USD: EUR:
... в Запорожье
Випити кави і погратися з пухнастиками-переселенцями: як у Запоріжжі під час війни відкрили котячу кав’ярню Meow.cafe

Випити кави і погратися з пухнастиками-переселенцями: як у Запоріжжі під час війни відкрили котячу кав’ярню Meow.cafe

«Будь-який живий організм має право на гідне життя» – гасло власників котячої кав’ярні Meow.cafe (у перекладі – «Мяу-кафе»), яку нещодавно відкрили у Запоріжжі. Унікальність закладу в тому, що кожен гість може не просто випити кави, а погратися з котами, які там проживають.

Засновники котокафе Олександр Авраменко та Катерина Таран об’єднали в цій ідеї бізнес та благодійну ініціативу, бо допомагають тваринкам з прифронтових територій знайти новий дім.

Про створення бізнесу, пошук приміщення та фінансування, співпрацю з волонтерами та розвиток кав’ярні власники Meow.cafe розповіли «Першому Запорізькому».

Від автослюсаря та студентки – до власників котокафе

До створення бізнесу Олександр працював слюсарем – разом із батьком займався ремонтом автомобілів, але давно мріяв стати підприємцем. На той момент його дівчина Катерина була першокурсницею факультету менеджменту Запорізького національного університему, де навчається і досі.

Пара вирішила спільно відкрити власну справу і довго думала над ідеєю та форматом свого майбутнього бізнесу. У підсумку вирішили створити котокафе. Така концепція кав’ярні для Запоріжжі досить нова (Meow.cafe – другий подібний заклад у місті), однак дуже популярна у багатьох країнах світу.

«Ми довго думали, який кращий і рентабільніший бізнес розпочати. Відвідуючи багато закладів, побували в антикафе (місце, де гості платять лише за час, який вони там проводять, – прим.) і натрапили на одне котокафе, яке нам дуже сподобалося. Тому вирішили об’єднати ці дві ідеї і відкрити антикафе, в якому гості можуть не тільки випити кави з печивом і пограти в ігри, а й погратися з котиками», – розповідає Олександр.

Засновники котокафе Meow.cafe Олександр Авраменко та Катерина Таран
Засновники котокафе Meow.cafe Олександр Авраменко та Катерина Таран

З відкриттям закладу допомогли батьки Катерини. Досвідчені підприємці, які займаються бізнесом з 2013 року, давали поради щодо ведення документації, розробки бізнес-плану, пошуку приміщення та закупівель. Саме вони, за словами Катерини, підштовхнули їх до активних дій і надали величезну підтримку.

Якісний бізнес-план допоміг здобути грант «Власна справа» – це державна програма, завдяки якій українці можуть отримати фінансування для відкриття або розвитку власного бізнесу.

«Про таку можливість я дізнався із TikTok. Дівчина з Києва розповіла свою історію про створення квіткового магазину. В інтернеті я знайшов алгоритм отримання гранту через «Дію». Там я подав заявку на отримання гранту, повністю розписав детальний бізнес-план, в якому були зазначені очікувані доходи та витрати. З цією частиною нам допомогли батьки Каті», – ділиться Олександр.

Через два місяці він отримав відмову – з першого разу заявку не схвалили. Але пара не опустила руки, покращила свій бізнес-план і знову подалася на конкурс. На цей раз – успішно. Сума гранту від держави сягає 150 тисяч гривень.

«Ми чекали на відповідь чотири місяці. Цей час не могли сидіти на місці, тому відкрили кафе за власний кошт, – каже підприємець. – Грантові гроші досі лежать на рахунку. Ми ні копійки не використали».

Для розміщення закладу підприємці знайшли напівпідвальне приміщення у центрі міста – неподалік Запорізького державного цирку.

Котокафе Meow.cafe Запорожье

Кав’ярню облаштовували самостійно. Окрім необхідних меблів, придбали все необхідне для тварин: будиночки, іграшки та миски.

У день відкриття попит серед містян перевищив усі очікування

Відкриття Meow.cafe у січні цього року виявилось дуже успішним. За словами Олександра, у перший день роботи завітало близько ста людей.

«Це перевершило усі наші очікування! У перший тиждень кожного дня приходило 80-90 відвідувачів. У приміщенні знаходилось 24 людини. Це величезна кількість», – ділиться співзасновник закладу.

Meow.cafe Запорожье
У Meow.cafe кожен гість може не просто випити кави, а і пограти в ігри в компанії котів, які тут проживають

Він розповідає, що єдиним інструментом для реклами котокафе перед його відкриттям стала соціальна мережа TikTok, куди Катерина викладала відеоролики. В профілі meow.cafe.zp Катерина публікувала відео із процесом облаштування закладу, розповідала про історії котиків та активно відповідала на коментарі глядачів. Олександр  підкреслив, що на сьогодні ТікТок – це чудова можливість для молодих підприємців зробити гарну безкоштовну реклама.

Коты в Meow.cafe Запорожье
Котики Фаня і Димок, яких врятували з окупації

Велика зацікавленість містян навіть викликала певну складність. Оскільки коти, яких привезли з прифронтових територій, бояться гучних звуків та різких рухів, пухнастики ховались від натовпу, що викликало невдоволеність деяких відвідувачів.

«20 людей у закладі – це дуже гамірно. Оскільки кафе невелике, лише 70 квадратних метрів, така кількість людей була занадто великою для закладу. Через цю ситуацію у Meow.cafe ми ввели певні обмеження для гостей, – пояснює Олександр. – У нас є основні правила поведінки. У приміщенні забороняється кричати і бігати. Кіт – найголовніша постать у кафе. Якщо котик не хоче, щоб його брали на руки – це забороняється робити».

Завдяки роботі котокафе покинуті тварини знаходять нових власників

Невід’ємною частиною команди Meow.cafe є волонтерка Людмила, яка допомагає власникам закладу шукати безхатніх тварин. З нею Олександр та Катерина познайомилися завдяки оголошенню на сервісі оголошень OLX. Завдяки її старанням у котокафе знайшли новий дім вісім покинутих пухнастиків, половина з яких – з прифронтових територій. Один з них – кіт Говоруша.

Після операції та декількох місяців лікування кіт Говоруша знайшов новий дім у Meow.cafe
Після операції та декількох місяців лікування кіт Говоруша знайшов новий дім у Meow.cafe

«Говоруша має тяжкий досвід. Котика знайшли під балконами багатоповерхового будинку зі зламаною лапкою та вибитим кликом. Нам точно не відомо, як він там опинився. Можливо, його викинули, – говорить Олександр. – У Дніпрі Говоруші зробили операцію, після якої він декілька місяців ходив зі спицею. Від залишився шкутильгати на все життя. Після лікування котика передали нам».

Кішку Камишку, яка жила в Комишувасі, військові знайшли на вулиці та відвезли волонтерам до Запоріжжя

За задумом засновників у кав’ярні котики можуть знайти нових господарів. І ця ідея вже втілюється у життя. Минулого тижня котика Кузю віддали у добрі руки.

«Ми з Катериною дуже любимо тварин і вважаємо, що буль-який живий організм заслуговує на гідне життя», – ділиться Олександр.

Котик Кузя з новою власницею, яка вирішила забрати пухнастика додому

За перевірку ймовірних власників котів відповідальна Людмила. Оскільки на своєму досвіді жінка мала багато історій із живодерами, вона знайомиться з людьми, з якими буде жити тварина. Також зооволонтерка допомагає з лікуванням котів.

«Я побачился, як працює Людмила, і на мене справило дуже глибоке враження її професія. Саму тому мене з’явилася ідея після завершення навчання на факультеті менеджменту, піти вчитися на ветеринара», – розповідає Катерина.

Засновники Meow.cafe вже готуються до відкриття другого закладу у Запоріжжі

Олександр з Катериною кажуть, що за такий короткий період часу після відкриття вже можуть назвати ідею котокафе успішною. Попри те, що кількість гостей дещо зменшилася, фінансово підприємці вже вийшли в «плюс».

Наразі прибутків вистачає на утримання закладу та комфортне життя тварин, але усі охочі допомогти можуть задонатити у «Банку добра» в Instagram кав’ярні.

Олександр та Катерина Meow.cafe Запоріжжя
Катерина та Олександр із врятованими котиками

Трьома китами успішного відкриття кафе вони називають нове місце, безкоштовний піар в ТікТок та ретельно розроблений бізнес-план.

«Відкриття бізнесу у Запоріжжі – це хороший старт. Звісно, ризиків більше, ніж у мирний час. Але, хто не ризикує, той не п’є шампанське. У нас одне життя і не потрібно відкладати на потім те, що можна зробити вже сьогодні», – радить Олександр.

Гроші, отримані за програмою «Власна справа» підприємці планують вкласти у розвиток  закладу, а з прибутків вже планують цього року відкривати нову котячу кав’ярню – на правому березі Запоріжжя.

«У нас є плани на розвиток цього бізнесу. Ми хочемо створити власну мережу таких закладів по всій Україні і стати власниками великого бізнесу. Це наша мотивація», – діляться підприємці.

Текст Діана Кулинич, фото з архіву власників Meow.cafe


Читайте також:

Котики та тортики: у Запоріжжі відкрили перше котокафе, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0