Як облаштувати кухню: корисні поради
Хоча з проведенням ремонтних робіт та встановленням комунікацій пов’язано чимало клопоту, облаштування кухні все одно відноситься до приємних занять. Бездоганно зроблена кухня на замовлення – охайна та функціональна – стане місцем, де приємно проводити час за будь-якими кулінарними активностями. Але щоб підсумковий результат справді порадував, слід знати, на що звернути увагу під час облаштування кухонного простору.
На що слід звернути увагу під час оформлення кухні
Від продуманості обстановки у кухонному просторі залежить його функціональність. Щоб зберегти пріоритетність цього принципу варто враховувати такі нюанси:
- Легкість пересування. На грамотно організованій кухні сусідство предметів меблів визначається їх взаємозв’язком. Наприклад, шафа для посуду повинна розташовуватися біля посудомийної машини, а робоча поверхня повинна межувати з варильною. Дотримання цих правил дасть можливість не бігати по всьому простору, намагаючись запам’ятати, що де лежить.
- Важливість кутових сегментів. Кухонний простір має бути функціональним, але у вдалому розміщенні техніки та меблів можуть завадити кути. Розміщуючи меблі, варто закладати запас простору для комфортного відкриття і повороту дверцят. Слід також враховувати, що одна відкрита повністю дверцята не повинна блокувати сусідню.
- Правильне зберігання ножів. У багатьох людей вдома можна знайти спеціальну вертикальну підставку для ножів та ножиць. Більш сучасним та практичним рішенням буде магнітна смуга. Вона не лише дозволить тримати кухонні інструменти на відстані витягнутої руки, а й мінімізує доступ дітей до небезпечних предметів.
- Вдале розміщення розеток. У кожного кулінара є переваги у використанні кухонної техніки. При прокладанні комунікаційних систем варто враховувати розташування в просторі тостера, кавомашини, блендера та інших аксесуарів. Прокладка розеток, зроблена безсистемно, вимагатиме подальшого підстроювання з боку користувача, що зовсім не зручно.
Дотримання особливостей, наведених вище, дозволить ефективно розпорядитися доступними квадратними метрами.
Як правильно організувати освітлення на кухні
Природне та штучне освітлення дуже важливі для приготування їжі. Навіть звичайне нарізання овочів або м’яса при нестачі світла може стати травмонебезпечною ситуацією. Щоб зберігати комфортний рівень видимості, слід врахувати такі особливості:
- розмір та розташування вікон визначає кількість сонячного світла, що висвітлює приміщення;
- як основне джерело освітлення можна розглянути люстру, розташовану по центру, або декілька світильників по периметру;
- додаткове підсвічування ніш, шаф і полиць не є надмірністю, а справді спрощує процес приготування їжі.
Розсіяне світло краще підходить для зон, в яких відбувається їжа. Надмірна освітленість острова чи столу створюватиме дискомфорт. У той же час для робочого простору, де здійснюється заготівля продуктів та їхнє подальше приготування, світло має бути спрямованим, щоб ці процеси протікали з комфортом. Зонування освітлення на кухні слід заздалегідь продумати, оскільки кожне приміщення має свої особливості.
Взявши до уваги ці рекомендації, можна перетворити кухню з базового місця для приготування та прийому їжі на функціональну систему, в якій кожен предмет знаходиться на своєму місці. Такий підхід обов’язково виправдає себе!
Матеріал опубліковано на правах реклами
0