Коропові котушки: особливості та нюанси вибору

Коропові котушки: особливості та нюанси вибору

Риболовля на коропа – надзвичайно цікава й часом навіть непередбачувана справа. Проте задля гарного улову потрібна не лише цікавість та знання риби, а й відповідне оснащення. Велику роль у цій справі відіграє й котушка, адже вона є основною частиною знаряддя для риболовлі. 

Ловити коропа можна й на звичайні вудки, проте якщо ви збираєтеся полювати на трофей вагою від 10 кг, варто обрати оснащення, котре було створене спеціально для цієї справи. Обрати потрібну котушку можна на https://fish-master.com.ua адже там представлений широкий асортимент з різними характеристиками.

Як обрати коропову котушку?

Перш ніж обирати коропову котушку варто розібратися, чим вона відрізняється від звичайної. Короп риба доволі міцна та важка, отже й для його ловлі потрібно обирати надійні та стійкі моделі, які б змогли витримати супротив риби. 

Окрім того, котушка має дозволяти робити далекі закиди з важкими годівницями. Для цього знадобиться велика шпуля для намотування доволі великої кількості товстої коропової волосіні.

Під час вибору котушки, варто звернути увагу на наступні характеристики:

Розмір та місткість шпулі

Наразі більшість виробників котушок орієнтуються на розмірну шкалу двох відомих виробників риболовного оснащення – Shimano та Daiwa. Варто пам’ятати, що розмір коропових котушок від компанії Shimano починається від 7000, а Daiwa – від 5000.

Місткість моделі зазначена на шпулі

Чим більший показник, тим більше волосіні може вмістити шпуля. Окрім цього, поряд двома цифрами через слеш або тире зазвичай зазначається інформація щодо місткості шпулі. Для прикладу, 0.34-230 говорить про те, що шпуля вміщає 230 метрів волосіні діаметром 34 міліметри. 

Ця інформація значно спрощує вибір. 

Форма та матеріал шпулі

Слід звернути увагу й на форму шпулі. Вона може мати форму конуса, вершина якого спрямована у бік переднього бортика (Long Cast), або заднього (ABS).

Перші краще підходять для дальніх закидів, адже волосінь легко злітає зі шпулі. А ABS часто використовують у тандемі з плетеними шнурами. Їх форма дозволяє уникнути передчасного зісковзування петель та утворення “бороди”.

Від недорогих моделей краще відмовитися одразу, адже якість виконання там не найкраща й вони доволі погано працюють зі шнурами. Найкращим варіантом стане алюмінієва шпуля покрита захисним шаром нітриду титану. 

Підшипники 

Особливу увагу рибалки звертають на кількість підшипників у котушці. Якщо обирати вироби відомих брендів, то більша кількість підшипників вказує на вищу надійність та кращу роботу. 

Китайський виробник таким похизуватися не може, адже в їх випадку підшипники використовуються радше для реклами, а не для покращення роботи котушки. В такому випадку варто звертати увагу не на їх кількість, а на матеріал виготовлення. Обирайте підшипники закритого типу з нержавіючої сталі. 

Передавальне відношення

Характеристика роботи механізму, яка допомагає визначити яку кількість обертів може зробити ротор за один оберт ручки. Високе передавальне відношення вказує на велику швидкість обертання котушки. 

Для коропа краще використовувати тягові котушки з характеристиками від 3.2:1 до 4.5:1. Проте підтягувати рибу варто не лише котушкою. Найбільше навантаження все ж таки має отримувати саме вудилище. Котушка може лише вимотувати слабину.

0