Європейський Союз передав десять одиниць сільгосптехніки професійному училищу на Буковині, – ФОТО

Європейський Союз передав десять одиниць сільгосптехніки професійному училищу на Буковині, – ФОТО

24 жовтня Європейський Союз передав Вищому професійному училищу №24 у місті Заставна Чернівецької області десять одиниць сучасної сільськогосподарської техніки та обладнання загальною вартістю 800 тисяч євро.

Про це повідомив кореспондент «Першого Запорізького», який поїхав на Буковину та дізнався, як ЄС підтримує громади цього регіону.

Завдяки фінансовій допомозі ЄС навчальний заклад отримав зернозбиральний комбайн, зернову та кукурудзяну жатки, пневматичну сівалку для кукурудзи та соняшнику, колісні трактори, вантажівку категорії «С» і «С1» та екскаватор-навантажувач. Техніка була надана в межах проєкту Євросоюзу «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», який впроваджує Німецький державний банк розвитку (KfW) через Український фонд соціальних інвестицій.

Сільгосптехніка дозволить закладу готувати висококваліфікованих фахівців за професіями «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва», «Рихтувальних кузовів», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» та «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування».

У церемонії передачі сільськогосподарської техніки взяла участь пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, яка прибула до Буковини з офіційним візитом. Вона особисто вручила ключі від нової техніки директорці Вищого професійного училища №24 Марині Василик.

Фото: Представництво Європейського Союзу в Україні

«Я рада передати таку сучасну техніку професійно-технічному училищу в Заставній. Підготовлені спеціалісти, які розумітимуть, як працює новітнє обладнання, його конфігурація та технічне обслуговування є важливими для відновлення України. Сільське господарство є ключовим сектором економічного розвитку України, і ЄС продовжить підтримувати створення максимально сприятливих умов для підготовки фахівців, які б відповідали потребам українського ринку праці», – зазначила Катаріна Матернова.

На урочистому заході також був присутній очільник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк.

«Шановні студенти, сьогодні ви отримали можливість працювати на сучасній техніці сільськогосподарського призначення, яка для нас як для України надзвичайно важлива, – звернувся він до здобувачів освіти. – Ми відчуваємо велику потребу в фахівцях, які можуть працювати на полі, працювати на агропромисловий комплекс і забезпечувати продовольчу безпеку нашої країни. На сьогодні 47% експортного потенціалу Буковини становить продукція агропромислового комплексу. Тому ви маєте розуміти вашу важливість як фахівців цього напряму».

Руслан Запаранюк висловив вдячність європейським партнерам за підтримку, зазначивши, що доступ до нового обладнання відкриває широкі можливості для швидкої інтеграції фахівців у робочий процес одразу після завершення навчання. Він наголосив, що професійна реалізація має подвійну цінність: з одного боку, це шлях до фінансової стабільності працівників та їхніх родин, а з іншого – вагомий внесок у підтримку країни під час повномасштабної війни.

Директорка училища Марина Василик та пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, позаду – голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк

З вітальним словом до студентів звернулася і директорка училища Марина Василик.

«Вище професійне училище №24 міста Заставна підтримує та примножує хліборобські традиції буковинського краю. З початку 60-х років минулого століття тут виховують трударів, які з року в рік забезпечують авторитет головної житниці Європи на світовому ринку хліба. Україна сьогодні як ніколи потребує робітничих кадрів, грамотних спеціалістів, навчених за сучасними світовими стандартами. Тому наш заклад освіти ставить сьогодні своєю першочерговою метою виховати та підготувати до професійної діяльності висококваліфікованих робітників, конкурентоспроможних на сучасному ринку праці України та поза її межами. Цьому надзвичайно сприятиме отримана техніка, надана нашими партнерами», – сказала Марина Василик під час церемонії.

Наразі в училищі навчається понад 450 здобувачів освіти, з яких 130 – за сільськогосподарським напрямом. Отримана сучасна сільськогосподарська техніка та обладнання є цінними для професійного училища в Заставні, оскільки заклад має у розпорядженні 70 гектарів ланів, де студенти набувають практичний досвід у сільськогосподарських роботах.

«Ми маємо дуже велику потребу в тому, щоб обробляти землю. Земля не чекає. За допомогою цієї техніки ми оремо, культивуємо, засіваємо поля, збираємо урожай», – розповіла директорка Марина Василик.

Завдяки фінансуванню Євросоюзу, яке забезпечило сучасне матеріально-технічне обладнання, Вище професійне училище №24 у місті Заставна тепер може проводити повноцінний навчальний процес, значно підвищуючи якість викладання і підготовки майбутніх фахівців аграрного сектору.

Цей заклад професійно-технічної освіти став учасником проєкту «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», який є частиною масштабної Програми ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України» у 2021 році. До цього часу училище давно не отримувало значного оновлення навчального обладнання.

Зазначимо, що модернізація навчання відбувається і в інших закладах професійно-технічної освіти у Чернівецькій, Полтавській, Миколаївській, Вінницькій, Рівненській та Львівській областях. Як повідомили у Представництві Європейського Союзу в Україні, у межах програми EU4Skills заклади Полтавської, Рівненської, Чернівецької та Миколаївської областей отримали загалом 93 одиниці сільськогосподарської, дорожньо-будівельної техніки та швейного устаткування. Водночас у двох навчальних закладах завершилися ремонтно-будівельні роботи, а в шести вони ще тривають.

Заходи з модернізації двох закладів професійно-технічної освіти також були заплановані в Запорізькій області, однак їх тимчасово призупинили через військову агресію Росії проти України.

Нагадаємо, що фінансований Європейським Союзом проєкт «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» є частиною програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» та спрямований на створення сучасної інфраструктури, яка підвищить привабливість професійно-технічної освіти для молоді. Проєкт має закласти основу для ефективної освіти, яка відповідатиме потребам ринку праці та надасть учням навички, необхідні роботодавцям.

Раніше «Перший Запорізький» повідомляв про те, що у Запоріжжі за підтримки ЄС у межах програми EU4Skills реформували Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти.

Текст – Олександр Носок, фото – Український фонд соціальних інвестицій

Матеріал був підготовлений за підсумками тренінгу «ЄС: просто про складне. Буковина», який зібрав журналістів національних і регіональних медіа з різних областей країни. Захід організовано «Інтерньюз-Україна» за підтримки Представництва ЄС в Україні.


Читайте також:

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0