USD: EUR:
... в Запорожье
Російська пропаганда вигадала фейк про «диверсію СБУ» в окупованому Бердянську

Російська пропаганда вигадала фейк про «диверсію СБУ» в окупованому Бердянську

Російські пропагандистські ЗМІ розповсюджують фейк про диверсію СБУ у багатоповерховому будинку в окупованому Бердянську Запорізької області.

Нагадаємо, що Бердянськ та населені пункти Бердянського району ще на початку повномасштабного російського вторгнення залишилися без газопостачання після руйнування внаслідок бойових дій магістрального газопроводу Донецьк-Маріуполь. Як наслідок, місцеві жителі змушені використовувати балонний газ, що цілковито заборонено за правилами пожежної безпеки.

Як повідомляють у Бердянському виконкомі, 30 вересня внаслідок необережного поводження з газовим балоном у квартирі на шостому поверсі багатоповерхового будинку на вулиці Довганюка 95 стався вибух.

Втім, російські окупанти та колаборанти задля пропагандистської мети вирішили по-іншому трактувати цю подію.

«Розслідування встановило, що вибух, що стався 30 вересня, на шостому поверсі дев’ятиповерхового будинку – це не газ та не побутовий нещасний випадок. Це був вибуховий пристрій. Причому, як свідчать факти, це випадковість, – масово повідомляли пропагандистські telegram-канали. – У такий спосіб київський режим ліквідував свого ж терориста, не зважаючи на те, що постраждають непричетні до цього люди. Відомо про більш ніж 10 постраждалих мешканців будинку».

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 17-23 жовтня

Задля підтвердження своїх слів окупанти, навіть, зафільмували допит «диверсантів». На відео двоє молодиків з явними слідами жорстокого побиття «зізнаються» у «підготовці» до «диверсії».

«Було затримано двох місцевих посібників украфашистів, які лише дивом уціліли, після того, як їх, також, як терориста в Бердянську, спробували ліквідувати шляхом підриву в будинку одного з них. До цього мелітопольські терористи провели невдалу спробу терористичного акту біля однієї зі шкіл міста, – таку брехню повідомляли у російських ЗМІ.

Цей фейк протягом жовтня з різними коментарями та додатковою брехливою інформацією щотижня повторювали у мережі проросійських telegram-каналах. Офіційна влада Бердянська у своїх повідомленням не підтверджувала наявність жертв вибуху.

Нагадаємо, що «Перший Запорізький» щотижня перевіряє антиукраїнські маніпуляції та фейки, які ворожі ресурси поширюють серед жителів Запорізької області.

У Запорізькій області окупанти «видворили» священика Православної церкви України, – ФОТО


Читайте також:

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 1-9 жовтня

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 10-16 жовтня

Які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області: огляд 17-23 жовтня

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0