USD: EUR:
... в Запорожье
У Запорізькій області дно Каховського водосховища перетворилось на пустелю, а річка Дніпро повернулася у старе русло, – ФОТО

У Запорізькій області дно Каховського водосховища перетворилось на пустелю, а річка Дніпро повернулася у старе русло, – ФОТО

Внаслідок підриву російськими окупантами греблі Каховської ГЕС річка Дніпро повернулася у межі старого русла, а дно водосховища перетворилось на пустелю.

Про це повідомляє Укргідроенерго.

По темі: Інфраструктура брехні: як Росія створила потужну пропагандистську машину на окупованій території Запорізької області

Станом на 4 липня середній рівень у нижньому б’єфі (нище Дніпровської ГЕС за течією) – 13,18 метрів. Рівень води за піднявся за добу на 1,04 метра, але є нижчим від норми на 1,32 метра.

Каховське водосховище та русло Дніпра – до та після руйнування Каховської ГЕС
Фото: Незламний Атом

Укргідроенерго з проєктним інститутом відпрацьовують варіанти забезпечення функціонування ДніпроГЕСу в Запоріжжі – без обмежень та на повну потужність.

«Для вирішення проблем з водопостачанням чотирьох областей України та Криму, а також повернення маневрових потужностей для регулювання пікових навантажень, в тому числі, сонячних і вітрових електростанцій у Херсонській та Миколаївській областях Укргідроенерго спільно з проєктним інститутом розробляють проєкт тимчасових водопідпірних споруд (перемичок) Каховського водосховища у верхньому і нижньому бʼєфах», – повідомляють у Укргідроенерго.

В Укргідроенерго також продовжують працювати над підготовкою ГЕС та ГАЕС до осінньо-зимового періоду 2023-2024. Зокрема, триває відновлення втрачених внаслідок ракетних обстрілів потужностей з урахуванням безпекових питань.

Внаслідок осушення Каховського водосховища у Запорізькій області річка Конка виділилась в своє історичне русло, – ФОТО


Читайте також:

У заповіднику «Хортиця» попередили про заборону на відвідування островів біля греблі Дніпровської ГЕС

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0