USD: EUR:
... в Запорожье
4 правила користування кредитною карткою банку

4 правила користування кредитною карткою банку

Кредитна картка — зручний спосіб отримання додаткових грошей, коли є фінансова потреба, а також універсальний платіжний засіб. З іншого боку, існує ризик появи заборгованості.

Саме тому ми звернулися до експертів ПриватБанку за розʼясненням, як користуватися кредитною карткою безпечно та з максимальною вигодою. Перед вами — основні правила користування банківською карткою, які допоможуть кожному, хто бажає мати кредитку, але не мати клопоту.

Просте оформлення картки

Щоб оцінити всі можливості кредитної картки, потрібно її оформити. Відповідно до правил видачі кредитних карток від Приватбанку, власником такої картки може стати особа, котра досягла 18 років. Граничний вік отримання картки з кредитним лімітом складає 70 років.

Як і раніше, кредитну картку можна отримати у відділенні банку. Це правило стосується чинних клієнтів ПриватБанку. Нові клієнти можуть замовити оформлення карти з пільговим періодом онлайн. Для цього потрібно перейти у спеціальний розділ на офіційному сайті та заповнити анкету.

Анкета-заявка містить питання стосовно персональних даних, соціального статусу заявника, його фінансового стану та місця реєстрації. Це інформація перевіряється банком, на підставі чого фінустанова приймає рішення про видачу картки та встановлення кредитного ліміту.

Використання кредитного ліміту

Кредитний ліміт — це можливість отримати кредит без підписання окремого кредитного договору. Якщо у вас кредитка Gold, гроші списуються у борг автоматично під час оплати на касі, в інтернеті або зняття готівки через банкомат, коли на рахунку недостатня сума або взагалі 0 гривень.

Банк встановлює правила щодо використання кредитного ліміту, бо це споживчий кредит. Кредитні кошти дозволено витрачати лише для задоволення особистих потреб, купівлю товарів та послуг, фінансування поточних витрат.

Використовувати кошти для фінансування підприємницької діяльності та інших комерційних цілей заборонено. Фінансування цих потреб відбувається шляхом надання готівкового кредиту від банку на інших умовах.

Погашення боргу

Також банк встановлює правила щодо погашення заборгованості по картці. Використання коштів у межах кредитного ліміту безоплатне. Протягом 55 днів, поки діє пільговий період по картці, відсотки за користування кредитом не нараховується.

Експерти радять погашати борг до спливу цього терміну. У випадку непогашення заборгованості, почнеться нарахування відсоткової ставки. Розмір ставки залежить від типу кредитної картки, яку клієнт обрав.

Погашення боргу відбувається шляхом поповнення карткового рахунку готівкою через термінал самообслуговування або операційну касу банку. Також борг можна погасити, перерахувавши на власну картку гроші з іншого рахунку.

Умови використання кредитного ліміту та шляхи погашення заборгованості та інші правила користування кредитною карткою банку прописані у договорі та є обов’язковими для виконання. З ними можна ознайомитися на офіційному сайті банку. За невиконання умов договору, прострочення заборгованості, несвоєчасне внесення платежів та відсотків нараховується пеня.

Оплата частинами

Маючи кредитну картку, особа може скористатися послугою оплати частинами, яку надають офлайн та інтернет-магазини. Для цього потрібно пред’явити картку з кредитним лімітом на касі або здійснити покупку онлайн.

Загальна вартість товару буде розділена на кілька рівних частин — кількість платежів обирає клієнт. Перший платіж списується з кредитної картки відразу на касі, інші — щомісяця рівними частинами. Бажано мати на рахунку достатню суму для списання регулярного платежу, інакше транзакція відбудеться з використанням кредитних коштів й комісією 4%.

Як бачимо, грамотне використання кредитної картки не загрожує клієнтові борговою ямою. Головне, слідкувати за використанням кредитного ліміту, вчасно погашати заборгованість та відсотки, якщо вони вже нараховані. Так вдасться уникнути ризику заборгованості та фінансових санкцій, що передбачені договором за неналежне виконання фінансових зобовʼязань позичальником.

0