USD: EUR:
... в Запорожье

Членство КРАІЛ у GREF продовжено без необхідності сплачувати внесок: чому це важливо у контексті легалізації

Нещодавно у КРАІЛ заявили, що комісії продовжили членство в організації GREF за спрощеною процедурою. Регулятору не потрібно сплачувати внесок за 2023 рік – такий виняток зробили через складну ситуацію в країні, спровоковану війною з РФ.

Завдяки членству в GREF КРАІЛ може продовжувати поглиблювати міжнародне співробітництво з регуляторами європейських країн, брати участь в обговореннях нагальних проблем та різноманітних дискусіях, обмінюватися досвідом та напрацюваннями для підвищення ефективності боротьби з нелегалами. Взаємодія з міжнародними органами надзвичайно важлива в рамках процесу легалізації ринку азартних ігор, що триває і нині.

Українська гемблінг-індустрія поступово перетворюється на відповідальний бізнес. Так, сьогодні на сайті легальних онлайн-казино більше не побачити ані агресивної реклами, ані закликів заробляти на грі. Максимум, що можуть використовувати оператори для привернення уваги клієнтів – це ось такі промокоди та бонуси, але не більше. І внесок комісії у створення безпечного ринку важко переоцінити.

Чому членство КРАІЛ у GREF має велике значення

КРАІЛ прийняли до GREF у лютому минулого року. Gaming Regulators European Forum – центральний форум, який поєднує національних регуляторів провідних європейських країн. Організація була створена з метою надання профільним органам можливості обмінюватися корисними знаннями та здобутками у сфері формування політики, регулювання, контролю на ринку азартних ігор.

Сьогодні GREF об’єднує понад чотири десятки національних регуляторів азартних ігор із 35 європейських країн та територій. Основна діяльність організації стосується формування загальноєвропейської політики на глобальному гемблінг-ринку. І Україна за сприятливих умов не просто може посісти гідне місце, а перетворитися на потужний центр розваг у південно-східній Європі.

GREF є серйозною платформою для ефективної взаємодії державних органів та регуляторів, де формується загальна політика, спрямована на зниження ризиків від азартних ігор, протидію лудоманії, боротьбу з нелегалами тощо. Важливим є те, що для КРАІЛ форум може стати майданчиком для транслювання зовнішньополітичного курсу України, націленого на не лише європейську, а й світову інтеграцію.

Досягнення КРАІЛ у контексті перетворення української гемблінг-індустрії на потужний бізнес

Процес легалізації сфери азартних ігор, який розпочався в Україні кілька років тому, має на меті створення адекватної сучасним реаліям бізнесу законодавчої бази, яка не лише давала б можливість успішно працювати і розвиватися компаніям, а й змушувала їх дотримуватися суворих правил, захищати інтереси, права гравців.

Вже сьогодні можна побачити результати роботи КРАІЛ у цьому напрямку – з кожним роком дедалі більше операторів отримують ліцензії, дедалі менше фіксується агресивна реклама. Ведеться реєстр лудоманів і на всіх учасників ринку покладено завдання перевіряти в ньому дані та не допускати до гри осіб з патологічною поведінкою, блокувати відвідувачів молодше 21 року, вводити обмеження та ліміти.

Оператори більше не обіцяють величезних виграшів і позиціонують гру виключно як розвагу, а в рекламних повідомленнях використовують лише дозволені методи – для залучення інтересу нових клієнтів їм можуть бути запропоновані промокоди від Пін Ап чи фрібети на ставки у Favbet, але ніяк не обіцянки виграти мільйон або запустити “Безпрограшний автомат”. І такі зміни – результат постійної роботи КРАІЛ, важливим напрямом якої є міжнародна взаємодія.

Минулого року КРАІЛ уже приєднувалася до засідань GREF в онлайн-форматі. Обговорювали питання, пов’язані з викоріненням нелегалів з ринку та підвищення ефективності заходів, важливість впровадження сучасних технологій у сфері захисту персональних даних, ризики реклами ігор під час важливих подій зі світу спорту тощо.

Окремо обговорювалися питання застосування санкцій та блокування гемблінг-операторів, що відбуваються або мають відношення до країни-агресора. Представники КРАІЛ намагаються висвітлювати ситуацію з перебігом війни в Україні, шукають підтримки у регуляторів різних країн. Співтовариство GREF, зі свого боку, надає підтримку, демонструючи послідовність позиції та віру у нашу перемогу.

Матеріал опубліковано на правах реклами

0