USD: EUR:
... в Запорожье
У Запорізькій області окупанти знищили кургани, нищать природний парк й вбивають тварин у заповіднику

У Запорізькій області окупанти знищили кургани, нищать природний парк й вбивають тварин у заповіднику

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну зафіксовано сотні епізодів воєнних злочинів росії проти культурної спадщини нашого краю. Російські загарбники пограбували музей-заповідник «Садиба Попова», зруйнували та спотворили пам’ятки архітектури та містобудування.

Про це повідомляє директор департаменту культури та інформаційної політики Запорізької ОВА Владислав Мороко.

Нещодавно були опубліковані знімки 70-кілометрового «цар-окопа», який російські військові викопали на Запоріжжі. Оборонне зміцнення тягнеться від Мелітопольського до Бердянського району. З’ясувалося, що риючи 70-кілометровий окоп росіяни пошкодили сотні курганів.

«Фахівці Центру охорони культурної спадщини, на моє прохання, дистанційно проаналізували цю інформацію щодо пошкодження курганів. І з’ясувалося, що, риючись у нашій землі, окупанти пошкодили майже 160 курганів. Тим самим було завдано збитків Україні на суму понад 200 мільйонів гривень. Це ще один доказ варварської сутності російської армії, що знищує все», — написав Владислав Мороко.

Також російські окупанти влаштували полігон у Приазовському національному природному парку у Запорізькій області.

«Руйнують ландшафт мінометними стрільбами, вирубують ліс для будівництва фортифікацій, знищують тварин та рибу. Острівець, на якому гніздилися червонокнижні пелікани, повністю знищено», — повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За словами директора Приазовського національного парку Дмитра Воловика, у заповіднику острова Бірючий росіяни відстрілюють диких тварин.

«Є підтверджена інформація, що відстріляних тварин із Бірючого вивозять вантажівками. Я знаю про факт, коли окупанти настріляли повний КаМАЗ копитних, із кузова просто стікала кров», — каже Дмитро Воловик.

За рік окупації на території Приазовського нацпарку зафіксовано понад 20 пожеж. В тому числі –  в заповідних зонах, таких як заплава річки Берда.

За словами Воловика, одним із наслідків російської агресії є забруднення Азовського моря. Головна причина – пуски ракет над акваторією поблизу Генічеська. Дуже багато ракет потрапляє в море, через токсичні сполуки фіксується загибель дельфінів.

Артснаряди летять прямо в лимани з молодняком пеленгаса та бичка. На відео – масова загибель камбали-калкан.

Відео знято у Генічеську, Херсонська область наприкінці березня.

Як повідомляв «Перший Запорізький», російські загарбники завершили будівництво трьох рівнів оборонних зон приблизно на 120 кілометрах на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.

У Запоріжжі фіксують підвищення рівня води у Дніпрі: із чим це пов’язано, — ВІДЕО.


Читайте також:

Ворог атакував дронами: скільки безпілотників вдалося знищити у Запоріжжі.

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0