«Головне завдання – зберегти екосистему острова»: над проектом реконструкції на Хортиці працював відомий європейський архітектор
Головним завданням для команди архітекторів було спроектувати реставрацію музею запорозького козацтва та Кургану єдності України таким чином, щоб максимально зберегти природу Хортиці та без шкоди краще відкрити цю локацію для туристів.
Про це під час другого етапу обговорень в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє» розповів головний архітектор проекту, відомий європейський фахівець Тадас Йонаускіс.
Нагадаємо, минулої п’ятниці, 30 квітня, у Запоріжжі відбувся другий етап обговорень в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє». Широкому колу громадськості презентували концепцію та проект реконструкції музею історії запорозького козацтва та Кургану єдності України. Як і під час першого етапу великої розмови, до участі онлайн долучилися не тільки представники експертного середовища, але й всі охочі жителі Запоріжжя – декількадесят людей.
«Для мене робота над цією локацію була викликом та великою відповідальністю. З візуальної точки зору це дуже значуще місце: центр Запоріжжя, річка Дніпро, Хортиця, Дніпрогес. Для нас було важливо завдати менше шкоди і якомога більше відкрити цю локацію для туристів, – розповів головний архітектор проекту, засновник архітектурного бюро РUPA, радник мера Вільнюса з питань архітектури Тадас Йонаускіс. – Сьогодні на цей курган дуже важко підніматися. Справа в тому, що спочатку його планували, як місце для розташування монументу, на який потрібно дивитися знизу. Але люди насправді хочуть дивитися з цього пагорбу на Дніпрогес та Хортицю. Тому наша базова концептуальна ідея – перетворити курган у точку тяжіння, куди зможуть піднятися люди та подивитися звідти на Запоріжжя. Крім того, наша мета – поєднати музей з пагорбом у єдиний концептуальний комплекс».
Концепцію розвитку Хортиці підготував колектив архітекторів консалтингової компанії Big City Lab, яка займається створенням проектів трансформації великих міських просторів.
За словами керівниці Big City Lab Вікторії Титової, під час створення концепції головним завданням було розробити проект з урахувань максимально дбайливого ставлення до флори та фауни заповіднику.
«Ми рекомендуємо під час будівництва акуратно знімати верхній шар ґрунту та зберігати його вологим. А після завершення робіт повернути його назад, щоб максимально зберегти існуючи флору. Через деякий час після оновлення, курган знову стане частиною екосистеми острову. Це є і частинка філософії безбар’єрності. Коли люди будуть підніматися нагору, вони зможуть знайомитися природою, будуть задіяні всі органи відчуття», – впевнена Вікторія Тітова.
Нагадаємо, 23 квітня в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест про співпрацю з комплексного відновлення острова Хортиці.
Один з об’єктів реконструкції – це 14-метровий пагорб на Хортиці біля музею запорозького козацтва, який зроблять доступним і безпечним для туристів.
Читайте також:
Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp
Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!
0