USD: EUR:
... в Запорожье
«За допомогою біонічної руки вже можу нарізати хліб та опановую ноутбук»: житель Запоріжжя став учасником благодійної програми протезування

«За допомогою біонічної руки вже можу нарізати хліб та опановую ноутбук»: житель Запоріжжя став учасником благодійної програми протезування

Запорізький сталевар став учасником спільної благодійної програми протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», заснованого Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, та Проєкту підтримки протезування в Україні Protez Hub.

Меморандум про співпрацю між «Рятуємо життя» та Проєктом підтримки протезування в Україні передбачає спільну роботу у двох напрямах – протезування українців, які втратили кінцівки внаслідок війни, та створення україномовної освітньої онлайн-платформи для фахівців у галузі протезування кінцівок і супутньої реабілітації.

Війна застала сталевара металургійного комбінату Запоріжсталь Анатолія Узлова разом із родиною на гірськолижному курорті на заході України. Повернувшись до Запоріжжя, Анатолій одразу став до лав ЗСУ. 

Анатолій Узлов

Після ракетного обстрілу Яворівського полігону, де чоловік проходив навчання, його відправили на донецький напрямок. Згодом у складі антидиверсійного підрозділу Анатолій вирушив на бойове завдання в Піски під Донецьком – там саме проходили запеклі бої. Під час чергового обстрілу ворожим танком військовий дістав уламкове поранення руки й переніс операцію з ампутації лівої кисті.

До спільної благодійної програми протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» та Проєкту підтримки протезування в Україні Анатолій потрапив завдяки сестрі, яка також працює на Запоріжсталі.

Уже за два місяці військовий отримав норвезький біонічний протез. Наразі Анатолій проходить етап примірювання й реабілітації, звикає до протеза та вчиться ним користуватися. Також у межах проєкту на чоловіка чекає окрема програма реабілітації на заході України.

«Протез значно полегшує життя: навчився тримати предмети, нарізати хліб, намагаюся за допомогою біонічної руки опанувати ноутбук», – розповів Анатолій.

Чоловік вважає програму протезування дуже важливою ініціативою для всіх захисників України, яким довелося перенести ампутацію, адже це можливість жити повноцінним життям без обмежень.

Нагадаємо, гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова. Він допомагає українцям харчами, предметами першої потреби й ліками, а лікарням – медпрепаратами та обладнанням. Також проєкт опікується протезуванням постраждалих на війні українців і реабілітацією співробітників – ветеранів війни, їхніх сімей, співробітниць та їхніх дітей.

З першого дня повномасштабного вторгнення росії бізнеси та ініціативи Ріната Ахметова надають підтримку державі, військовим та мирним, аби Україна змогла вистояти та перемогти, а люди – зберегти життя та здоров’я. 


Читайте також:

SCM, Фонд Ріната Ахметова та ФК «Шахтар» направили на допомогу країні та українцям 4,3 млрд грн

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0