USD: EUR:
... в Запорожье
Перший автомобіль Cybertruck від компанії Tesla продали на аукціоні

Перший автомобіль Cybertruck від компанії Tesla продали на аукціоні

Tesla Cybertruck, який може стати найсуперечливішим автомобілем у світі електромобілів, ще не з’явився на дорогах, але одну ранню модель вже продано. Сценою для цього незвичайного продажу став 29-й гала-концерт Автомузею Петерсена в Лос-Анджелесі, де вантажівка була продана за приголомшливі 400 000 доларів.

Передісторія аукціону

Очікування навколо Tesla Cybertruck досягли безпрецедентних висот: понад 2 мільйони замовлень зробили його одним із найочікуваніших запусків продукту в історії компанії. Однак на тлі цього ажіотажу виникла дивовижна тенденція: деякі ранні власники опцій на Cybertruck намагаються заробити на своїх бажаних позиціях, виставляючи їх на продаж на eBay. Ця практика піднімає інтригуючі питання про етику, здійсненність та потенційні наслідки продажу свого місця в черзі з метою отримання суттєвого прибутку.

Передбачається, що цей електричний пікап матиме високу продажну вартість з огляду на те, що попит на автомобіль продовжує зростати. На даний момент кількість замовлень Cybertruck досягла 1,9 млн. одиниць.

Завдяки такій великій кількості замовлень Tesla вдалося залучити нові кошти у розмірі 194 мільйонів доларів США.

Як це відбувалося насправді

Автомобільний музей Петерсена та Tesla поєднує унікальний зв’язок, що дозволяє музею досить часто демонструвати прототипи автовиробника. Ці відносини призвели до того, що в музеї на сьогоднішній день зібрано «найповнішу колекцію продуктів Tesla». Проте залишається питання: що означає аукціон цього Cybertruck для двох мільйонів власників попередніх замовлень, які все ще чекають на свої електричні пікапи?

З моменту презентації автомобіля у листопаді 2019 року сталося кілька затримок, що розчарувало шанувальників Tesla, які бажають побачити вантажівку з нульовим рівнем викидів на дорозі вже сьогодні. Хоча унікальний номер — VIN-код цієї виставленої на аукціон вантажівки ще не розголошується, вона викликає занепокоєння у тих, хто зарезервував автомобіль, які розраховували стати першими в черзі. Глава компанії Ілон Маск, відомий тим, що його оригінальний родстер мав VIN 001, додає в цю ситуацію ще один рівень невизначеності.

Аукціон проводиться в той час, коли «підтвердження виробництва» Cybertrucks нещодавно було помічено на заводі Tesla у Техасі Gigafactory, це породило очікування, що масове виробництво нарешті може з’явитися на горизонті у найближчій перспективі. Але для багатьох власників резерву аукціон здається зневагою до їхніх прав. Незважаючи на їхній багаторічний терпець, хтось інший — хтось, хто відвідає шикарний і дорогий захід — стане першим власником цього довгоочікуваного електричного пікапа.

Квитки на гала-концерт Петерсена теж не були кишеньковими: одне місце коштувало 1750 доларів, а «прем’єрний» стіл коштував колосальні 30 000 доларів. Ця ексклюзивність змушує власників бронювання задуматися про справедливість цього. Чи зможе Ілон Маск виправити ситуацію чи це лише один удар на шляху до повномасштабного виробництва Cybertruck? Час покаже.

Коли відправлення?

Tesla, однак, досі не оголосив дату поставок та специфікації серійного пікапа, вартість якого спочатку заявлена була близько 40 000 доларів. Було заплановано кілька варіантів: від одномоторної задньопривідної базової моделі до високопродуктивної версії Tri-Motor, але неясно, який із них буде вироблятися у 2024 році.

Cybertruck безперечно існує вже зараз — Tesla нещодавно опублікувала відео, на якому Cybertruck їде грунтовими дорогами в Нижній Каліфорнії, Мексика — і що дозволяє припускати, що офіційний запуск конвеєра — лише питання часу.

0