USD: EUR:
... в Запорожье
«Я була вражена»: керівниця театру «Рівні можливості» поділилася враженнями від змін на Хортиці у Запоріжжі, – ВІДЕО

«Я була вражена»: керівниця театру «Рівні можливості» поділилася враженнями від змін на Хортиці у Запоріжжі, – ВІДЕО

Відома у Запоріжжі громадська діячка, керівниця театру «Рівні можливості» Маріанна Смбатян поділилася своїми враженням від потужного відродження, яке відбувається на острові Хортиця.

«Я нещодавно вперше була на Хортиці після тривалої перерви. По-перше, дуже була приємно вражена, який там тепер новий асфальт – дуже зручно пересуватися. По-друге, я нарешті змогла потрапити на великий пагорб, де встановлений флагшток з прапором. Коли завершаться роботи, у мене є така ідея. Показати на відео весь доступний шлях на Хортиці: від того, як я виїжджаю з тролейбусу, до підйому на пагорбу та оглядового майданчика. Я вже очікую завершення реставраційних робіт», – розповіла Маріанна Смбатян в ефірі програми «День. Тема».

Нагадаємо, в рамках державно-приватного партнерства на острові, який стане першим безбар’єрним туристичним об’єктом в Україні, триває реалізація президентської програми «Велика реставрація». Під час відродження Хортиці було заплановано оновлення трьох знакових об’єктів: пагорба з флагштоком, музею та громадського простору «Козацьке коло». Першою з урахуванням усіх норм доступності завершили реконструкцію Козацького кола. А 23 серпня на оновленому пагорбі Єдності на Хортиці замайорів Державний прапор України. Результати потужної роботи станом на сьогодні дозволяють впевнено говорити про те, що за підтримки державної влади та великого бізнесу заплановані роботи будуть завершені вже цього року.

Громадська діячка також побувала на фестивалі сучасної музики ZOUND 2021, який відбувся 27-28 серпня на оновленому Козацькому колі.

Фото зі сторінки Маріанни Смбатян у Facebook

«Для початку, організатори звернулися до мене за консультацією, як краще зробити пандус та підйомник для зручності та доступності відвідувачів з інвалідністю. Взагалі враження дуже класні. Це другий фестиваль у нашому місті котрий був доступним. Я думала: невже у Запоріжжі більше не буде фестивалів, коли ти зможеш у повному комфорті насолоджуватися музикою артистів на сцені. Також мене вразило, що на фестивалі був сурдоперекладач. Це вперше у Запоріжжі, – розповіла Смбатян. – Підйомник, сурдоперекладач – все це показує, що наше суспільство стає більш розуміючим, толерантним, добрим і починає думати про людей з інвалідністю. На цьому фестивалі дійсно було драйвово, я була щасливою».

Нагадаємо, родзинкою та ще одним туристичним магнітом Хортиці після завершення реставрації стане унікальне лазерно-проекційне шоу, тестовий запуск якого відбувся 23 серпня.

За словами Маріанни Смбатян, у місті повільно, але відбуваються зміни для зручності людей з інвалідністю. В першу чергу, мова про громадський транспорт.

«Я завжди користуюся громадським транспортом – автобусами, тролейбусами з відкидними пандусами, коли пересуваюся містом. Але і тут є мінуси. Бо не на всіх маршрутах достатньо транспорту. Наприклад, на вулиці Перемоги їздить лише один тролейбус. Хотілося б, щоб по місту їздило більше такого транспорту, а тривалість його роботи була довшою. Бо після 10 години вечора таких зручних автобусів на маршрутах вже немає, – розповіла громадська діячка. – Приємно, що під час створення пандусів та підйомників починають звертатися безпосередньо тих, хто буде ними користуватися. Бо у місті є дуже багато таких, якими складно, або просто неможливо скористатися. На жаль, не всі театри є доступними. Хочеться, щоб все це також змінювалося швидше».


Читайте також:

У Запоріжжі завершується масштабне відновлення острову Хортиця: що вже зробили, – ФОТОРЕПОРТАЖ  

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0