USD: EUR:
... в Запорожье
Підбір пом’якшувача води: що потрібно врахувати

Підбір пом’якшувача води: що потрібно врахувати

Жорстка вода може стати справжньою проблемою під час домашнього господарства. Вона впливає всі поверхні, тканини, здоров’я. Тому варто подбати про якісний фільтр. Системи фільтрації  купляють для квартир, приватних будинків, підприємств.

Коли знадобиться пом’якшувач води

Будь-яка проточна вода, включаючи водопровідну, має здатність вбирати речовини з навколишнього середовища. Так і формуються солі важких металів, із якими борються фільтри для пом’якшення води. Найчастіше зустрічається підвищений вміст іонів кальцію, магнію та заліза.

Очищати потрібно водопровідну та артезіанську воду, а особливо рідину з колодязів. З ґрунту потрапляє велика кількість різних домішок, включаючи органічні забруднення та бактерії. При цьому в землі зберігається каталітичне залізо, яке легко розчиняється та негативно впливає на внутрішні органи.

Загалом очищення водопровідної води мають проводити централізовані станції, проте в Україні це обладнання давно застаріло. Дізнатися про підвищений вміст заліза можна за ознаками:

  1. білизна після прання сіріє і майже не прогладжується;
  2. на сантехніці з’являються іржаві плями чи білий наліт;
  3. у пральні та чайнику помітний вапняний наліт;
  4. з’явився металевий присмак та неприємний запах.

Залізо засмічує труби та нагрівальні елементи, тому незабаром знадобиться ремонт, а рахунки за електроенергію зростуть. Тому використовують спеціальні пом’якшувачі, які прибирають солі важких металів.

Як підібрати фільтр для пом’якшення

Фахівці допоможуть підібрати відповідний тип фільтра, але варто розуміти важливу різницю між моделями. У побутових пристроях враховують такі параметри:

  1. Жорсткість води. Необхідно наперед замовити аналіз складу води, щоб на основі точних даних можна було підібрати етапи фільтрації.
  2. Водоспоживання. Позначає безперервне чи періодичне надходження потреб власника. Потрібно враховувати для вибору керування.
  3. Витрати води. У кожного фільтра своя пропускна здатність при перевищенні частина води залишиться неочищеною.
  4. Ступінь пом’якшення. Можна видалити певну кількість мінеральних домішок зі складу, для повного очищення знадобиться кілька етапів. Тому покупець може обрати цей показник.
  5. Частота обслуговування. Іноді потрібно буде чистити систему таблетованою сіллю, щоб видаляти відкладення і підтримувати працездатність.

Очищення допомагає видалити з води солі важких металів, які шкідливі для здоров’я та швидко погіршують стан побутових приладів. Для пом’якшення води можуть використовуватися реагенти, температурні перепади або механічне очищення. Конкретний спосіб підбирають залежно від рівня жорсткості та інших індивідуальних показників.

Часто виробники створюють власні запатентовані методи, що базуються на нових матеріалах або сумішах реагентів. Тому потрібно уважно вивчати кожну пропозицію. Існують і комбінації методів, якщо рівень забруднень досить високий. Але кожне обладнання потрібно регулярно чистити. Інакше воно перестане виконувати поставлені завдання.

Матеріал опубліковано на правах реклами 

0