USD: EUR:
... в Запорожье

Як поєднувати кольори в одязі: правила та поради для створення гармонійних та стильних образів

Поєднання кольорів в одязі – справжнє мистецтво, здатне перетворити звичайне вбрання на стильний образ, що запам’ятовується. Правильно підібрані кольори допомагають виявити індивідуальність, підкреслити переваги фігури та створити приємне загальне враження від вбрання.

Гарний приклад гармонійної взаємодії між елементами гардеробу демонструє жіночий каталог бренду JACQUEMUS – ексклюзивні речі, створені Симоном Портом Жакмюсом. А тепер про те, як грамотно поєднувати відтінки.

Розуміння базових правил

Щоб поринути у тему глибше, вивчіть основи колірної теорії. Це дозволить зрозуміти, які кольори поєднуються між собою. Колірний круг допоможе визначити аналогічні, комплементарні та суміжні кольори.

До теплої палітри відносять відтінки:

 • червоного;
 • помаранчевого;
 • жовтого.

Холодна палітра включає такі тони:

 • синій;
 • фіолетовий;
 • зелений.

Розберіться, як правильно поєднувати їх для створення балансу.

Прості підказки для всіх

Може здатися, що правила поєднання кольорів надто складні, але це зовсім не так. Для початку достатньо запам’ятати кілька правил та потренувати «надивленість». Вивчаючи сторінки модних журналів та каталоги популярних брендів, звертайте увагу на поєднання різних кольорів та запам’ятовуйте ті, що сподобалися більше за інших.

Якщо глибоко занурюватися у вивчення тонкощів поєднання кольорів не хочеться, використовуйте шпаргалку:

 1. Чорний, білий та сірий відтінки гармонійно поєднуються з будь-якими яскравими кольорами та підходять для формування базового гардеробу.
 2. Під час створення аутфітів використовуйте від двох до чотирьох кольорів. Однотонні комбінації виглядають пересічно, а дуже багато різнокольорових елементів відволікають і виглядають у стилі «я одягну все найкраще відразу».
 3. Використовуючи три кольори, простежте, щоб один з них був основним, інший підкреслював його, а третій додав яскравий акцент.
 4. Гармонійними вважаються поєднання схожих чи контрастних кольорів. Наприклад, синій доповнюють фіолетовим та блакитним, червоний добре виглядає із зеленим, а фіолетовий – з жовтим. Яскраві кольори пом’якшуються блідими відтінками тієї ж палітри.
 5. Пастельні тони добре гармонують один з одним, так що сміливо комбінуйте бліді відтінки персикового та лимонного, бежевого та запорошеного рожевого.

Дотримуючись цих простих правил, ви зможете легко створювати власні гармонійні образи, які підкреслять ваш добрий смак.

Матеріал опубліковано на правах реклами 

0