USD: EUR:
... в Запорожье
Cамопроголошений «міський голова» Бердянська Олександр Сауленко отримав 15 років тюрми за державну зраду

Cамопроголошений «міський голова» Бердянська Олександр Сауленко отримав 15 років тюрми за державну зраду

Самопроголошений мер Бердянська Олександр Сауленко заочно засуджений на 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за колабораційну діяльність і державну зраду.

Відповідне рішення прийняв Жовтневий районний суд.

Суд встановив, що голова Бердянської партії «Союз лівих сил» після російської окупації міста добровільно зайняв посаду виконувача обов’язків мера Бердянська.

Зрадник виконував доручення російської адміністрації:

  • утворював та контролював  незаконні органи влади на тимчасово окупованій території;
  • керував питаннями реєстрації підприємців та роботи місцевого ринку, рибальства, відновлення роботи медичних закладів та закладів освіти;
  • створив оперативний штаб силового блоку;
  • вирішував питання про виплати пенсій російськими рублями;
  • встановив правила роботи в мерії;
  • давав завдання на розповсюдження сім-карток російського оператора мобільного зв’язку та вчиняв інші дії по керуванню містом Бердянськ.

Суд визнав обвинуваченого винним за двома статтями Кримінального кодексу України: державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану (ст. 111 ч. 2) та колабораційна діяльність (ст. 111-1 ч. 5).

Судовий розгляд справи проводилося без обвинуваченого (спеціальне судове провадження) за участі захисника, якого було призначено державою.

Як вже писав «Перший Запорізький», депутат Запорізької обласної ради Микола Пастушенко, який у травні 2022 року добровільно зайняв посаду «главы военно-гражданской администрации г. Днепрорудное» та проголосив себе «головою Дніпрорудненської міської ради», отримав 10 років тюрми.

В окупованому Мелітополі підірвали авто колаборанта: він помер у лікарні, – ВІДЕО


Читайте також:

У Запорізькій області рашисти за добу обстріляли 46 осель мирних жителів: найбільше постраждала Комишуваська громада, – ФОТО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0