USD: EUR:
... в Запорожье
Запорізька Хортиця стала флагманом розвитку туризму у рамках державно-приватного партнерства та «Великої реставрації»

Запорізька Хортиця стала флагманом розвитку туризму у рамках державно-приватного партнерства та «Великої реставрації»

Запорізька Хортиця є одним з найулюбленіших місць відпочинку українських туристів. А «Велика реставрація» допоможе збільшити кількість відвідувачів заповідника і залучити гостей з-за кордону.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла радниця голови державного агентства розвитку туризму, експертка з туризму Visit Ukraine, співзасновниця Ukraine Tourism Academy Дар’я Сонячна.

«Цього року ми працюємо над в’їзним і внутрішнім туризмом. Пріоритетними для іноземців на сьогодні є мальовничі пагорби Буковеля, Львів та старовинна Україна. Хортиця, на жаль, поки не задіяна такими туристами. Але ми працюємо над цим. Наступного року заплановано збільшення бюджету на промоцію для залучення іноземних туристів, – розповіла  Дар’я Сонячна. – Але, якщо говорити про внутрішній туризм, то Хортиця – це улюблена точка. Сьогоднішній проект створення нового бренду та оновлення Хортиці стане поштовхом для того, щоб туристи з України, які вже відвідували Хортицю у минулому, знову приїздили до Запоріжжя».

Нагадаємо, реконструкція Хортиці відбувається завдяки взаємодії державної влади та соціально відповідального бізнесу – комбінату «Запоріжсталь» Групи Метінвест. Метінвест долучився до проекту на самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво. Аби всі перетворення відбувались якісно та правильно, компанія виступила ініціатором створення проектного офісу, який повністю керує процесом оновлення.

«Сьогодні працює дуже великий проект державно-приватного партнерства. За ініціативи держави за підтримки великих інвесторів сьогодні є вже безліч класних кейсів, зокрема у сферах креативної економіки та туризму. Запорізька Хортиця стала першим флагманом щодо розвитку туризму у рамках державно-приватного партнерства та залучення великого інвестора – Групи Метінвест. Ця компанія вже багато років підтримувала заповідник, а цього року з їхньою допомогою розпочалася велика роботу з відбудови Хортиці, створення нового крутого бренду та оновлення інфраструктури, – розповіла експертка. – Ті роботи, які зараз відбуваються на Хортиці – це приклад  успішного державно-приватного партнерства».

Нагадаємо, до Дня міста заплановано оновлення одразу трьох важливих об’єктів на території заповідника : пагорба Єдності, даху музею історії запорозького козацтва та Козацького кола. Першими з урахуванням усіх норм доступності завершили основні роботи з реконструкції Козацького кола. 14 серпня тут вже провели фестиваль родинних цінностей та традицій, а 27-28 серпня – масштабний фестиваль сучасної музики ZOUND 2021. Завершальні роботи тривають і на оновленому пагорбі Єдності, де 23 серпня замайорів Державний прапор України. Зараз активно продовжується роботи на будівлі музею історії запорозького козацтва, яку шість років тому закрили через постійне протікання даху.

«Ми системно допомагаємо острову Хортиця вже багато років. Наприклад, історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», який зараз працює на острові, був побудований за кошти комбінату. На сьогодні системна допомога продовжується і зі сторони Групи Метінвест, і зі сторони комбінату «Запоріжсталь», тому ми взяли участь у проекті відродження Хортиці в рамках «Великої реставрації». Наші спеціалісти входять до проектного офісу, який керує ходом реконструкції всіх об’єктів на острові. Унікальність проекту реконструкції полягає в тому, що і бізнес, і державні установи працюють разом – це гарний приклад державно-приватного партнерства», – розповів генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко.

Зазначимо, що комбінат «Запоріжсталь» не лише фінансово допомагає в реконструкції Хортиці. 23 серпня у Запоріжжі відбувся тестовий запуск першого в Україні інтерактивного унікального лазерно-проекційного шоу, яке на Хортиці створив Метінвест у партнерстві з Міністерством культури. Запустити в постійному режимі його планують до Дня міста, яке відзначають 14 жовтня.


Читайте також:

«Я була вражена»: керівниця театру «Рівні можливості» поділилася враженням від змін на Хортиці у Запоріжжі, – ВІДЕО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0