Як вибрати зимові шини: поради автомобілістам
Від якості та типу шин залежить не тільки комфорт керування, а й безпека, тому в зимовий час обов’язково слід вибирати які покришки, які відповідають клімату та умовам. Якою буває зимова гума та як вибрати оптимальний варіант для свого авто?
Основні параметри зимової гуми
Виробники пропонують великий вибір зимових покришок, призначених для їзди різними дорогами і за різної температури. До основних параметрів, які слід враховувати під час пошуку, відносять:
- Ширину протектора. Від неї безпосередньо залежить схильність до ковзання. Чим вужче покришки, тим вища стійкість автомобіля на льоду або іншому слизькому покритті. Тому на зимовий період рекомендують обирати вузькі та високі шини.
- Матеріал. Від складу гуми залежить термін експлуатації, здатність до затвердіння та зледеніння. Натуральні компоненти підвищують якість шин і роблять їх довговічнішими.
- Протектор. Він забезпечує міцність зчеплення з дорогою та впливає на шумність під час їзди. Ви можете вибрати симетричний чи асиметричний малюнок, скандинавський чи європейський, спрямований чи ненаправлений.
- Універсальним вважається симетричний малюнок протектора, але він буде більш гучним під час пересування авто. Асиметричний тихіше, але й коштує дорожче. Покришки з європейським малюнком розраховані на м’якіший клімат та їзду містом з хорошими дорогами. Якщо ж вимоги вищі, слід вибирати глибший скандинавський малюнок.
- Висоту профілю. Ця характеристика впливає на стійкість автомобіля під час здійснення маневрів. Високі покришки роблять авто менш стійким, причому вони дають кращу амортизацію.
Також обов’язково слід враховувати температуру експлуатації, яку розраховані покришки.
Основні види зимової гуми
Розрізняють велику кількість видів зимової гуми для авто. Розглянемо найпопулярніші:
- Шиповані. Температура: від 0 до -35С. Дають відмінне зчеплення з заледенілою і засніженою дорогою, безпечні на поворотах, довговічні. При цьому вони гучні та збільшують гальмівний шлях на асфальті.
- Фрикційні скандинавського типу (без шипів). Температура: від 0 до -25С. Чудово показують себе під час танення снігу, тихі.
- Фрикційні європейського типу (без шипів). Температура: від -20 до +10С. Дають гарне зчеплення на очищених дорогах, довговічні. Підходять тільки для регіонів з теплими зимами та хорошими очищеними дорогами.
- Під шип. Температура: від +10 до -15С. Стійкі до заметів при їзді очищеними дорогами, можуть використовуватися в міжсезоння. Проте їхня вартість досить висока.
Перед покупкою варто ознайомитись із відеооглядами моделі покришок, які ви хочете купити. Переконайтеся, що їхні параметри відповідають умовам у вашому регіоні.
На зимовій гумі не варто заощаджувати, адже від неї залежить безпека всіх учасників дорожнього руху. Обирайте якісну гуму від перевірених виробників.
Матеріал опубліковано на правах реклами
0