USD: EUR:
... в Запорожье
Реставрація Хортиці стане поштовхом для розвитку туризму у Запорізькій області

Реставрація Хортиці стане поштовхом для розвитку туризму у Запорізькій області

Реставрація музейної інфраструктури Національного заповідника «Хортиця» стане поштовхом для розвитку туризму у Запорізькій області.

Про це в ефірі телеканалу TV5 розповів заступник директора департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Павло Мяло.

«Якщо згадати історію, заповідник виник у 1965 році, а у 1993-му отримав статус національного. У 2015 році музей історії козацтва зачинився на ремонт, який, на жаль, затягнувся на довгі роки. І лише у 2021-му завдяки програмам «Велике будівництво» та «Велика реставрація», завдяки підтримці Міністерства культури та інформаційної політики нарешті були виділені кошти на його відновлення», – розповів Павло Мяло.

За його словами, на оновлення одразу декількох об’єктів на Хортиці спрямували значні державні гроші – понад 77 мільйонів гривень.

«По-перше, це гроші на реконструкцію покрівлі музею історії козацтва. Станом на сьогодні готовність цього об’єкту становить 25%. Я сподіваюся, що наприкінці року буде завершений цей етап робіт, і вже у 2022-му розпочнуться внутрішні роботи у музеї, – розповів заступник директора обласного департаменту культури та туризму. – Також оновлюється такий відомий об’єкт, як Козацьке коло. Там раніше проводили чимало заходів, хоча він фактично не був облаштованим. На сьогодні готовність об’єкту складає 90%: тротуарна плитка, встановлені скульптури, лави, будуть змонтовані модульні туалети та інше. Вже на початку серпня цей майдан буде готовий приймати  відвідувачів, а наприкінці серпня там відбудеться чимало цікавих заходів».

Нагадаємо, що запорізька Хортиця в рамках «Великої реставрації» стане сучасною, комфортною та доступною, але не втратить своєї унікальності. Про це під час виїзної наради у Запоріжжі зазначив куратор проекту відродження Хортиці від Офісу Президента Георгій Зубко.

Ще один об’єкт, який відновлюється на Хортиці, це Курган єдності України.

«На ньому встановлять найвищий флагшток. Цей об’єкт готується ударними темпами. Ми сподіваємося, що вже 23 серпня на кургані відбудеться урочистий підйом державного прапору», – розповів Павло Мяло.

Нагадаємо, до Дня Незалежності Національний заповідник «Хортиця» у рамках «Великої реставрації» створює унікальний формат осмислення історії – аудіоподорож із назвою «Шлях становлення української ідентичності».

Наразі підрядники працюють над реставрацією Хортиці у три зміни. Терміни та якість робіт щотижня перевіряється керівництвом області під час робочих нарад.

За словами заступника керівника департаменту культури та туризму, концепція оновлення Хортиці та меседжі, які має транслювати острів, перед початком робіт стали предметом громадських обговорень, під час яких кожен бажаючий мав можливість виступити з пропозиціями.

«На жаль, Запоріжжя та Запорізький регіон раніше сприймався, як аграрний та індустріальний. Як туристичний наш край не сприймали. За виключенням азовських курортів: Приморська, Бердянська та Кирилівки. Хортиця також завжди сприймалася дуже вузько, лише, як столиця козацтва. Насправді ж, це  загальногеологічний заказник. Тут знаходиться дуже багато червонокнижних рослин і тварин, – зазначив чиновник. – Хортиця – це нова візія для держави, яка може символічно об’єднати Україну. Як відомо з історії, козацтво не було єдиним у плані національностей, релігії тощо, але головна мета його біла спільна – захист української державності».

Реставрація Національного заповідник «Хортиця» – це приклад потужного партнерства державної та місцевої влади, а також соціально відповідального бізнесу – Групи Метінвест. Група Метінвест стала партнером національного проєкту відродження Хортиці та виступила ініціатором розробки концепції оновлення заповідника.

Нагадаємо, 23 квітня в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест про співпрацю з комплексного відновлення острова Хортиці.

На думку заступника директора обласного департаменту культури, уся Запорізька область має величезний потенціал для розвитку курортного, релігійного, зеленого, гастро та промислового туризму. Розвиток цих напрямків стане пріоритетним для роботи обласної влади в рамках нової програми розвитку туризму на 2021-2025 роки.

До речі, у відпочиваючих на острові Хортиця незабаром з’явиться можливість ходити босоніж незвичною стежкою, спостерігати та слухати тварин та прокладати власні веломаршрути за допомогою спеціального додатку. Саме такі ідеї запорізьких студентів перемогли на конкурсі «Хортиця – втілення мрій».


Читайте також:

Відчуй місце сили: відбулася всеукраїнська презентація брендингу запорізької Хортиці

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0