшкірним дирофіляріозом
У Запорізькій області зафіксували рідкісний випадок захворювання дирофіляріозом.
Про це повідомляють у обласному лабораторном центрі.
В січні за медичною допомогою з дирофіляріозом повіки звернувся мешканець Мелітополя. Це перший випадок цього дирофіляріозу у 2021 році.
Всього з 2001 року у Запорізькій області зареєстровано 201 випадок дирофіляріозу, 7 з них – у 2020 році.
Дирофіляріоз – це підшкірний гельмінтоз, який передається через укуси кровосисних комах, частіше за все, комарів будь-якого виду. Адже локалізація гельмінта дуже різноманітна: орган зору (приблизно у 40% хворих), обличчя, голова, тулуб, кінцівки, ротова порожнина, молочні залози, пупок, статеві органи і навіть лімфатичні вузли.
Підшкірний дирофіляріоз ніколи не призводить до загибелі хворої людини. В організмі людини гельмінт не розмножується, у внутрішні органи не дістається, після хірургічного видалення, як правило, 1 особини гельмінта, функції ураженого органу не порушуються.
Загалом, симптоматику визначає місце локалізації гельмінта. Раніш за все звертаються за медичною допомогою хворі з дирофіляріозом ока. Максимальний термін життя дирофілярій в організмі хазяїна становить два роки. Основний метод лікування – хірургічний. Прогноз – завжди позитивний.
У Запоріжжі ще одного маршрутника оштрафували на 17 тисяч гривень за порушення карантину
Читайте також:
Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp
Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!
0