USD: EUR:
... в Запорожье
Як правильно обрати токарний верстат з ЧПУ

Як правильно обрати токарний верстат з ЧПУ

Сучасна металообробка один із пріоритетних напрямів промисловості. Точні високоякісні деталі мають високу цінність, що дозволяє перетворити навіть невеликий цех на прибутковий бізнес. У зв’язку з чим токарні верстати з ЧПУ в Україні стають все більш затребуваними установками.

Прилади з числовим програмним управлінням значно перевершують традиційні ручні установки. ЧПУ суттєво прискорюють процес виробництва та точність виконаних деталей. Таким чином один апарат може замінити 2-3 звичайних, суттєво знизити витрати на обслуговування та зарплату працівників.

EXqkQcs8vt8WAbNNjznINgrMKhZQhf73qjw2vPoatKx_s5JOrKfxavA_DFuqnhpJ21FUj5WUFkyW-Abx9i3j5eZFOyt7qNk_wO4fgJyxR5Ql7GDxpCocvSob086f9uKSze954S_l4YVXjuk2qQJfO3M

Ключові критерії вибору токарного верстата з ЧПУ

Щоб досягти високої ефективності, важливо виконати правильний вибір обладнання. Для цього керуються такими параметрами:

Бюджет

Переважно потрібно орієнтуватись на професійні установки від топових європейських виробників з обладнанням преміум-сегменту. Такі прилади відрізняються відмінною продуктивністю, надійністю, точністю та простотою керування. При цьому верстати середнього цінового діапазону показують високі технічні характеристики, яких достатньо для виконання складних операцій.

Поради:

З метою економії для невеликих цехів можна придбати тайванські або китайські верстати. Обладнання суттєво збільшує прибутковість цеху, але потребує регулярного та якісного обслуговування.

При розрахунку бюджету потрібно закладати близько 30% суми на закупівлю інструменту та оснащення конкретної моделі. Краще купувати усі разом.

Зайва економія негативно впливає на якість верстата та його можливості.

Розмір заготовок

При виборі потрібно чітко розуміти, які саме заготовки оброблятиме конкретний верстат. Через це беруться до уваги такі параметри:

  • відстань від центру до станини визначається максимальний розмір заготовки;
  • максимальне видалення між центрами вказує на допустиму довжину.

Важливо, щоб габарити не підбиралися впритул, краще мати гарний запас. У разі роботи з деталями, де діаметр перевищує довжину, підбираються спеціальні патрони.

Тип металу

Для роботи зі сталлю та іншими твердими металами потрібні верстати, які здатні витримати високі навантаження. При цьому кольорові метали можна обробляти на легких установках із високою швидкістю обертів.

Вибирати потужність необхідно з урахуванням твердості металів. Все ж таки потрібно віддавати перевагу апаратам з великою масою, які мають високу жорсткість і стабільність конструкції.

Серійність

Важливо розібратися з особливостями програмного забезпечення та надійністю. Бажано, щоб обладнання могло працювати кілька змін без зупинок. Крім того, фахівець має вивчити функціонал та можливість роботи з різними деталями. Наприклад, для роботи з дрібними заготовками необхідно, щоб було встановлено податчик і уловлювач готових деталей.

Тип заготовок

Більшість програмних верстатів працюють із прутом, але його розміри можуть варіювати. У випадку, якщо діаметр заготовки знаходиться в межах 45 мм, потрібний цанговий патрон. Для довгих виробів бажано щоб апарат оснащувався 1,2 або 1,5-метровим податчиком.

Переналагодження

Для виготовлення складних деталей, які вимагають частої зміни інструменту, краще вибирати ЧПУ револьверного типу. Рухлива головка дозволяє виконувати багато операцій за прохід. Важливо оцінити адаптивність та зручність роботи із системою програмування. Це особливо актуально за потреби щоденного переналаштування або внесення правок.

Це базові поради, які дають змогу підібрати найкраще токарне ЧПУ обладнання для конкретного виробництва. Головне чітко розуміти, які процеси та в якому обсязі має виконувати верстат. Від точності підбору безпосередньо залежить ефективність та прибутковість виробництва.

0