USD: EUR:
... в Запорожье
Після коронавірусу

Після коронавірусу "Дельта" у дітей виникає небезпечний синдром

У США попереджають про збільшення числа випадків мультисистемного запального синдрому у дітей, який викликає важкий стан і може виявитися потенційно смертельним.

Про це повідомляє ABC News.

Мультисистемний запальний синдром (MIS-C) – це рідкісний стан, при якому різні уражаються частини тіла, включаючи серце, легені, нирки, мозок, і шкіру. Також запалюються очі або органи шлунково-кишкового тракту.

MIS-C найчастіше з’являється через чотири-шість тижнів після зараження COVID-19. Зростання захворюваності в США відбувся після сплеску штаму коронавируса “Дельта” цього літа.

Медики відзначають, що синдром може викликати тяжкі стани у дітей і опинитися потенційно смертельним. Правда, за даними CDC, більшість дітей, у яких діагностовано цей діагноз, одужують за допомогою медичної допомоги.

У США було зареєстровано 46 підтверджених випадків смерті від MIS-C і 5217 підтверджених випадків захворюваності MIS-C. При цьому близько 61% зареєстрованих випадків захворювання сталися у дітей латиноамериканського походження або чорношкірих. Також наголошується, що найчастіше з захворюванням стикаються діти у віці від 6 до 11 років.

Коронавірус в США підтвердили у 5.9 мільйонів дітей, при цьому інфекція MIS-C становить лише 0,0009%. Однак в період з липня по серпень середня кількість щоденних випадків MIS-C майже подвоїлася.

Видання повідомляє, що багато педіатричні лікарні в США повідомили про сплеск MIS-C в останні місяці.

Нагадуємо, що найбільш ефективним заходом профілактики є вакцинація. Інші заходи профілактики-дотримання карантину, користування засобами індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції і гігієни рук. Якщо температура тіла підвищиться вище 38 градусів і з’являться сухий кашель, утруднене дихання або задишка – негайно викликайте «швидку» допомогу.

Читайте також:                                                            

Наступного року через Запоріжжя ходитиме ще один потяг

Статистика невтішна: в Запорізькій області цьогоріч сталося більше ДТП, ніж у 2020

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0