USD: EUR:
... в Запорожье
Smilyvi.team: як у Запоріжжі 16-річна Віолета Федчук відкрила власну танцювальну студію

Smilyvi.team: як у Запоріжжі 16-річна Віолета Федчук відкрила власну танцювальну студію

Попри небезпеку ракетних ударів у Запоріжжі відкривають нові місця для підлітків та молоді. Одне з таких – танцювальну студію сучасної хореографії Smilyvi.team – півроку тому створила 16-річна Віолета Федчук.

За невеликий час роботи танцівниці колективу, які лише нещодавно почали займатися, вже підкорювали сцени всеукраїнських конкурсів, а також брали участь у благодійних заходах на підтримку Збройних сил України.

Про початок тренерського шляху, відкриття власної танцювальної студії, перші перемоги на змаганнях та плани на майбутнє засновниця Smilyvi.team Віолета Федчук розповіла «Першому Запорізькому».

Шлях до власного танцювального колективу

Віолета змалку займалася танцями. Близько 10 років дівчина танцювала в різних колективах, перемагала на регіональних та всеукраїнських змаганнях. Для себе дівчина обрала стиль танців Jazz-Funk (мікс хіп-хопу, джазу і вакінгу).

«Я навчалась у різних тренерів Запоріжжя, переважно в Хортицькому районі, – розповідає дівчина. Найбільше їй запам’ятався заняття у школі сучасної хореографії Light Side. – Хоч я не так часто виступала на змаганнях, але з цим колективом ми об’їздили майже усю країну. З нагород це завжди були перші місця та гран-прі».

 Засновниця Smilyvi.team Віолета Федчук
Засновниця Smilyvi.team Віолета Федчук

Попри успіхи у танцях батьки Віолети були проти творчої професії. Тому після закінчення школи вона вступила на факультет журналістики в Економіко-правничному коледжі Запорізького національного університету

«Для моїх батьків професія тренера не була серйозною – на відміну від журналіста. Спочатку я планувала вступати на спеціальність «туризм», але останній момент у приймальній комісії обрала факультет журналістики, – ділиться Віолета. – Після заснування власної студії, батьки побачили результат та моє щире бажання займатися танцями і навчати інших. Зараз вони повністю підтримують мою професію. На сьогодні я одночасно навчаюсь та працюю у студії – це непросто».

Від пошуку приміщення для студії до перших місць на конкурсах

Ідея створення власного колективу переслідувала Віолету усе життя. Каталізатором відкриття студії був початок повномасштабного вторгнення та складна безпекова ситуація в Запоріжжі.

«Коли почалась повномасштабна війна, я зрозуміла, що не можна відкладати мрію. За реалізацію ідеї взялась восени 2023 року. Розпочала з пошуку приміщення. Це стало першою проблемою, бо оренда танцювальних залів не поширена в Запоріжжі, – розповідає Віолета. – Я дуже багато часу провела в пошуках, але знайшла варіант у центрі міста (біля площі Вернадського) з якісним ремонтом та низькою орендною платою».

З початковим фінансуванням та оформленням паперів Віолеті допомагали батьки. Але вже зараз, каже дівчина, заробітків достатньо для утримання роботи танцювальної студії.

 Колектив Smilyvi.team
Колектив Smilyvi.team

Перед тим, як розпочати підготовку до відкриття, дівчина поділилась своїми планами у соціальних мережах та отримала велику кількість позитивних відгуків від охочих в неї навчатись. Так була сформована перша клієнтська база.

Студія працює три дні на тиждень. Віолета є єдиною викладачкою у танцювальній студії. Вихованці можуть обрати зручну для них форму навчання: групові (4, 8, 12 занять на місяць) або індивідуальні тренування (1-2 години). Ціна занять варіюється від 150 до 900 гривень. Наразі цього прибутку дівчині вистачає та утримання приміщення та на просування реклами своєї студії в Instagram.

На сьогодні у студії займаються близько 30 танцівниць, переважно дівчата 13-15 років. Охочі навчатись приходять досить сором’язливими, каже Віолета, але в процесі навчання вона допомагає їм розкритись. У невеликому колективі дівчата адаптуються, отримують підтримку та поступово вивчають рухи свого тіла.

Всього за пів року існування учасниці колективу Smilyvi.team вже підкорювали сцену всеукраїнських конкурсів Dance Land Legendary та We are community, де посідали перші місця. Зараз команда плідно готується до нових змагань.

   Перші всеукраїнські змагання колективу Smilyvi.team
Перші всеукраїнські змагання учасниць Smilyvi.team

Віолета також продовжує навчатись та покращувати свої здібності тренерки. Вона проходить курси Асоціації сучасного та естрадного танцю України, а також регулярно відвідує майстер-класи досвідчених запорізьких тренерів.

Запорізькі танцювальні школи займаються благодійністю для підтримки ЗСУ

Під час сильних обстрілів та нестабільної безпекової ситуації в Запоріжжі Віолета твердо вирішила зробити свій внесок в перемогу. Тож танцівниці Smilyvi.team з початку роботи студії вже долучилися до двох благодійних майстер-класів, увесь прибуток з яких спрямували на допомогу українські армії. В організації першого заходу Віолеті допомогла колега з танцювальної студії 5pm.

«У Анни був запланований на цей день майстер-клас з High Heels (танці на підборах), я запропонувала ідею проведення спільного благодійного заходу. Вона погодилась та підтримала мою пропозицію, за що їй неймовірно вдячна. 100% прибутку з майстер-класу передали на допомогу ЗСУ. Після заходу я отримала купу приємних повідомлень та позитивних відгуків від майстер-класу», – ділиться засновниця студії.

Звернутись за допомогою або запропонувати співпрацю між студіями є поширеною практикою серед хореографів. За словами Віолети, тренери ставляться дуже приязно один до одного та готові до співпраці. Існує спільний чат між тренерами Запоріжжя, де вони обговорюють можливі заходи, змагання або звертаються за порадою до досвідчених педагогів.

«Ком’юніті танцівників насправді дружнє. Створюючи студію, я не відчувала страх конкуренції. Навпаки ми з тренерами часто спілкуємось та підтримуємо один одного. Ми як одна міцна родина», – акцентує дівчина.

У майбутньому – створення філії танцювальної студії

Засновниця студії ділиться, що поки не планує розширювати викладацький колектив та коло співробітників. Тренерці поки що легше працювати самостійно та одноосібно нести відповідальність за роботу студії.

«Я не думаю про пошук нових викладачів, бо мені комфортно бути й тренеркою, і прибиральницею, і бухгалтером. Іншим людям здається, що це неймовірно важко. Але, коли працюєш в такому режимі, швидко звикаєш», – розповідає Віолета.

На тренуванні з Jazz Funk – одного з найпопулярніших сучасних танцювальних стилів
На тренуванні з Jazz Funk – одного з найпопулярніших сучасних танцювальних стилів

У майбутньому дівчина хоче відкрити філію танцювальної школи у Хортицькому районі, але поки що концентрує свою увагу на роботі основної студії. Також вона вже готує нові благодійні майстер-класи для охочих підтримати українську армію з допомогою свого таланту.

Назва танцювальної студії Smilyvi.team (команда смілих – у перекладі з анлійської) якнайбільше характеризує саме Віолету, яка зі сміливістю та завзяттям попри складнощі та вік поступово рухається до своєї мрії.

Для майбутніх підприємців, які вагаються відкривати власну справу в Запоріжжі, Віолета Федчук порадила сконцентруватись на мрії та ізолювати себе від людей, які перешкоджають твоїй меті.

«Забудьте про страх. Як кажуть, якщо ви цього сильно бажаєте, в майбутньому це вже в тебе є. Тому треба не тільки роздумувати та мріяти, а й діяти», – ділиться тренерка.

Текст Діана Кулинич, фото з архіву Віолети Федчук


Читайте також:

Виїхала з-під обстрілів і відкрила тату-салон: як Альона Пузанова з прифронтового Гуляйполя будує у Запоріжжі власний бізнес

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0