Обираємо жіночу куртку: як не прогадати з розміром

Обираємо жіночу куртку: як не прогадати з розміром

Все частіше жінки надають перевагу онлайн-покупкам в тому числі, і коли шукають зимовий одяг. Але багато дівчат не можуть вгадати розмір. Особливо, виникають складнощі, якщо фігура не стандартна чи крій куртки оригінальний. Проте, це не значить, що від онлайн-покупки обновок треба відмовитися і одягатися лише в фізичних магазинах. Ні, треба просто вміти правильно визначати основні параметри одягу. Розповімо, на що саме звертати увагу.

Основні заміри та параметри

Зазвичай одяг, в тому числі і куртки, виробники виготовляють за стандартною розмірною сіткою, підганяючи заміри під певні параметри, що відповідають загальноприйнятим розмірам: 42-44, 46-48, 50-52 тощо. Ще вони можуть класифікуватися літерами: S, M, L, Xl, XXl і т.д. Основними показниками, на які варто зважати при виборі обновки є:

  1. Зріст. Заміри довжини на куртці роблять від основи коміра до низу по центру спини. Особливо варто зважати на цей параметр високим та низеньким жінкам, оскільки в залежності від довжини, куртка по-різному «сідає» на фігури різного зросту.
  2. Об’єм по грудям. Зазвичай міряють область між пахвами – це напівоб’єм. Треба помножити його на два та порівняти з замірами по тілу.
  3. Обхват по талії та стегнам.

Варто зауважити ще один момент. Нерідко продавець вказує стандартну таблицю замірів тіла (!) людини, параметри в якій відповідають середнім прийнятим даним. Але фасони курток можуть суттєво відрізнятися, тому краще просити заміри по виробу. При цьому, не треба орієнтуватися на свої попередні моделі верхнього одягу. Сітка розмірів у виробників може відрізнятися, тому одні і ті ж параметри на різних куртках можуть відповідати різним розмірам. Тож, при виборі обновки треба орієнтуватися заме на заміри виробу, а не розмір, вказаний на етикетці.

Ще також зазначити, що те, наскільки куртка буде зручною та практичною, залежить і від других характеристик виробу. Тому варто детально вивчати опис, щоб розуміти властивості куртки. Розповімо про основні.

Основні вимоги

В умовах нашого клімату, майже половину року жінки носять верхній одяг. Тому до вибору куртки треба відноситися відповідально. Перш за все варто визначитися з вимогами, яким має вона відповідати:

  • захист від холоду, вітру, дощу, морозу;
  • легка вага;
  • зручність, куртка не повинна обмежувати рухів.

Також варто звернути увагу на степінь утеплення, оскільки жіночі куртки випускаються для різної погоди та температур. Підібрати можна модель як на весну чи осінь, так і на зиму, коли стовпчик термометра сягає позначок нижче нуля.

Ще один параметр – довжина. Куртки бувають вкороченими, середньої довжини (до середини стегна чи до колін) і довгими. Тут орієнтуватися варто на потреби в зручності та захисту від холоду. Якщо доводиться ходити на великі відстані, то треба вибирати подовжену модель, яка також захищатиме ноги від холоду. Для дівчат, які надають перевагу спортивному стилю чи їздять за кермом краще підходять вкорочені куртки. Але знову ж таки, орієнтуватися варто на уподобання та вимоги до комфорту.

Важливим критерієм є і тип наповнювача. Від цього залежить і вимогливість куртки до прання та сушіння, і термоізоляція. Так, серед найбільш популярних наповнювачів, можна відзначити:

  • холофайбер;
  • тінсулейт;
  • пух;
  • синтепух;
  • силікон.

Найбільш вимогливі моделі з натуральним пухом. Цей матеріал вимагає делікатного прання зі спеціальними м’ячиками, а потім – розрівнювання, оскільки збивається в купки. До того ж, пух дуже повільно сохне, а просушити його досконало – важливо, тому що він може почати гнити чи пліснявіти, якщо залишити вологим. Але при цьому, пухові куртки дуже теплі і підходять для зими.

Більш практичною альтернативою є штучні наповнювачі. Всі вони досить схожі по властивостям, добре переносять прання, швидко сохнуть. Найкращими та найбільш практичними є тінсулейт, холофайбер та синтепух. Саме з такими наповнювачами варто вибирати куртку на зиму. Силікон трохи поступається за показниками теплоізоляції і після прання та мірі носіння трохи втрачає об’єм, але вироби з ним дешевші.

Матеріал опубліковано на правах реклами

0