USD: EUR:
... в Запорожье
Нижче Запоріжжя річка Дніпро перестане бути судноплавною на тривалий час

Нижче Запоріжжя річка Дніпро перестане бути судноплавною на тривалий час

Річка Дніпро – основна артерія річкового судноплавства України. Каховський шлюз був крайнім дніпровським шлюзом, який випускав усі судна у бік відкритого моря. Внаслідок підриву Каховської ГЕС Дніпро нижче Запоріжжя перестане бути судноплавним на тривалий час. Фактично перекриті ворота для українського експорту.

Про це повідомив голова Адміністрації судноплавства Євген Ігнатенко.

«Терористичний акт РФ матиме катастрофічні наслідки для всього регіону загалом та майбутнього відновлення судноплавства зокрема. Через різке підтоплення територій зруйновано і виведено з ладу інфраструктуру портів і терміналів, розташованих в області, багато суден, що затонули», – зазначив він.

За Дніпрогесом річка Дніпро залишиться судноплавною, а ось нижче – ще тривалий час ні. Проблеми виникнуть нижче безпосередньо Каховського шлюзу. Але вже виникають проблеми і вищі за течією.

«Рівень води у Каховському водосховищі падає на 10 см щогодини. Допустимий рівень на нижньому б’єфі Запорізького шлюзу – 14 метрів, сьогодні на ранок фіксували 16 метрів. Тому при падінні рівня нижче цієї позначки ми не зможемо проводити шлюзування у Запоріжжі», – заявив Євген Ігнатенко.

Громадянські судна з Каховського водосховища перебазують, щоб вони не залишилися на мілині. Близько півсотні суден передислокують з місць базування вище Дніпром через Запорізький шлюз.

Через руйнування Каховської ГЕС та зниження рівня води у Дніпрі заповідний острів Хортиця може втратити унікальний природний комплекс.


Читайте також:

У Запоріжжі рівень води у Дніпрі знижується на 5 сантиметрів за годину, – ОВА.

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0