USD: EUR:
... в Запорожье
Що робити, якщо ноутбук починає «гальмувати»: поради експертів

Що робити, якщо ноутбук починає «гальмувати»: поради експертів

Навіть досить потужний ноутбук з часом починає працювати не так спритно, як одразу після покупки. Багато хто вважає, що основною причиною такого уповільнення є засмічення оперативної пам’яті фрагментами даних від закритих програм.

Такий ефект дійсно є, але вважати його головною і тим більше єдиною причиною зниження ефективності роботи лептопа зовсім невірно.

Чому падає продуктивність ноутбука

Насправді причин може бути безліч. Розглянемо найвпливовіші з них:

  1. можливо, ви нещодавно встановили нову програму, яка не сумісна з поточними налаштуваннями операційної системи та є причиною конфліктів на рівні ПЗ;
  2. ви запускаєте одночасно багато процесів, створюючи дефіцит оперативної пам’яті. Навіть відкриття кількох вікон браузера призводить до створення нових процесів, запуску скриптів та сценаріїв, які використовують дефіцитні ресурси оперативної пам’яті;
  3. буфер обміну, який теж знаходиться в ОП, забитий даними. Так відбувається, якщо ви часто копіюєте великі обсяги інформації, особливо графічного формату;
  4. працює безліч фонових процесів, що стартують у момент запуску ноутбука. Це можуть бути системні процеси та програми типу Skype/Viber/Telegram, що не використовуються (або використовуються при необхідності);
  5. в налаштуваннях ОС активовані різні візуальні ефекти, що створюють красу, але уповільнюють ноутбук.

Відзначимо також такий негативний фактор, як дефрагментація файлової системи, коли великі файли зберігаються маленькими сегментами, що розкидані по всьому накопичувачу. Накопичення загальної кількості файлів на SSD/HDD також знижує швидкість роботи операційної системи.

Способи вирішення проблеми

Якщо ноутбук починає гальмувати, коли у вас дедлайн по роботі, це нервує. Чи потрібно в таких випадках цікавитись, скільки коштує ноутбук в Україні? Корисно, звичайно, але не обов’язково.

Практично всі ці причини уповільнення роботи лептопа можна усунути, повністю або частково:

  1. У Windows є вбудовані засоби очищення та оптимізації диска та буфера обміну. Іноді варто ними користуватися, це здебільшого допомагає.
  2. Оновлення на Windows встановлюються самостійно, але після цього потрібно перезавантаження ПК. Якщо ви перевели ноутбук у режим сну, після пробудження через некоректне оновлення лептоп може гальмувати. Перезавантажте його.
  3. Оновленням підлягає не лише ОС, а й драйвера для компонентів ноутбука та периферійних пристроїв. Драйвера самостійно оновлюються рідко, тому цю процедуру варто періодично виконувати вручну.
  4. Час від часу перевіряйте вміст автозавантаження, якщо з’являються програми, якими ви вже не користуйтеся, виключіть їх зі списку автозавантаження.
  5. Також корисно регулярно очищати буфер обміну, використовуючи комбінацію Win+V.

Якщо це не допомагає, можна спробувати радикальніші засоби — скидання до заводських установок або навіть переустановку операційної системи.

Матеріал опубліковано на правах реклами 

0