USD: EUR:
... в Запорожье
Корисні ідеї для економії на комунальних платежах

Корисні ідеї для економії на комунальних платежах

Вартість комунальних послуг стрімко зростає за останні місяці. Особливо дорожчає електрика: її ціна за короткий період зросла майже втричі. Зменшити навантаження на сімейний бюджет можна, якщо витрачати ресурси економно та з грамотним підходом. Що може допомогти у цьому питанні, розповідаємо далі.

ТОП ідей

Точно знадобляться такі аксесуари:

  1. Подвійний лічильник на електрику. З його допомогою можна платити за світло, витрачене в темну пору доби, вдвічі менше. Це дозволяє запускати на ніч пральну чи посудомийну машину, охолоджувати всю ніч кімнату кондиціонером та не переживати за підсумковий місячний платіж.
  2. Аератор для води. Спеціальна насадка регулює рівень напору та товщину струменя з-під крана, завдяки чому витрата води зменшується в середньому на 50%. Це особливо важливо для тих, хто проводить вдома багато часу, часто готує чи пере руками.
  3. Техніка з класом енергоспоживання А+ та вище. Чим вищий клас, тим менше електрики витрачає пристрій у процесі роботи. Це добре помітно на прикладі пральних машин Samsung, які навіть за найдовшого циклу використовують мінімум світла.
  4. Світлодіодні лампочки. Сучасні освітлювальні елементи споживають мінімум електрики при стабільному та яскравому світловому потоці. На особливу увагу заслуговують спеціальні світильники з можливістю регулювання інтенсивності роботи.
  5. Автономна система опалення. Перехід на самостійне підтримання температури у приміщенні за допомогою газового котла допомагає зменшити витрати в опалювальний сезон щонайменше вдвічі. Головне — переконатися, що встановлення автономної системи не суперечить нормам БТІ у конкретній будівлі.
  6. Посудомийна машина. Доведено, що вона здатна якісно та економно відмити навіть засохлі залишки їжі з каструль та сковорідок, використавши для цього лише кілька літрів води. Це дозволяє заощадити за місяць від 2-3 кубів, залежно від частоти готування та кількості членів сім’ї.
  7. Лічильники на газ. Єдина сума платежу за блакитне паливо поступово дорожчає, що не завжди виправдано, особливо якщо не всі прописані мешканці справді мешкають у квартирі. Найвигідніше користуватися спеціальними лічильниками, особливо якщо витрачати газ тільки для приготування їжі в духовці або на варильній поверхні.
  8. Сенсорний змішувач для води. «Розумний» прилад реагує на рух рук і подає водяний струмінь дозовано протягом 10-15 секунд. Завдяки цьому можна знизити витрати води приблизно вдвічі.
Полезные идеи для экономии на коммунальных платежах

Підведемо підсумки

При правильному підході та використанні певних девайсів можна зменшити витрати на комунальні послуги на вагому суму. Не варто забувати і про прості дрібниці, на зразок вимкнення світла при виході з кімнати, встановлення таймера на кондиціонер або телевізор перед нічним сном, виймання зарядного пристрою з розетки після використання.

Матеріал опубліковано на правах реклами

0