Рекомендації з купівлі вина: 4 червоні сухі сорти для прихильників гірких смаків

Рекомендації з купівлі вина: 4 червоні сухі сорти для прихильників гірких смаків

Як ключовий дескриптор вина поняття «сухий» вказує на низький вміст залишкового цукру. Якщо перейти за посиланням: https://goodwine.com.ua/ua/vino/cvet/krasnye.html/f/sweet-sukhe, то можна замовити червоне сухе вино, яке не буде ні ягідно-фруктовою бомбою, ні солодшим за цукерки Ferrero Rocher. Кожен із доступних варіантів знаходиться на іншому кінці смакового спектра — пікантному.

Чому в червоному сухому вині майже не відчутні фрукти

Помилково стверджувати, що червоне сухе вино з ненав’язливою гіркотою на посмаку не відображає фруктових ароматів. Насправді вони просто більше схожі на овочеві, особливо на томати, оливки або червоний болгарський перець. Ці смакові властивості, підкріплені корисною гіркотою, перетворюють сухе червоне вино на гармонійне доповнення до їжі.

Чому гіркі нотки насправді важливі

Неприємні на смак речовини часто корисні для здоров’я. Наприклад, червоне сухе вино містить високу концентрацію елагової кислоти й танінів — органічних сполук класу поліфенолів із вираженими антиоксидантними властивостями. Також у складі напою присутні антоціани — природні барвники, саме тому він має відповідний колір.

Четвірка червоних сухих пікантних вин

Якщо напій виготовили за правильною технологією з використанням якісної сировини, то гіркота у смако-ароматичній композиції змінюється приємною пікантністю. Наприклад, візьміть до уваги червоні сухі вина з Шинону та Бургею (Франція). У цих містах, розташованих у межах долини Луари, переважає сорт «каберне-фран». Завдяки особливому теруару народжується легке червоне вино, що огортає нотами болгарського перцю й орегано. Поступово з’являється легкий мінеральний присмак. Чудове гастрономічне доповнення — гострі страви мексиканської, італійської або індійської кухні. Інші хороші приклади:

  1. Карменер. Рідкісне червоне сухе вино, поширене в Чилі. У центрі смакової композиції — вишневий джем, який переплітається з тонами какао-порошку та графіту. Карменер — найкраще доповнення до смаженої свинини, приправленої кмином.
  2. Санджовезе. Це одне з найрозповсюдженіших червоних вин в Італії. На смак воно нагадує консервовану вишню, змішану з сушеним орегано, витриманим бальзамічним соусом, солоною салямі та солодкими нюансами табаку. Спробуйте подачу з плато твердих сирів.
  3. Неббіоло. Червоне сухе вино з виразним квітковим шлейфом, що народжується на півночі Італії. Смак наповнений акордами вишні, троянди, солодки, чорного чаю.
  4. Сагрантино. Червоне сухе вино темно-фіолетового кольору. Батьківщиною вважають Умбрію. На першому плані — чорні оливки. Поступово композицію наповнюють нотки сливового соусу. Смачне доповнення до тарілки копченостей.

Це не повний перелік червоних сухих вин, які сподобаються прихильникам пікантних смаків. Наприклад, в Італії також розповсюджений сорт «каннонау», який нагадує вишню, висушену на вогні.

Матеріал опублікований на правах реклами

0